W sieci właśnie pojawił się pierwszy teaser intrygującej produkcji Piep*zyć Mickiewicza, w której w postać ekscentrycznego polonisty wciela się Dawid Ogrodnik. Poznaliśmy również datę premiery!
Piep*zyć Mickiewicza to polska produkcja obyczajowa, która już za sprawą tytułu może wzbudzać kontrowersje. Została ona wyreżyserowana przez Sarę Bustamante-Drozdek. Za scenariusz odpowiada natomiast Kacper Szymański.
Piep*zyć Mickiewicza, czyli najlepsze lata – teaser produkcji
W sieci właśnie pojawiła się krótka zapowiedź filmu Piep*zyć Mickiewicza, o którym pierwsze informacje pojawiły się jeszcze w sierpniu tego roku. Produkcja opowiada o uczniach klasy IIB, stanowiących postrach całego grona pedagogicznego. Szkoła uważa ich za wyrzutków, z których już nic dobrego nie będzie.
czytaj także: Pierwszy raz - 2 sezon trafił na platformę Netflix
Nagle jednak w warszawskim liceum zatrudnia się pisarz i wykładowca Jan Sienkiewicz. Został on właśnie wyrzucony z uczelni, dlatego też musiał znaleźć sobie nowe zajęcie. To właśnie pod jego opiekę trafia klasa IIB. Mężczyzna nie będzie miał więc łatwego zadania, zrobi jednak wszystko, by dotrzeć do trudnych uczniów i spróbować ich ocalić. Ma mnóstwo nietypowych pomysłów i ogromną wiedzę.
Poniżej możecie obejrzeć krótką zapowiedź produkcji:
Piep*zyć Mickiewicza, czyli najlepsze lata – kiedy premiera filmu?
Wiadomo już, że produkcja będzie miała swoją premierę w przyszłym roku. Ma ona trafić na wielkie ekrany 12 stycznia 2024 roku. W głównej roli zobaczymy Dawida Ogrodnika. Mężczyzna zagrał w wielu popularnych i chwalonych przez krytyków filmach. Niedawno mogliśmy go oglądać w produkcji Johnny poświęconym ks. Janowi Kaczkowskiemu. Wystąpił także między innymi w: Broad Peak, Ikar. Legenda Mietka Kosza, Disco Polo, czy Najmro. Kocha, kradnie, szanuje.
czytaj także: "Downton Abbey: Nowa epoka" - sequel popularnego serialu trafił na Netflix!
Jako uczniów zobaczymy dopiero co debiutujących aktorów młodego pokolenia. Możemy tu wyróżnić między innymi nazwiska takie jak: Hugo Tarres, Wiktoria Koprowska, Ada Grodzka, Krystian Embradora, Artur Gwizdak, Igor Pawłowski i Aleksandra Izydorczyk. W postać nauczycielki francuskiego wcieli się Joanna Liszowska.
A co produkcja będzie miała wspólnego z postacią Adama Mickiewicza? O tym przekonamy się zapewne wtedy, gdy trafi już na Netflix!
Tagi: filmy, literatura,