reklama

30 dni nocy, tom 1

30 dni nocy autorstwa Steve'a Nilesa i Bena Templesmitha to surowa i brutalna powieść grozy przedstawiająca mroczny świat Barrow, małego miasteczka na północnym krańcu Alaski, gdzie zimowa noc trwa 30 dni.

Kiedy miejscowość zostaje odcięta od świata i zapada ciemność, budzą się złaknione krwi wampiry. Para głównych bohaterów szeryf Eben i jego żona Stella są zmuszeni stawić im czoło. Czy zdołają ocalić mieszkańców i przetrwać do chwili, kiedy ponownie wzejdzie słóńce?

Wydanie zbiorcze zawiera tytułowe 30 dni nocy, Mroczne dni i Powrót do Barrow.

Informacje dodatkowe o 30 dni nocy, tom 1:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-12-27, Ocena: 4, Przeczytałem,

NOC WAMPIRÓW

Na fali wznowień wydawanych przed laty w naszym kraju komiksów, Egmont po raz kolejny sięga po kolejny tytuł publikowany niegdyś przez nieistniejącą już oficynę Mandragora. Tym razem, po takich opowieściach, jak „100 naboi” czy „Transmetropolitan” nadszedł czas na powrót kultowego cyklu może i mniej niż one ambitnego, ale i tak wartego uwagi. Mowa oczywiście o „30 dniach nocy”, pomysłowej opowieści o wampirach, która potrafi urzec klimatem. Jeśli lubicie komiksowe horrory, koniecznie powinniście ją poznać. I nie sugerujcie się poprawnymi / przeciętnymi filmami, jakie nakręcono na podstawie tej serii, bo naprawdę daleko im do pierwowzoru.

Witajcie w Barrow, miasteczku na północy Alaski. Jak to na miejsce znajdujące się na kole podbiegunowym przystało, mieszkańcy muszą się tu zmagać z trwającą miesiąc zimową nocą. Miesiąc mroku, choć nie brzmi najlepiej, nie wydaje się być jakaś tragedią, ale to tylko pozory. Gdy zapada noc, miasto nawiedzają wampiry. Jak jednak obronić się przed tymi istotami, których największym wrogiem jest świt? Przez trzydzieści dni może wydarzyć się wszystko to, co najgorsze. Do walki z krwiopijcami staje więc małżeństwo Ebben i Stella, ale czy mają jakakolwiek szansę doczekać wschodu słońca?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/12/30-dni-nocy-tom-1-steve-niles-ben.html

Szczyt bogów 1
Okładka ksiązki - Szczyt bogów 1

Fukamachi jest japońskim fotografem, który towarzyszy swoim rodakom podczas wypraw wysokogórskich. Ostatnia ekspedycja na Mount Everest kończy się tragedią...

Zabawa w kąpieli. Uśmiechnięty rekin
Okładka ksiązki - Zabawa w kąpieli. Uśmiechnięty rekin

Seria Zabawa w kąpieli to idealna książeczka do wesołego pluskania się w wodzie. Urocza rymowana historyjka oraz przycisk dźwiękowy sprawią, że każda...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung