Ad honorem immaculatae conceptionis Mariae. W charyzmatycznej misji

Znaczące elementy obchodów 350-lecia powstania Zgromadzenia to: odkrycie na nowo Oblatio św. Ojca Stanisława Papczyńskiego, krzyż jubileuszowy z ikonografią naszego charyzmatu i doświadczenie, że „drogi Moje [Boga] nie są drogami waszymi i myśli Moje [Boga], myślami waszymi” (por. Iz 55, 8-9). Stąd potrzeba rozeznania duchowego, by szukać i realizować wyłącznie „wolę Tego, który wybrał nas od założenia świata i przeznaczył na to, abyśmy szli i owoc przynosili” (por. J 15, 16). Ono poprowadzi nas ku człowiekowi, który „bez Chrystusa, nie jest w stanie zrozumieć swojego najgłębszego powołania – skąd i dokąd jego życia” (por. Jan Paweł II, homilia na placu Zwycięstwa w Warszawie 2 czerwca 1979 r.).

W zaproponowanych tekstach na dni skupienia podejmujemy próbę budzenia odwagi uczestnictwa w krytycznej dyskusji o duszpasterstwie będącym emanacją rozumienia i przeżywania zgromadzeniowego charyzmatu, ufając, że jest on Bożym darem dla Kościoła w naszych czasach. Jego kreatywne odczytanie i ufne podjęcie pozwala ze spokojną pewnością siebie i w głębokim poczuciu mariańskiej misji przestrzec współczesnych ludzi przed błędami i ślepym przekonaniem o rzekomym triumfie ideologii odrzucających Boga.

Inspirację czerpiemy z bogatej Tradycji Kościoła i od naszych świętych Ojców, którzy znaleźli odpowiednie środki, by ukazywać miłość i dobroć wszechmogącego Boga: „Lecz sam Bóg, jak mnie do tego swego dzieła opatrznościowo, to jest z miłością, miłosiernie, mądrze, cudownie pobudził, tak sam je wykonał i wykonuje na wieki wieczne” (Założenie Domu Skupienia, w: „Św. Stanisław Papczyński, Pisma zebrane, PROMIC – Wydawnictwo Księży Marianów, Warszawa 2022, s. 1455). W tym duchu i w nadziei na dobre przeżycie ostatniego roku Jubileuszu przekazujemy Braciom niniejsze teksty rozważań na każdy miesiąc 2023 roku.

Pro Christo et Ecclesia

Informacje dodatkowe o Ad honorem immaculatae conceptionis Mariae. W charyzmatycznej misji:

Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2022 (data przybliżona)
Kategoria: Duchowość, religia

Kup książkę Ad honorem immaculatae conceptionis Mariae. W charyzmatycznej misji