Kochliwy Jaskier w „Wiedźminie”. Gejowska relacja bohatera to „nowocześniejsza interpretacja książek” Sapkowskiego

Data: 2023-06-12 12:02:26 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

Za kilkanaście dni na Netfliksie będzie można zobaczyć najnowszy, 3 sezon Wiedźmina – serialu opartego na twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Nowy sezon to spore zmiany w życiu bohaterów, w tym kolejne romanse Jaskra. Relacja z mężczyzną, w którą uwikła się bohater, stanowić ma „nowocześniejszą interpretację książek” polskiego autora. 

Henry Cavill oraz Joey Batey w 3 sezonie serialu Wiedźmin od Netflix
kadr z 3 sezonu serialu / fot. Susie Allnutt / Netflix

Najnowszy sezon produkcji z udziałem Henry’ego Cavilla w roli Geralda z Rivii na platformę Netflix trafi już 29 czerwca, tymczasem teraz do mediów trafiają kolejne wywiady z aktorami zaangażowanymi w prace nad 3 sezonem Wiedźmina. Jednym z najgorętszych tematów jest nowy romans, w który wikła się Jaskier. Wcielający się w bohatera Joey Batey tłumaczy, dlaczego taki wątek pojawi się w serialu. 

Wiedźmin 3 sezon: Jaskier nawiąże romans z księciem Radowidem 

O tym, z kim dokładnie zwiąże się bohater, dowiadujemy się za sprawą najnowszego wywiadu z Joeyem Bateyem, które przeprowadzili redaktorzy magazynu SFX. W najnowszym numerze dowiadujemy się, że w 3 serii serialu Wiedźmin zobaczymy księcia Radowida. Wcześniej bohater pojawiał się w grach wideo opartych na twórczości Sapkowskiego, a w serialu w księcia wciela się Hugh Skinner

Jak dowiadujemy się z artykułu SFX, Radowid nie będzie idealnym przykładem rycerskiej moralności, a wręcz przeciwnie – zobaczymy go jako „pijanego księcia–playboya z Redanii”. Radowid zaintryguje Jaskra, któremu trudno będzie odgadnąć, kim tak naprawdę jest książę. Poznanie się Jaskra i Radowida sprawić ma także, że bard zacznie zastanawiać się nad własnymi dotychczasowymi związkami i tym, czego pragnie. 

Wiedźmin 3 sezon – gejowska relacja Jaskra była zaplanowana od początku? 

Joey Batey zaznaczył także, że od samego początku zdawał sobie sprawę, że życie uczuciowe jego bohatera nie będzie oczywiste i sprowadzające się jedynie do beztroskich, niezobowiązujących relacji. 

Showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich przyszła do mnie na długo przed tym, zanim jeszcze zobaczyliśmy niektóre scenariusze i powiedziała: „To jest kierunek, w którym chcielibyśmy, by podążał Jaskier”

— cytuje wypowiedź Bateya serwis Slash Film. 

Jednocześnie w rozmowie z SFX Batey miał podkreślić, że wprowadzenie wątku LGBT stanowi „bardziej nowoczesną interpretacją książek”, a jednocześnie szansę na to, by w serialu fantasy wprowadzić dobrze zrealizowaną postać nieheteronormatywną. 

Moim priorytetem było upewnienie się, że zostało to zrobione w delikatny, troskliwy sposób, który unika wszelkiego rodzaju stereotypów  

– podkreślał Batey. 

Aktor dodał także, że zgłosił do scenariusza kilka poprawek, by stworzyć ostateczną wersję nowego romantycznego wątku Jaskra. 

Wiedźmin – nowa adaptacja kultowych polskich książek

Realizowany przez Netflix serial inspirowany jest powieściami Andrzeja Sapkowskiego, które – tuż po premierze pierwszych odcinków produkcji – ponownie stały się ogromnymi bestsellerami nie tylko w Polsce, ale także za oceanem.

Widzowie serialu, którzy nie mieli okazji przeczytać powieści polskiego autora, przede wszystkim powinni sięgnąć po pięć powieści składających się na pierwotną sagę o Wiedźminie – książki Wiedźmin. Krew elfów, Wiedźmin. Czas pogardy, Wiedźmin. Chrzest ognia, Wiedźmin. Wieża Jaskółki i Wiedźmin. Pani Jeziora.

Krew elfów - książka

Pierwszy z tytułów w dobrej cenie kupić można w popularnych księgarniach internetowych poniżej: 

 

 

źródła: Slash Film, SFX Magazine
Tagi: wiedźmin,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Krew elfów
Andrzej Sapkowski16
Okładka książki - Krew elfów

Konstruując przewrotne i wzruszające opowieści, zebrane w dwóch tomach - "Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia", Sapkowski gromadził plejadę...

dodaj do biblioteczki
Serial
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Kobiety naukowców
Aleksandra Glapa-Nowak
Kobiety naukowców
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Pokaż wszystkie recenzje