Publiczna działalność Jezusa pozostawiła niezatarty ślad w sercach ludzi wierzących. Podczas niej bowiem, w swoim słynnym Kazaniu na górze, Chrystus wygłosił serię pouczeń dających wgląd w życie i postawy Jego uczniów. Nakładem Wydawnictwa Promic ukazała się niewielka książeczka O sztuce miłości i przebaczenia. Błogosławieństwa i krzyż, będąca doskonałym przewodnikiem pogłębiającym wiarę, nadzieję i miłość, co w konsekwencji – ułatwiając chrześcijańskie życie – prowadzi do zbawienia.
Przemyślenia arcybiskupa Fultona J. Sheena ze względu na swój głęboki wydźwięk stanowią formę rekolekcji wielkopostnych. Analizując związek siedmiu ostatnich słów, jakie Jezus wypowiedział na krzyżu z siedmioma (z ośmiu) błogosławieństwami, autor podkreśla ważność uzupełniających się wzajemnie postulatów oraz czynów. Zwraca również uwagę na to, że miejscem wygłoszenia błogosławieństw jest Góra Błogosławieństw, a miejscem wypowiedzenia siedmiu ostatnich słów Jezusa stała się Góra Golgota. Wybór owych miejsc nie jest przypadkowy, stanowi bowiem zaproszenie do wędrówki w górę, wzwyż, ku niebu.
Każde z ostatnich słów Jezusa zostało nazwane lekcją, zaś wszystkie razem składają się na naukę, dzięki której możliwym staje się osiągnięcie nieba. Układ wszystkich lekcji jest jednolity. Obok treści błogosławieństwa i ostatniego słowa Jezusa znalazł się fragment biblijny, z którego owo ostatnie słowo zostało zaczerpnięte. Następujące później obszerne wyjaśnienia nawiązują do czasów współczesnych Chrystusowi (obowiązujące wówczas przepisy prawa, panujące zwyczaje, ludzkie zachowania), rozpatrują widoczne w obecnym świecie działania sił społecznych, analizują trendy przeciwne nauczaniu Kościoła, rozważają zachowania wynikające ze sprzeciwu oraz aprobaty treści błogosławieństw, omawiają określone postawy uczniów Chrystusa oraz wyliczają sposoby pokonywania zła i dowartościowania dobra. Przemyślenia Fultona J. Sheena przeplatają się z dokładnie analizowanymi tekstami biblijnymi (wraz z siglami). Dodano również tematyczne refleksje osób konsekrowanych i świeckich: teologów, filozofów, filologów, myślicieli, aktorów i poetów.
Niewielka publikacja Wydawnictwa Promic obfituje w treść. Język przekazu, choć specjalistyczny, jest całkowicie przystępny. Odbiorcami będą przede wszystkim ludzie wierzący, choć nauka płynąca z krzyża, nauka O miłości i przebaczeniu, nigdy nie ulegnie przedawnieniu: postępowanie według niej ułatwi życie wszystkim.
Arcybiskup Sheen z właściwą sobie erudycją i przenikliwością opowiada o Jezusie Chrystusie – Bogu-człowieku Był mistrzem w wykorzystywaniu środków...
„Troje do pary" to zbiór celnych spostrzeżeń na temat małżeństwa. Abp Fulton J. Sheen w swojej pracy duszpasterskiej wiele...