Anatomia człowieka. Atlas do kolorowania

Ocena: 5 (1 głosów)

WSPANIAŁA POMOC NAUKOWA DLA STUDENTÓW MEDYCYNY I KIERUNKÓW POKREWNYCH, UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH PRAGNĄCYCH KSZTAŁCIĆ SIĘ W TYCH DZIEDZINACH ORAZ WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH ANATOMIĄ.

Książka Anatomia człowieka. Atlas do kolorowania od trzydziestu pięciu lat jest uznawana za najlepszy tego typu atlas anatomiczny na świecie. To niezwykle przydatne narzędzie dla studentów, uczniów i wszystkich osób, które interesują się anatomią. Jeśli ty też do nich należysz, z pewnością urzekną cię zwięzłe teksty oraz towarzyszące im doskonałe szkice, narysowane właśnie po to, by dzięki łatwemu systemowi kolorowania umożliwić interaktywne poszerzanie wiedzy z zakresu anatomii.

Atlas jest ułożony w taki sposób, że wszystkim 162 strukturom ciała i opisującym je terminom towarzyszy pomysłowy system kolorowania ułatwiający przyswajanie wiedzy. Dzięki kolorowaniu, które jest jednym ze sposobów nauczania kinestetycznego, skojarzenia wzrokowe pomogą ci przyswoić terminologię naukową oraz inne ważne informacje. Z tą książką studiowanie anatomii jest przyjemne i zabawne! Niniejsze wydanie jest bardziej przejrzyste, zwięzłe i przyjazne dla użytkownika; opisy są spójne, a w nagłówkach i nazwach zastosowano pogrubioną czcionkę, co ułatwi studentom, uczniom i wszystkim zainteresowanym tą dziedzina wiedzy korzystanie z tej niezwykłej książki.

Informacje dodatkowe o Anatomia człowieka. Atlas do kolorowania:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2018-12-04
Kategoria: Hobby
ISBN: 9788380623538
Liczba stron: 376
Tytuł oryginału: The Anatomy Coloring Book

więcej

Kup książkę Anatomia człowieka. Atlas do kolorowania

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Anatomia człowieka. Atlas do kolorowania - opinie o książce

Avatar użytkownika - paulinarobak
paulinarobak
Przeczytane:2021-05-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2021,

Auatorami książki "Anatomia człowieka. Atlas do kolorowania"Wynn Kapit (m.in. ilustrator publikacji, prawnik, grafik, projektant reklam, malarz, nauczyciel) oraz Lawrence M. Elson (m.in. dr nauk medycznych).

Pierwsze wydanie publikacji miało tytuł "Anatomia człowieka. Atlas anatomiczny do kolorowania" i ukazało się w 1977 r. Odniosło ono ogromny sukces, a przy okazji przyczyniło się do wprowadzenia edukacyjnych książek do kolorowania.

Na początku książki zamieszczone są wskazówki jak najlepiej korzystać z kolorowanek, by nauka była jak najskuteczniejsza. Niemałe znaczenie ma tu zachowanie zasad dotyczących używanych kolorów do konkretnych elementów. Publikacja jest podzielona na 20 rozdziałów. Każdy z nich zawiera szereg zagadnień. Poszczególne zagadnienia rozplanowano na sąsiadujących stronach w ten sposób, że jedna zawiera opis, natomiast na drugiej znajduje się ilustracja, a przy niej "instrukcja" kolorowania. Do książki rekomendowane są kredki ołówkowe - najlepiej jasne kolory i akwarele (min. 10 kolorów). Kolorować można w ustalonej kolejności, ale równie dobrze można korzystać z zagadnień wybiórczo.

Na końcu atlasu jest bibliografia, dodatki (klucz odpowiedzi do zadań polegających na podpisywaniu poszczególnych elementów oraz unerwienie mięśni szkieletowych), a także polsko-łaciński słowniczek nazw anatomicznych oraz indeks. Wszystko to pomaga usystematyzować wiedzę, a w razie potrzeby odnaleźć i wrócić do interesujących nas elementów lub zagadnień.

Książka jest świetną pomocą edukacyjną oraz dowodem na to, że:
- nauka nie musi być nudna, a nawet może mieć działanie antystresowe,
- uczyć można się w sposób czynny (koordynacja wzrokowo-ruchowa),
- można z niej korzystać już na etapie szkoły podstawowej (według uzyskanych przeze mnie informacji są nauczyciele, którzy chętnie wykorzystają ją na swoich zajęciach).

Minusem, który zaobserwowałam jest to, że niektóre elementy/fragmenty rysunków są tak szczegółowe, że trudno się zorientować, gdzie dokładnie należy kolorować - na szczęście takich części jest niewiele.

Publikacja to ogromna pomoc dla uczniów nastawionych na kontynuację edukacji na kierunkach biologiczno-chemicznych, przygotowujących się do matury z biologii oraz planujących studia medyczne, fizjoterapeutyczne lub biologiczne. Stanowi ona sposób na naukę przez zabawę z elementami relaksu (działanie odstresowujące).

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Szepty jeziora
Grażyna Mączkowska
Szepty jeziora
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy