Potrafisz się wyłączyć,zapakować myśli do pudełka i wyrzucić klucz. To prawdziwy dar.
Z rozbawieniem wskazuję palcem pysk liska.- Zjedz te cholery! Dobrze im tak! - krzyczę. Nagle jednak przerywam... - Czekaj, Madox. Nie wiem, czy nie zrobią ci krzywdy.
„Zastanawiam się, czy z biegiem lat napisała sobie tę historię na nowo, żeby stała się bardziej znośna, tak jak ja próbowałam to zrobić. Ale to nie działa, prawda? Pogrzebane sekrety zawsze wyjdą na jaw; mroczne, brudne i gotowe, by niszczyć.”
Czas pracy według prawa niemieckiego wynosi nie więcej niż czterdzieści godzin tygodniowo, nie więcej niż osiem godzin dziennie. Ta zasada dotyczy również pracy w opiece. Zwrot „opieka 24” nie oznacza, że opiekunka lub opiekun są zobowiązani do pracy przez całą dobę. Prawo gwarantuje również jedenaście godzin przerwy nocnej, od dwóch do trzech godzin przerwy każdego dnia, kiedy można opuścić miejsce pracy. Ponadto mamy prawo do jednego wolnego dnia w tygodniu lub dwóch połówek (niestety bardzo rzadko praktykowane). Nie pracujemy ośmiu godzin bez przerwy. Mieszkamy z podopiecznym, by kilkakrotnie w ciągu dnia móc go wesprzeć (pomoc w utrzymaniu higieny, przygotowanie posiłku, spacer, aktywizacja, zakupy, wizyty towarzyskie, terminy). Warto na początku zaplanować wszystkie zajęcia, stworzyć wspólnie grafik z uwzględnieniem naszego czasu pracy i tego przestrzegać. Poza tym jesteśmy zobowiązani do niesienia pomocy w nagłych wypadkach, również w nocy. Nagły wypadek ma miejsce wtedy, gdy jest zagrożone zdrowie lub życie seniora będącego pod naszą opieką. Regularna praca nocna nie powinna mieć miejsca.