Recenzja książki: Cudowne Boże Narodzenie

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Dla chrześcijanina narodzenie Chrystusa jest jednym z wydarzeń zbawczych. Ten, który przyszedł na świat pod postacią człowieka, podkreślił ponadczasowe znaczenie miłości, a leżący na stole opłatek stał się widzialnym znakiem mocy samego Boga. Zagadnieniu narodzenia Jezusa przyjrzał się Ted O'Neal, który w książeczce Cudowne Boże Narodzenie. O radosnym przeżywaniu świąt w sposób prosty i całkowicie przystępny zwraca się do najmłodszych czytelników, przemawiając do ich wrażliwości i delikatności.

Publikacja Wydawnictwa Promic jest dobrym przykładem prostego formułowania trudnych prawd wiary. Docierając nawet do najmłodszych odbiorców, koncentruje się wokół narodzonego w ubóstwie i pokorze Dzieciątka. Osobiste refleksje Teda O'Neala zostały zebrane w czternaście refleksji, a każdą z nich wzbogacono pięknymi, obszernymi, wyraźnymi i tematycznymi ilustracjami autorstwa R. W. Alley. Wśród prawd, które wymagają systematycznego utrwalania, znalazły się między innymi: świąteczna atmosfera, jednoczenie w miłości, warunkujące szczęście Boże błogosławieństwo, czas dawania i otrzymywania oraz pokój na świecie. Są także Maryja i Józef, są świąteczne zwyczaje. Nie brakuje pomysłów na prezenty, reniferów świętego Mikołaja, cudów świata, a nawet przesądów.

Rozważania Teda O'Neala oparte są o autentyczne wydarzenia pierwszych wieków chrześcijaństwa. Uczą, że zadaniem każdego z nas jest kochać i dostrzegać to, co najważniejsze. Za sprawą betlejemskiej nocy jasnym się stanie, na czym polega autentyczna miłość, natomiast przedstawienie spraw trudnych w sposób łatwy i przystępny stanowi zachętę do nieustannego stawania się lepszym. W pięknej publikacji wydawnictwa Promic (z radością sięgną po nią katecheci) znalazły się słowa skierowane wprost do dzieci, które zostaną przez nie przyjęte i będą je inspirować w codziennym życiu.

Książeczka jest bogato ilustrowana. Całostronicowe rysunki ucieszą najmłodszych, skupiając ich wzrok, myśli i serca na długi czas. Treść zasadnicza została poprzedzona twórczymi refleksjami, skierowanymi bezpośrednio do rodziców i nauczycieli. W książeczce znalazły się teksty biblijne wraz z siglami. Dzięki książeczce Wydawnictwa Promic młodemu czytelnikowi łatwiej będzie zbliżyć się do Boga, który narodził się w cichą, betlejemską noc.

Kup książkę Cudowne Boże Narodzenie

Zobacz opinie o książce Cudowne Boże Narodzenie