W Japonii pojawiły się figurki pisarzy w kociej wersji

Data: 2021-12-08 09:00:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Julia Hantulik
udostępnij Tweet

Japończycy raz za razem lubią udowadniać, że wyobraźnia nie ma granic. Tym razem twórcy zabawek kapsułowych zaskoczyli swoich fanów i przygotowali serię związaną z najsłynniejszymi japońskimi pisarzami.

Obrazek w treści W Japonii pojawiły się figurki pisarzy w kociej wersji [jpg]
© CHOCOLATE Inc. © BUSHIROAD MEDIA / PR Times

Kojarzycie zabawki, które można wylosować w maszynach, po umieszczeniu w nich monet? W Japonii zabawki kapsułowe nazywają się gachapon, a teraz w ofercie firm oferujących takie gadżety, pojawiła się nowa seria figurek, która w nietypowy sposób przedstawia najsłynniejszych japońskich pisarzy.

Słynni japońscy pisarze jako koty

Samo stworzenie serii figurek przypominających słynnych pisarzy nie byłoby czymś zaskakującym. Jednak twórcy zabawek kapsułowych poszli o krok dalej. I tym sposobem znani literaci zamienili się nie tylko w miniatury, ale również... w koty! 

Czytaj także: Znamy nominowanych do Paszportów Polityki 2021

Seria nazywa się Literary Master Cats i została wymyślona przez twórców z firmy Content Studio Chocolate Inc. Pisarze-koty prezentują się w różnych pozach, a jednocześnie wyglądają niezwykle dostojnie.

Kto został kotem w zabawce kapsułowej?

Przedsiębiorstwo wybrało pięciu pisarzy, którzy są powszechnie uznawani za najważniejszych w historii literatury japońskiej. To także nowatorski sposób, by rozpowszechnić wiedzę o tych autorach, którzy tworzyli w ubiegłym stuleciu.

Wybranymi Mistrzami Literatury zostali: noblista Kawabata Yasunari (Kraina śniegu, Głos góry, Śpiące piękności, Meijin, mistrz go), Natsume Soseki (Jestem kotem, Panicz, Światło i mrok), Kenji Miyazawa (Noc na kolei galaktycznej i inne baśnie, Jadłodajnia o licznych zleceniach).

Pozostała trójka kotopisarzy to: Osamu Dazai (Zatracenie, Owoce wiśni, Uczennica, Goodbye i wybrane opowiadania), Ryunosuke Akutagawa (Kappy, Opowiadania japońskie, Życie szaleńca i inne opowiadania, Koła zębate)

Czytaj także: Wybrano Młodzieżowe Słowo Roku. To śpiulkolot

Niestety w naszym kraju te zabawki nie są dostępne. Można je kupić jedynie w Japonii, gdzie kosztują 300 jenów, czyli niecałe 300 dolarów.  Polskiemu czytelnikowi zostaje jedynie zapoznanie się z japońską literaturą, m.in. autorstwa  Kenjiego Miyazawy. Wydana w 2020 roku publikacja Noc na kolei galaktycznej i inne baśnie nakładem Wydawnictwa Kirin jest zbiorem trzech najsłynniejszych baśni ukochanego autora młodych Japończyków. Książkę kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje