Edytuj Wikipedię wraz z Olgą Tokarczuk. Niezwykły konkurs dla internautów

Data: 2020-12-11 14:57:37 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

W czwartek, 10 grudnia, we Wrocławiu odbyło się spotkanie autorskie z Olgą Tokarczuk w związku z pierwszą rocznicą przyznania polskiej pisarce Nagrody Nobla w Dziedzinie Literatury. W czasie spotkania ogłoszono zwycięzców szkolnych konkursów oraz zapowiedziano kolejny – związany z popularną internetową encyklopedią. 

Obrazek w treści Edytuj Wikipedię wraz z Olgą Tokarczuk. Niezwykły konkurs dla internautów [jpg]
 Fot. Edyta Dufaj

W ostatni czwartek odbyła się wirtualna uroczystość związana z pierwszą rocznicą przyznania Oldze Tokarczuk Nagrody Nobla – dokładnie rok temu polska pisarka odbierała w Szwecji swoją nagrodę. Z tej okazji Fundacja Olgi Tokarczuk w ostatnich miesiącach przygotowała liczne konkursy dla dzieci i młodzieży, a Wrocławski Dom Literatury wraz z Wydawnictwem Literackim zorganizował internetowe spotkanie autorskie z Noblistką. 

Olga Tokarczuk – spotkanie online

Spotkanie online z Olgą Tokarczuk transmitowane było m.in. na profilu na Facebooku Wrocławskiego Domu Literatury. Z laureatką Nagrody Nobla rozmawiał rektor Uniwersytetu Śląskiego – profesor Ryszard Koziołek

Widzowie mieli szansę przysłuchać się fascynującej rozmowie z Noblistką. Pierwszych 500 szczęśliwców mogło także nabyć najnowszą książkę pisarki – zbiór esejów Czuły narrator – z autografem. 

Jak zdobyć Nagrodę Nobla? Wiedzą to uczniowie!

Przed częścią uroczystości związaną z rozmową z Olgą Tokarczuk, odbyło się ogłoszenie laureatów konkursów skierowanych do najmłodszych czytelników. W konkursie „Jak zdobyć Nagrodę Nobla?” w grupie wiekowej 4–5 klasa pierwsze miejsce zajęła Michalina Hrynkiewicz, drugie miejsce przypadło Zoi Malkogiorgos, z kolei trzecie miejsce zajął Filip Kuderewicz. Wśród laureatów wyróżniona została także Alicja Focik. Starsi uczniowie szkoły podstawowej także chętnie wzięli udział w konkursie – pierwsze miejsce zajęła Alicja Grudzień, na drugim miejscu znalazła się Julia Krzyżanowska. Jury zdecydowało się także przyznać dwa trzecie miejsca, na których uplasowały się Amelia Króliczewska oraz Ewelina Kwaterczak.

Czytaj także: Nowa książka Olgi Tokarczuk już w listopadzie! 

W ramach konkursu organizowanego we współpracy z Wydawnictwem Muchomor na nowy rozdział do wydania książki Katarzyny Radziwiłł Jak zdobyć Nagrodę Nobla?, główną nagrodę otrzymał siedemnastoletni Jakub Kloza z Białegostoku. Wyróżniony w tym konkursie został z kolei Wiktor Litwin – licealista z Wrocławia

Olga Tokarczuk – konkurs z Wikipedią!

W czasie gali ogłoszono także kolejne konkursy – tym razem skierowane do szerszej grupy odbiorców. Wykazać będą się mogli zwłaszcza ci internauci, którzy biegle korzystają z popularnej internetowej encyklopedii – Wikipedii! 

Czytaj także: Olga Tokarczuk napisała opowiadanie świąteczne. Dostępne za darmo jest elementem kampanii społecznej

W ramach nowego konkursu Fundacja Olgi Tokarczuk, Wydawnictwo Literackie oraz Ambasada Szwecji w Polsce zachęcają do uzupełniania polskiej wersji znanej encyklopedii internetowej o kolejne hasła i podstrony związane z pisarkami, poetkami i laureatkami Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. 

Konkurs z Wikipedią wystartował 10 grudnia i potrwa do końca miesiąca. Nagrodzeni zostaną najbardziej aktywni użytkownicy, którzy dodadzą jak najwięcej wartościowej treści na temat autorek – polskich i światowych. Ambasada Szwecji przewidziała bowiem dodatkowe niespodzianki dla tych, którzy wezmą pod uwagę również szwedzkie pisarki. 

Do wygrania są m.in. specjalne zestawy książek Olgi Tokarczuk, a dla najbardziej aktywnego wikipedysty – książka z osobistą dedykacją Noblistki! 

Życzymy powodzenia i gratulujemy laureatom dotychczasowych konkursów! 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Czuły narrator
Olga Tokarczuk0
Okładka książki - Czuły narrator

Najnowsza książka Olgi Tokarczuk to swoiste laboratorium tekstów noblistki. Publikacja przedstawi twórczośc od kuchni, opowie o motywacjach...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Pokaż wszystkie recenzje