reklama

Aliens. Opór

Program broni biologicznej, prowadzony w tajemnicy przez złą korporację, naraża ludzkość na ogromne niebezpieczeństwo. Córka Ellen Ripley musi stawić czoła zagrożeniu ze strony przerażających ksenomorfów.
Po wydarzeniach z gry Alien: Izolacja, Korporacja Weyland-Yutani wciąż nakazuje Amandzie Ripley milczenie na temat eksperymentów prowadzonych na ksenomofrach. Zula Hendricks – była Kolonialna Marine – potrzebuje pomocy Ripley, aby wyciągnąć na światło dzienne przerażający program broni biologicznej Weyland-Yutani. Obie kobiety łączą siły w walce przeciwko złowrogiej korporacji i jej arsenałowi podczas podróży przez przestrzeń kosmiczną prowadzącej od laboratorium badawczego do centrum testów, zaprojektowanego tak, by ukrywać w tajemnicy najbardziej mroczne potworności!

Doceniony przez krytyków scenarzysta Brian Wood (The Massive, Aliens - Bunt, Briggs Land) wraca do pisania o obcych, aby przedstawić nam wstrząsające perypetie Ripley i Hendricks, chcących obalić program Weyland-Yutani. Całości dopełniają ilustracje Roberta Careya (Power Rangers, The Phantom).

Informacje dodatkowe o Aliens. Opór:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-11-26, Ocena: 4, Przeczytałem,

AMANDA RIPLEY WRACA DO AKCJI

Tak, jak na przełomie XX i XXI wieku główną podporą linii wydawniczej „Mega Komiks” od TM-Semic stały się komiksy o Obcych i Predatorach, tak teraz albumy o tych samych bohaterach stanowią główny filar oficyny Scream Comics. I dobrze, bo po latach nieobecności, od pewnego czasu znów możemy cieszyć się tego typu dziełami i to regularnie. Czasem dostajemy klasykę, czasem absolutne nowości… „Aliens: Opór” należy do tych drugich i cokolwiek by o nim nie mówić, to razem z poprzedzającą go maxiserią „Aliens: Bunt” jedna z najciekawszych historii, jakie w ostatnich latach powstały w tym temacie.

Akcja „Oporu” dzieje się po wydarzeniach znanych z „Buntu” i gry „Obcy: Izolacja”. Amanda Ripley, po tym co przeżyła, wciąż zmuszana jest przez korporację Weyland-Yutani do milczenia w sprawie ich eksperymentów nad Obcymi. W podobnej sytuacji znajduje się ex Kolonialna Marine Zula Hendricks, która nie zamierza jednak siedzieć cicho, a żeby ujawnić światu prawdę o działaniach swoich dawnych mocodawców, potrzebuje pomocy Ripley. Na obie kobiety czeka nie tylko podróż przez kosmos, ale też i walka o przetrwanie w świecie potworności, których jeszcze nie potrafią sobie wyobrazić…

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/11/aliens-opor-brian-wood-robert-carey.html

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung