reklama

Bądź sobą, tylko w najlepszej wersji

Cieszysz się swoim życiem? Czy codziennie wykonujesz ważne dla siebie zadania, dbasz o istotne dla Ciebie relacje i realizujesz własne cele? Czy raczej odhaczasz kolejne punkty na liście, poświęcasz czas nieistotnym rzeczom i w ogóle czujesz się jak chomik w kołowrotku? Czy spoglądając wstecz, przypominasz sobie mnóstwo ważnych dni, wypełnionych ekscytującymi czy choćby tylko cudownie przyjemnymi chwilami, czy też czujesz, że każdy dzień był - i jest - jednakowo nudny i beznadziejny? Jeśli w tym momencie odkrywasz, że chcesz zmienić swoje życie i sprawić, aby stało się lepsze, pełniejsze i bardziej satysfakcjonujące, to znaczy, że właśnie teraz możesz to zrobić!

Ta książka jest narzędziem, dzięki któremu tego dokonasz! Szybko przekonasz się, że bycie najlepszą wersją siebie jest wyjątkowo wyzwalające i daje niezwykłe poczucie wolności! Ten szczery i bezpośredni przewodnik sprawi, że zaczniesz zadawać sobie kluczowe pytania i obudzisz w sobie mocne postanowienie zmiany. Dzięki wnikliwym i prowokacyjnym spostrzeżeniom otworzysz się na prawdę o sobie - autentyczną, trudną, fascynującą prawdę. Następnie zrozumiesz, co Cię ogranicza, dowiesz się, jak sobie z tym poradzić i co zrobić, aby w każdej z kluczowych siedmiu sfer życia zaszła radykalna zmiana na lepsze. Po prostu: zdobędziesz klucz do lepszego życia na zawsze!

Dowiedz się, jak poprawić każdą z siedmiu sfer życia:

Życie towarzyskie Życie osobiste Zdrowie Wykształcenie Relacje Praca Rozwój duchowy

Marzysz o lepszym życiu? Już czas na lepszą wersję Ciebie!

Informacje dodatkowe o Bądź sobą, tylko w najlepszej wersji:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2020-04-07
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Best Self: Be You, Only Better
Tłumaczenie: Agata Staszewska

Kup książkę Bądź sobą, tylko w najlepszej wersji

Bądź sobą, tylko w najlepszej wersji - opinie o książce

Avatar użytkownika - writeratpl
writeratpl
Przeczytane:2020-08-16,

Bądź sobą, tylko w najlepszej wersji to zbiór doświadczenia popularnego amerykańskiego coacha Mike’a Bayera, który – jak informuje opis od wydawcy – pomógł tysiącom osób w odnalezieniu takowej wersji samego siebie – najlepszej.

Bądź sobą, tylko w najlepszej wersji? Zobaczmy.
Trzeba to sobie jasno powiedzieć: Okładka nie przyciąga wzroku, a samo wydanie przypomina bardziej podręcznik do nauki matematyki. Na początku bardzo sceptycznie podchodziłem do tego dzieła, ale po zapoznaniu się z wnętrzem mogę stwierdzić, że w środku wygląda ładnie.

Mike Bayer skupia się w swojej książce na siedmiu sferach życia, a mianowicie sferach życia towarzyskiego, osobistego, zdrowia, wykształcenia, relacji, pracy oraz rozwoju duchowego. Poza ciekawymi opisami, które stanowią przemowę autora, Bayer cały czas zadaje pytania, a po nich następuje przerwa na zapisanie odpowiedzi albo wykonanie ćwiczenia. Pod tym względem bardzo podoba mi się taka forma poradnika. Tekst oznaczony jest nagłówkami – które zapowiadają o czym będzie dany fragment – oraz ozdobiony ładnymi kolumnami. Wszystko jest bardzo czytelne, ale pora wreszcie przejść do oceny samej treści.

Treść Bądź sobą, tylko w najlepszej wersji
Tu nie jest jakoś wyjątkowo. Żeby przekonać się do wpajanych przez coacha zasad, trzeba wejść w trans z pomocą pytań, które zadawane są z dużą częstotliwością. Trzeba też wierzyć w powodzenie misji, jaką ma do wypełnienia trener, i ślepo podążać za poradami. Generalnie coaching wymaga dobrego podejścia od strony samego coacha, ale najtrudniejsze zadanie w procesie zmiany swojego wnętrza ma sam zainteresowany. Moje myślenie, podejście do życia, mniemanie o sobie – to wszystko pozostało niewzruszone i nic mi ta książka nie dała. Z samej lektury możemy wynieść kilka ciekawostek i zobaczyć jaką metodą działają trenerzy – pytania, ciągle powtarzane frazesy, odpowiednio dobrane słownictwo, które samo w sobie ma mocny przekaz.

Podsumowanie recenzji
To nie jest trudna książka, więc można z ciekawości sobie ją przeczytać, ale nie nastawiałbym się na cudowne i ozdrawiające działanie. Nie bez powodu jest tak dużo psychologów i psychiatrów, którzy spędzają lata nauki, żeby pomagać ludziom w naprawianiu wnętrza. Książka nie pomoże. Ostatecznie jednak człowiek sam musi stawić czoła swoim rozterkom. Frazy: „Dasz radę”, „Jesteś zwycięzcą”, „Spójrz w lustro i powiedz coś, co da ci siłę na nowy dzień” – na nic się zdadzą. Wiem, co mówię.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski