Autobiografia Kuby Rozpruwacza

Ocena: 3.67 (3 głosów)

Niedawno odkryte wspomnienia człowieka, który twierdzi, że był Kubą Rozpruwaczem. Tym człowiekiem jest James Carnac. Spisane niedługo przed śmiercią są sprawozdaniem z całego życia, także z tych kilku miesięcy 1888 roku, kiedy stał się seryjnym mordercą, którego ludzkość zapamiętała jako Kubę Rozpruwacza.

Informacje dodatkowe o Autobiografia Kuby Rozpruwacza:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2013-09-25
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788377479520
Liczba stron: 248

więcej

Kup książkę Autobiografia Kuby Rozpruwacza

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Autobiografia Kuby Rozpruwacza - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2023-02-27, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2023,

James Carnac jest przekonany, że jego obsesją na temat krwi wynika z dziedzicznego obciążenia. Jego ojciec (chirurg) poderżnął gardło żonie, a potem sobie, w dodatku James dostał od wuja drzewo genealogiczne rodziny, z którego wynika, że większość męskich przodków była katami! James uważał ponadto, że dzięki mordom na prostytutkach, zapewnił bezpieczeństwo pożytecznym członkom społeczeństwa... "Kariera Kuby Rozpruwacza" skończyła się wraz z wypadkiem. James stracił nogę w wyniku potrącenia przez konny tramwaj. Po latach piszę swoją autobiografię, której fragment wpada w ręce gospodyni. James zamierza zgładzić ją przy użyciu piecyka gazowego. Los jest przewrotny i to on ginie w pożarze. Czy jednak jest to na pewno biografia? Raczej fikcja literacka, niezła powieść z wykorzystaniem opisów prawdziwych zdarzeń.

Link do opinii

"Kto będzie autorem twojej autobiografii?" Takie pytanie usłyszałam kiedyś w programie "Matura to bzdura". I takie pytanie nasunęło się mi po przeczytaniu tej książki.
Po " Autobiografię Kuby Rozpruwacza " sięgnęłam z ciekawości. W końcu do tej pory nie wiadomo kim naprawdę był Rozpruwacz.
Autorem "Autobiografii" jest James Carnac.
Książka podzielona jest na trzy części. Pierwsza opowiada o dzieciństwie i młodości Carnaca. Oraz o tym co ukształtowało jego późniejsze losy. Druga część opisuje działalność Kuby Rozpruwacza a trzecia starsze lata Carnaca.
Narracja prowadzona jest w pierwszej osobie. Stąd też znamy motywy działania Carnaca. Ale to nie jest człowiek, którego da się lubić. Jest bardzo cyniczny, antypatyczny. No i przyznaje się, do morderstw popełnionych przez Kubę Rozpruwacza. Z ciekawości zaczęłam szukać informacji na temat tego człowieka. I wiecie co, nie znalazłam zupełnie nic. Dziwne...
Książkę bardzo dobrze mi się czytało. Narrator umiejętnie wciąga czytelnika w meandry swojego pokręconego umysłu. Akcja toczy się względnie wolno ale przykuwa uwagę. Nie jest to raczej lektura do poduszki. Ale polecam.

Link do opinii

Bardzo przeciętna historia Kuby Rozpruwacza rzekomo pisana przez niego. Pod koniec już się zakręciłam, kto, co i dlaczego, i gdzie jest granica między prawdą a fikcją literacką. Jeśli ktoś chce poznać zbrodnie Kuby Rozpruwacza, to warto po tę lekturę sięgnąć. W innym razie warto jednak się nad tym zastanowić.

Link do opinii
Inne książki autora
Autobiografia Kuby Rozpruwacza. Audiobook
James Carnac0
Okładka ksiązki - Autobiografia Kuby Rozpruwacza. Audiobook

Sensacyjne wspomnienia niejakiego Jamesa Willoughby Carnac’a podającego się za seryjnego mordercę Kubę Rozpruwacza! Spisane w 1920 roku dopiero niedawno...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy