Przed Magdą Gessler nie ma zadań niemożliwych. Tym razem słynna restauratorka dotarła do Górek Wielkich, tuż w pobliżu Brennej, gdzie stworzyła piękną i klimatyczną Gospodę Pękata Chata. Co można zjeść w Gospodzie? Jak do niej dojechać? Sprawdźcie poniżej!
W czwartek, 28 września na antenie stacji TVN zaprezentowany zostanie czwarty odcinek 27 edycji Kuchennych Rewolucji. Tym razem Magda Gessler zajęła się stojącą przy ruchliwej drodze karczmą na południu polski – w Górkach Wielkich. To właśnie tam po rewolucji powstała Gospoda Pękata Chata. Co warto o niej wiedzieć?
Kuchenne Rewolucje: Gospoda Pękata Chata – opis
Jak wyglądały rewolucje Magdy Gessler w Gospodzie Pękata Chata? Po przybyciu na miejsce okazało się, że restauracja – wówczas działająca pod nazwą Dziupla u Wuja – zarządzana jest aż przez czterech właścicieli. Wspólnicy nie tylko w biznesie, ale także na kuchni nie radzili sobie zbyt dobrze. Karczma nie przynosiła wystarczających dochodów poza sezonem, z kolei Magda Gessler skrytykowała część zaprezentowanych jej dań.
Czytaj także: Błądząc po polskiej wsi. Recenzja filmu „Znachor” od Netflixa
Po kuchennych rewolucjach miejsce przeszło stuprocentową metamorfozę: odtąd zajazd nosi nazwę Gospoda Pękata Chata, a jedzenie – jak sugeruje nazwa – jest na bogato. Zjeść można m.in. swojskie ratatouille z lokalnym serem. Na gości czeka wyremontowana sala oraz ogródek przed lokalem.
Kuchenne Rewolucje: Gospoda Pękata Chata – lokalizacja. Gdzie jest restauracja?
Gospoda Pękata Chata zlokalizowana jest przy ulicy Zofii Kossak 144 w Górkach Wielkich. Górki Wielkie – choć być może nie są szeroko znane wszystkim Polakom – to urokliwa wieś na Śląsku Cieszyńskim. Wieś położona jest na południu kraju, dlatego turyści mogą poczuć już typowy górski klimat. Górki Wielkie znajdują się tuż pod Bielsko-Białą, niedaleko Żywca, Wisły, Ustronia oraz Brennej.
Kuchenne Rewolucje: Gospoda Pękata Chata – czy wciąż działa?
Gospoda Pękata Chata wciąż działa. W czerwcu 2024 roku jej pracownicy musieli walczyć z powodzią, która nawiedziła Śląsk i Beskidy. Warto jednak odwiedzić lokal, by wesprzeć w ten sposób restauratorów.
Kuchenne Rewolucje: Gospoda Pękata Chata – parking
Gospoda Pękata Chata mieści się przy jednej z największych ulic w okolicy. Do Gospody swobodnie można dojechać samochodem – przed restauracją znajduje się duży, żwirowy parking, z którego bezpłatnie mogą skorzystać klienci Gospody.
Kuchenne Rewolucje: Gospoda Pękata Chata – menu
A co zjeść można po Kuchennych Rewolucjach w Gospodzie Pękata Chata? W góralskiej restauracji zaprezentowane zostały lokalne przysmaki, ale w zupełnie odmienionej wersji:
- kwiat piwonii – na przystawkę zjeść można ratatuj z warzywami, który zapieczony zostaje z serem bundz i liściem białej kapusty – cena: 20 zł
- krupnik z kaszy perłowej z żołądkami kaczymi – cena: 28 zł
- karkówka nadziewana wędzonym boczkiem, do tego bakłażan, placki ziemniaczane z palonym bakłażanem, czerwoną cebulą, pieczoną papryką i zieloną pietruszką – cena: 59 zł
- naleśniki z koniakiem i powidłami z wędzonych śliwek gotowanych w czerwonym, wytrawnym winie – cena: 30 zł
Kuchenne Rewolucje: Gospoda Pękata Chata – ceny
W Gospodzie Pękata Chata można dobrze i smacznie zjeść w przyzwoitej cenie. Ceny za potrawy – także te wybrane przez Magdę Gessler – są umiarkowane. Jak pisaliśmy wyżej, za dania rewolucyjne należy zapłacić od 20 zł (przystawka) do maksymalnie 59 zł (danie główne).
Czytaj także: Dzikie pszczoły: Mirsini zawalczy o swoją rodzinę... Co wydarzy się w odcinkach 230 - 234?
W podobnym zakresie cenowym wahają się inne dania z karty: schab po góralsku z frytkami kosztuje 40 złotych, zupa kwaśnica – 18 złotych, polędwiczki wieprzowe w sosie z grzybów leśnych wraz z kluskami śląskimi – 42 złote.
Kuchenne Rewolucje: Gospoda Pękata Chata – godziny otwarcia
Kiedy można przyjść do Gospody Pękata Chata na pyszne jedzenie? Gospoda otwarta jest od wtorku do niedzieli. We wtorki gospoda otwiera się o godzinie 12:00, a zamyka o 19:00. W pozostałe dni tygodnia w Gospodzie Pękata Chata zjeść można między 12:00 a 20:00.
Tagi: kuchenne rewolucje,