Alfabet Salonu

Ocena: 5.5 (2 głosów)
Dziennikarze, artyści, naukowcy, celebryci. Tworzą nieformalny Front Jedności Przekazu zwany Salonem. Nie łączy ich tajny kodeks ani rytuał inicjacji. Zasady są niepisane, ale i tak każdy z członków gremium dobrze je zna.

Co grozi za wyłamanie się z szeregu? Zazwyczaj tylko upomnienie i pogrożenie palcem (pamiętacie, co się działo, kiedy Marcin Meller wycofał poparcie dla PO, albo kiedy Monika Olejnik powiadomiła premiera, że wszyscy dziennikarze są przeciw niemu), ale czasem trzeba kogoś bezpowrotnie wygnać (przypadek Joanny Szczepkowskiej).

Prezentujemy osiemdziesięciu salonowych zawiadowców. Kto się nie załapał, niech nie płacze; możliwe są kolejne tomy alfabetu.

Informacje dodatkowe o Alfabet Salonu:

Wydawnictwo: Fronda
Data wydania: 2014-09-10
Kategoria: Publicystyka
ISBN: 978-83-64095-39-9
Liczba stron: 336

więcej

Kup książkę Alfabet Salonu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Alfabet Salonu - opinie o książce

Satyra w najlepszym wydaniu.

Autor  to znany felietonista jednego z prawicowych tygodników.

Dziennikarze, artyści, naukowcy, celebryci. Tworzą nieformalny Front Jedności Przekazu zwany Salonem. Nie łączy ich ich tajny kodeks ani rytuał inicjacji. Zasady są niepisane, ale i tak każdy z członków gremium dobrze je zna.

Celny opis ludzi, którzy w Polsce wpływają na kształtowanie opinii. Zarysowano osiemdziesiąt sylwetek: aktorów, publicystów, reżyserów, rysowników. Wybór naturalnie stricte subiektywny. Padają takie nazwiska, jak: Lis, Czubaszek, Kraśko, Kondrat, Mleczko, Gugała, Środa.

Co grozi za wyłamanie się z szeregu? Zazwyczaj tylko upomnienie i pogrożenie palcem, ale czasem trzeba kogoś bezpowrotnie wygnać (przypadek Joanny Szczepkowskiej).

Alfabet salonu ma cechy satyry, posiada zapis kompromitujących wydarzeń, rozmów, zależności, wpływów.  Pajęczyna powiązań i dziwnych układów. Książka wzbudza  emocje i kontrowersje, zmusza nas do zastanowienia się nad sytuacją polityczną Polsce ( obecnie i wcześniej).

Zaletą tej pozycji jest swobodny i lekki styl. Wnioski i przemyślenia nacechowane kpiną, drwiną, ironią. Feusette cytuje polityków, aktorów. Treść jest zwięzła, prosta, występuje inteligentny humor.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2014-10-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy