Współczesne systemy informatyczne to zaawansowane, skomplikowane mechanizmy, składające się z wielu współdziałających ze sobą komponentów. Ich wyodrębnienie, a także określenie sposobu komunikacji i interakcji między poszczególnymi elementami, jest nie lada wyzwaniem dla architektów. Od ich decyzji zależy, czy system uda się zrealizować, czy będzie on efektywny, stabilny i łatwy w utrzymaniu.
Na szczęście istnieją metodologie, narzędzia oraz sposoby analizy efektów ułatwiające i porządkujące cały ten proces. W tej książce znajdziesz wszystko, o czym trzeba pamiętać przy projektowaniu oprogramowania. Poznasz sposoby projektowania z wykorzystaniem Metody Analizy Kompromisów w Architekturze (ATAM) oraz oceniania aspektów finansowych przy użyciu Metody Analizy Kosztów i Korzyści (CBAM). Autorzy przedstawią wiele studiów przypadków, które pozwolą Ci na zapoznanie się z rzeczywistymi problemami i ich rozwiązaniami. Ponadto nauczysz się stosować język UML do wizualnej reprezentacji architektury systemu oraz zobaczysz, jak przygotować dobrą dokumentację projektu. Książka ta sprawdzi się idealnie w rękach każdego architekta oprogramowania.
Proces wytwarzania oprogramowania a cykl biznesowy architektury Wzorce architektury Struktury i perspektywy architektury Określenie i uzyskanie atrybutów jakościowych Projektowanie architektury pod kątem wysokiej dostępności Proces projektowania architektury Dokumentowanie architektury oprogramowania Język UML Metody rekonstrukcji architektury i inżynierii odwrotnej Metoda Analizy Kompromisów w Architekturze (ATAM) Metoda Analizy Kosztów i Korzyści (CBAM) Ponowne wykorzystanie elementów architektury Dokumentowanie architektury
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2011-09-29
Kategoria: Poradniki
ISBN:
Liczba stron: 464
Chcę przeczytać,