„My Policeman”: Co oglądał Harry Styles, by przygotować się do scen intymnych?

Data: 2022-10-22 09:24:17 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Już niedługo na platformach streamingowych zadebiutuje nowy film z udziałem popularnego muzyka i aktora Harry'ego Stylesa. W jednym z wywiadów reżyser Michael Grandage zdradził, jakimi produkcjami inspirował się piosenkarz podczas tworzenia dramatu. Podzielił się też tym, co musiała obejrzeć trójka głównych aktorów, by przygotować się do roli.

Obrazek w treści „My Policeman”: Co oglądał Harry Styles, by przygotować się do scen intymnych? [jpg]
fot. Amazon Studio

Jeszcze niedawno w mediach głośno było o filmie Don't Worry Darling, w którym w jednej z głównych ról pojawił się Harry Styles. Produkcja zadebiutowała na festiwalu filmowym w Wenecji, gdzie całe show skradły zakulisowe skandale i niesnaski między aktorami a reżyserką. Mimo wszystko na kinową premierę ruszył cały tłum fanów wokalisty. Czy podobnie będzie w przypadku dramatu o zakazanej miłości – My Policeman

Inspiracja podczas tworzenia filmu My Policeman

My Policeman to film, który powstał na podstawie niezwykle popularnej książki o tym samym tytule i opowiada o nietypowym trójkącie miłosnym. Tom (w tej roli Styles) jest policjantem i tworzy szczęśliwy związek małżeński z Marion (Emma Corrin). Ich rzeczywistość zmienia się, kiedy w życiu pary ponownie pojawia się kochanek z przeszłości Toma - Patrick (David Dawson). Wszystko dzieje się jednak w czasach, kiedy związki homoseksualnie w Wielkiej Brytanii były prawnie zakazane.

Jakiś czas temu w wywiadzie na wyłączność dla „Entertainment Weeklyreżyser Michael Grandage zdradził, jakimi produkcjami się inspirował podczas tworzenia filmu. Wśród nich znajduje się film Służący z 1963 roku. Reżyser hołd złożył w stronę filmu za pomocą... małego lusterka, które pojawia się w scenie pierwszego zbliżenia Toma i Patricka. Czarno-biały dramat z lat 60. opowiada o psychologicznej grze, jaką prowadzą ze sobą rozpieszczony młodzieniec i zatrudniony przez niego służący. W tych rozgrywkach wielu odczuwa też podtekst seksualny.

Reżyser My Policeman o tym i innych nawiązaniach mówi tak: 

Chciałem oddać swój mały, czuły hołd kilku rzeczom, które były dla mnie ważne podczas kręcenia filmu

My Policeman – jakie filmy obsada musiała zobaczyć?

W filmie zarówno sceny seksu, jak i ukazywanie intymności na ekranie są niezwykle ważne. Reżyser chciał pokazać zaangażowanie bohaterów w tę relację. Grandage wspomina o tym, że już podczas planowania dramatu, chciał, by każda scena zbliżenia miała swój własny przepływ narracji. Na koniec dodaje: 

Jako gej pomyślałem, że jeśli mam wyreżyserować ten film, to przynajmniej chcę się upewnić, że [...] będę potrafił go stale oglądać i mówić: „Zrobiłem wszystko, co chciałem, jeśli chodzi o ukazanie bliskości”. 

Kolejną filmową inspiracją był klasyczny romans z 1959 roku zatytułowany Hiroszima, moja miłość. Dla Stylesa i Dawsona istotna miała być też produkcja Nie oglądaj się teraz. Akcja filmu została umiejscowiona w Wenecji, gdzie na moment przenoszą się bohaterowie My Policeman. Produkcja ta zawiera w sobie również dość kontrowersyjną, jak na lata 70. scena intymna, szokująca wówczas swoją naturalnością.

Już 4 listopada 2022 roku film My Policeman pojawi się na platformie streamingowej Amazon Prime Video. Wraz z premierą produkcji, na półkach księgarń pojawiła się także powieść Bethan Roberts, stanowiąca inspirację dla filmowców.

My Policeman - książka

Książka ukazała się tej jesieni nakładem Wydawnictwa Wielka Litera. Powieść kupić można w dobrej cenie poniżej:

Tagi: ekranizacje, lgbt, Harry Styles, melodramaty,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
My Policeman
Bethan Roberts1
Okładka książki - My Policeman

Skandaliczna, ale niezwykle czuła historia miłosnego trójkąta. Długo oczekiwana ekranizacja powieści z Harrym Stylesem i Emmą Corrin w rolach głównych...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Szepty jeziora
Grażyna Mączkowska
Szepty jeziora
Pokaż wszystkie recenzje