reklama

Avengers. Czas się kończy 3

Tom 3 cyklu Avengers: Czas się kończy

Zbliża się koniec świata - a najwięksi ziemscy bohaterowie wciąż są podzieleni. Ani Iluminaci, ani Avengers nie ufają sobie nawzajem, ale zgadzają się przynajmniej w jednej sprawie - nadszedł czas, aby powstrzymać Koterię. Czy ich plan wypali? Czy Czarna Pantera spełni oczekiwania przodków, a Namor odkupi grzechy, które popełnił, by ratować Ziemię?

Scenariusz tej historii napisał Jonathan Hickman (Nieskończoność), a za rysunki odpowiadają: Stefano Caselli (Avengers), Mike Deodato (Grzech pierworodny), Dalibor Talajić (Deadpool Kills the Marvel Universe) i Kev Walker (Anihilacja).

Informacje dodatkowe o Avengers. Czas się kończy 3:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-09-13, Ocena: 4, Przeczytałem,

WOJNA ZBLIŻA SIĘ DO KOŃCA

Jeżeli lubicie epickie opowieści, serie o Avengers od Marvel Now to coś, co bezwzględnie powinniście poczytać. To bowiem nic innego, jak wielki event rozpisany na dwa tytuły traktujące o tych bohaterach, w którym właściwie od pierwszego zeszytu dzieje się dużo i na wielką skalę. Skalę, obejmującą swoim zasięgiem całe uniwersum, a co za tym idzie także inne cykle Marvela. Od pewnego czasu trwa wielkie odliczanie do wielkiego finału, który odmieni oblicze wszystkich serii. "Czas się kończy", bo taki nosi tytuł, to znakomita, pełna akcji i walk opowieść w stylu ostatniego kinowego hitu z "Avengersami", która zadowoli zarówno jego widzów, jak i miłośników serii.

Wszystko sprowadza się do tego, że w wyniku inkursji dochodzi do kolizji wszechświatów i ich unicestwienia. By powstrzymać ten stan rzeczy, trzeba zniszczyć jedną z planet znajdujących się na styku obu światów, jednak bohaterowie nie są gotowi na ludobójstwo by ocalić własną planetę. Mają co prawda odmienne zdanie na temat tego, co powinni zrobić, jednak w tym zgadzają się bez zastrzeżeń. Dlatego też zarówno Avengers, jak i Iluminaci, których podzieliły ostatnie wydarzenia, mimo iż sobie nie ufają, łączą siły, żeby powstrzymać Koterię. Jej członkowie bowiem nie wahają się, co należy zrobić w obecnej sytuacji. Powoli jednak zbliża się koniec wszystkiego, ale czy będzie to czas odkupienia win, czy jeszcze gorszych grzechów?

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/09/avengers-czas-sie-konczy-3-jonathan.html

Avengers. Czas się kończy 4
Stefano Caselli, Mike Deodato Jr., Jonathan Hickman, Mike Mayhew, Kev Walker0
Okładka ksiązki - Avengers. Czas się kończy 4

Ostatni rozdział pełnej rozmachu sagi Jonathana Hickmana, poprzedzający wielkie wydarzenie Tajne wojny. Kolejne światy giną w niewyjaśnionych okolicznościach...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung