To tylko przyjaciel

Jestem niepełną kobietą.
Kimś wybrakowanym.
Jałowym.
Bezpłodnym.

Kristen Peterson to szczera, bezpośrednia osoba, która posiada wielkie poczucie humoru. Posiada też psa oraz firmę, która zajmuje się sprzedażą internetową wszystkiego dla psów. Ma też chłopaka, który pracuje w marines, ciągle jest na misjach. Jej życie zdaje się być poukładane do czasu aż poznaje Josha.
Josch który ma być tak jak Kristen świadkiem na ślubie ich przyjaciel. Strażak, który niedawno się przeprowadził, nie dość że jest bardzo przystojny to jeszcze rozumie poczucie humoru Kristen. Jednak iż jest ona w związku Josh postanawia zostać jej przyjacielem. Świat Kriesten zaczyna się chwiać z jednej strony jej chłopak Tyler, który jest bezpieczną opcją dla niej bo nie chce mieć dzieci. Z drugiej strony Josh, który jest podobny do niej, świetnie się rozumieją ale chce mieć ogromną rodzinę, chce posiadać dużo dzieci. Josh czy Tylor kto spowoduje że Kriesten zostanie postawiona pod ściana i będzie zmuszona powalczyć sama ze sobą?

Na początku autorka pokazuje nam swobodne relacje z jednej strony chłopak którego prawie nie ma z drugiej przyjaciel, na którym można zawsze polegać ale oczekuje niemożliwego. Dwie relacje które powodują mętlik w głowie głównej bohaterki. Dwie relację, które pokazują dwie strony medalu jedna jest kompromisem dla szczęścia druga jest wymagająca i zmuszająca bohaterkę do zmierzenia się ze swoim problemem.
Abby Jimenez udało się pokazać jak bezpłodność wpływa na postrzeganie swojej "kobiecości". Jak dla niektórych jest to wielka walka sama ze sobą, oraz hamowania relacji które oczekuję zbyt wiele.
Bardzo dobra książka, która w swobodnym tonie pokazuje prawdziwy problem niektórych kobiet. Książka, która powala zakończeniem, zmusza czytelnika do myślenia ale też odczuwania nie tylko tych jasnych emocji. Polecam

Informacje dodatkowe o To tylko przyjaciel:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2020-07-15
Tytuł oryginału: The Friend Zone
Dodał/a opinię:

Tagi: bóg Romans współczesny

Zobacz opinie o książce To tylko przyjaciel

Kup książkę To tylko przyjaciel

To nie może się udać
Abby Jimenez0
Okładka ksiązki - To nie może się udać

Życie Alexis Montgomery zostaje wywrócone do góry nogami z powodu pewnego zwariowanego zakładu, pysznej kanapki z grillowanym serem i małej kózki w piżamce...

Życie jest zbyt krótkie
Abby Jimenez0
Okładka ksiązki - Życie jest zbyt krótkie

Nowa książka autorki ,,To tylko przyjaciel" - Bestsellera Empiku 2020! ,,Słodka i przejmująca komedia romantyczna - naprawdę wspaniała historia miłosna" ...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska