20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku

Kolejna (po PLUTO i MONSTERze) seria Naokiego Urasawy debiutuje w Polsce. To opowieść o przyjaźni, marzeniach, dzieciństwie, dorastaniu, ale przede wszystkim pop-kulturowa uczta, gdzie nawiązania do wydarzeń z XX wieku wypełniają kolejne kartki. Akcja skacze między dekadami drugiej połowy ostatniego stulecia poprzedniego millenium, ukazując kolejne zmiany społeczne. 20th Century Boys - Chłopaki z XX wieku to zdobywca całego wachlarza nagród japońskich i najważniejszych światowych - Festiwalu w Angoulême oraz Eisnera (aż dwukrotnie!).

Informacje dodatkowe o 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku:

Wydawnictwo: HANAMI
Data wydania: 2018 (data przybliżona)
Kategoria: Komiksy
ISBN: 978-83-65520-24-1

Kup książkę 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku

20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku - opinie o książce

Avatar użytkownika - Regalia
Regalia
Przeczytane:2024-02-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2024,

Jestem Collins.

Początek, jak początek - zapoznanie z bohaterami. Praca w sklepie, ślub kolegi, pogrzeb kolegi. Ot, życie. Tylko że w tym życiu przewija się co rusz tajemniczy symbol, który ma związek z Kenjim, no ale niestety chłop ma kiepską pamięć i gdyby nie pewne zdarzenie, toby sobie nie przypomniał, że kiedy Kenji mały był, to miał grupę kumpli, bazę, Księgę Przepowiedni i tajemniczy symbol...

I symbol ten prowadzi do zgromadzenia wokół osoby Przyjaciela. Kto to jest i do czego dąży - nie wiem. Wiem, że nie mają większych oporów przed zabójstwem i wiem, że działają jak sekty. Właściwie to całkiem ładnie powstawanie takich grup religijnych jest tu pokazane. W działaniach dość radykalni, a ich siatka sięga w miejsca, w które nie powinna sięgać.

Jak czytałam skany w pl, kiedy jeszcze WsechbibliaMangi istniała, to nie czułam takiego... niepokoju. Przy czytaniu. Ale teraz czuję, bo jest czego się bać.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-10-10, Ocena: 5, Przeczytałem,

OPUS MAGNUM URASAWY

Najlepsza manga jednego z najlepszych mangaków, na dodatek powszechnie uważana za jedną z najlepszych w dziejach – czy może być coś wspanialszego dla miłośników komiksów z Kraju Kwitnącej Wiśni? Chyba nie, a właśnie to zaserwowało polskim czytelnikom wydawnictwo Hanami. I to w jakim stylu!

Powoli wiek XX dobiega końca, a na świecie szerzą się zagrożenia z tym związane. Ludzkość przetrwała już dwie wojny światowe, groźbę zagłady nuklearnej, wiele lokalnych konfliktów i zmian, ale to jeszcze nie koniec. Gdzieś w Afryce pojawia się wirus, który zabija ludzi, pozbawiając ich krwi, co więcej dociera także do Japonii, a to zaledwie początek.
Młody Kenji End? nie ma lekkiego życia. Prowadzi sklep, zajmuje się porzuconym przez siostrę dzieckiem, próbuje też ową siostrę odnaleźć, choć zgłoszenie zaginięcia na policję niewiele dało. Nie ma żony, męczy się z matką… Pewnego dnia odwiedza go policja, pytając o jednego z klientów, któremu Kenji dowoził produkty. Mężczyzna zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach wraz z całą rodziną. Kenji udaje się na miejsce zabrać puste butelki i znajduje tam znak, który wraz z przyjaciółmi wymyślili w dzieciństwie. Znak, używany także przez tajemniczego, potrafiącego latać człowieka. Jaki ma to wszystko związek ze śmiercią naukowca konstruującego dziwaczne maszyny? I co to oznacza dla chłopaka i reszty jego kumpli z dzieciństwa?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/10/20th-century-boys-chopaki-z.html

Monster #6
Naoki Urasawa0
Okładka ksiązki - Monster #6

Stara kamienica w śródmieściu Pragi z szyldem z trzema żabami... Dziesięć lat temu żyła tam kobieta z bliźniakami. Tenma usłyszał o tym od sąsiadów...

20th Century Boys tom 12
Naoki Urasawa0