Agatha Christie: I nie było już nikogo

,,I nie było już nikogo", pierwotnie wydane jako ,,Ten Little Niggers", to jedna z najsłynniejszych powieści kryminalnych świata i jedna z najczęściej adaptowanych powieści Agathy Christie.

Pewnego letniego dnia na położoną u wybrzeży Devonu Wyspę Żołnierzyków przybywa dziesięć obcych sobie osób. Na miejscu okazuje się, że nie znają również właściciela wyspy, który zaprosił ich do siebie na wakacje, i którego nie ma na miejscu. Każdy z gości znajduje w swoim pokoju kartkę z dziecięcą rymowanką opowiadającą o śmierci dziesięciu żołnierzy... Po wystawnym lunchu goście niespodziewanie słyszą głos, zarzucający każdemu w nich popełnienie w przeszłości morderstwa, za które nie zostali ukarani. W dodatku zbliża się burza, uniemożliwiająca opuszczenie wyspy.

Komiks jest doskonałą adaptacją powieści, będącej wzorcem konstruowania opowieści kryminalnej.

Autorem scenariusza jest znany francuski kompozytor i scenarzysta Pascal Davoz, a rysunków - rysownik i kolorysta Damien Callixte, od lat współpracujący z wydawnictwem Paquet.

Informacje dodatkowe o Agatha Christie: I nie było już nikogo:

Agatha Christie: I nie było już nikogo - opinie o książce

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2021-11-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

Jeśli nie stronicie od kryminalnych historii, a przy tym jesteście miłośnikami twórczości Agathy Christie, komiks autorstwa Pascala Davoza powinien przypaść wam do gustu - nawet jeśli znacie książkowy pierwowzór. To ciekawa odskocznia od typowych powieści, a przy tym idealna okazja, aby móc samemu pobawić się w detektywa próbując rozwiązać zagadkę Wyspy Żołnierzyków.
Pełna recenzja https://bit.ly/3xc8UzR

Odpowiedź Hiobowi