Książki na 2017 rok

Data: 2017-01-24 13:10:13 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Autor X
udostępnij Tweet
News - Książki na 2017 rok

Fani literatury czekają na gorące premiery książkowe 2017 roku, a Ci, którzy podjęli noworoczne wyzwanie lub postanowienie szukają tytułów do przeczytania w kolejnych miesiącach. Zebraliśmy kilka książek, po które warto sięgnąć w tym roku. Część z nich jest dostępna w księgarniach, inne dopiero się ukażą.

 

Remigiusz Mróz „W kręgach władzy” Tom 1 „Wotum nieufności"

 

Najpopularniejszy w ostatnich latach polski twórca kryminałów tym razem serwuje czytelnikom serię political fiction. 11 stycznia miała miejsce premiera pierwszego tomu cyklu „W kręgach władzy” – „Wotum nieufności”. Książka porównywana jest do amerykańskiego tytułu „House of Cards” Michaela Dobbsa, na podstawie którego został nakręcony popularny serial. W „Wotum nieufności” tłem wydarzeń jest polska scena polityczna. Daria Seyda, marszałek sejmu, budzi się w pokoju hotelowym z pustką w głowie. Nie pamięta co robiła w ostatnich godzinach i zaczyna dopatrywać się w dziwnej sytuacji spisku. Tymczasem prawicowy polityk Patryk Hauer podczas prac komisji śledczej dowiaduje się o spisku ogromnej rangi państwowej. Dwójka bohaterów o różnych poglądach staje przed zadaniem rozwiązania intrygi. Jak wpłynie to na ich karierę i losy?

 

Remigiusz Mróz „Inwigilacja”

 

Kolejna książka autora trylogii z Wiktorem Forstem trafi do księgarń w marcu. „Inwigilacja” jest kontynuacją serii z prawnikami Joanną Chyłką i Kordianem Oryńskim - Zordonem. Jeśli nie czytaliście poprzednich pozycji z tego cyklu, w oczekiwaniu na premierę możecie sięgnąć po „Kasację”, „Zaginięcie”, „Rewizję” i „Immunitet”.

 

Dave Eggers „Krąg”

 

Kolejna książka jest już dostępna na rynku od ponad roku, ale ze względu na aktualność tematu, sięgnijcie po nią w 2017. Krąg to przestroga przed utratą prywatności i przekazywaniem danych światowym korporacjom. Niektórzy dopatrują się w niej krytyki firm takich jak Apple, Google czy Facebook. Główna bohaterka Mae Holland zostaje zatrudniona w potężnej firmie internetowej i oczarowuje ją korporacyjne życie. Konglomerat Krąg dostarcza pracownikom najlepszej bazy rozrywek, doskonale wyposażonych biur, a nawet luksusowych sypialni dla osób pracujących do późna. Mae szybko przekonuje się jednak, że nowy tryb życia ma drugie dno, a wykonywane przez nią obowiązki mają wpływ na życie i prywatność całego społeczeństwa.

 

Konrad Szołajski „Wisłocka”

 

Końcem stycznia do kin trafia film „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Tym, którzy od wielkiego ekranu wolą książki, polecamy biografię najsłynniejszej polskiej ginekolog i autorki poradnika dla par, wydanego w ponad 7 milionach egzemplarzy. Powieść Szołajskiego bazuje na faktach, ale przybiera formę kryminału w czasach PRL-u. Historia nieudanego małżeństwa, kariery i walki o wydanie bezpruderyjnego podręcznika erotycznego ma wiele elementów wspólnych z faktami, jednak autor wypełnił ją własnymi wyobrażeniami o polskiej nauczycielce seksu.

 

Jo Nesbø „Makbet”

Jeden z najbardziej znanych skandynawskich twórców kryminałów, autor bestsellerów „Krew na śniegu” i „Syn” pisze od nowa Makbeta. Książka, która ukaże się w kwietniu to jedna z pozycji wydawanych w ramach Projektu Szekspir. Wydawnictwo Hogarth Press z okazji 400 rocznicy śmierci wielkiego angielskiego dramaturga poprosiło wybitnych autorów o osadzenie szekspirowskich historii we współczesności. Makbet stał się szkieletem do powieści Jo Nesbø o czasach zimnej wojny, szerzącej się korupcji i strachu przed inwazją atomową. Jak mówi autor, w książce pozbył się tego co szekspirowskie – m.in. 3 czarownice zastąpił 3 liderami gangów narkotykowych. 

 

„A wszystko dzięki Jedz, módl się i kochaj”

 

10 lat temu Elizabeth Gilbert wydała swój pamiętnik, który nie tylko przez 57 tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu bestsellerów New York Timesa, ale i doczekał się ekranizacji z Julią Roberts w roli głównej. Fanki książki o duchowej przemianie podczas podróży do Włoch, Indii i Indonezji już 31 stycznia mogą sięgnąć po tytuł „A wszystko dzięki Jedz, módl się i kochaj”. To zbiór historii ponad 50 osób, które zainspirowane pamiętnikiem przeszły metamorfozę. Nieprawdopodobne, ale autentyczne opowieści o miłości, poszukiwaniu szczęścia i transformacji opatrzone są wstępem Elizabeth Gilbert.

  

Jarosław Grzędowicz „Hel 3”

 

Miłośnicy fantastyki, zwłaszcza naukowej, mogą już zamawiać w przedsprzedaży książkę polskiego pisarza i redaktora Jarosława Grzędowicza. Jak sam tytuł wskazuje w książce pojawi się wątek pierwiastka stanowiącego niemal niewyczerpalne źródło energii, dostępnego jednak na Ziemi w śladowych ilościach. W „Helu 3” czytelnik przenosi się do 2058 roku i świata w którym relacje międzyludzkie zastąpiły omnifony, a monopol na informację mają iwenciarze. Korporacje i władza rządzą ogłupionym społeczeństwem, w którym jednostka nie jest w stanie nic zmienić. Próbę wstrząśnięcia ludźmi podejmuje jeden z iwenciarzy, Norbert. Czy uda mu się pokonać system?

Informacji udzielił serwis znajdz-taniej.pl promocje i książki

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Zły Samarytanin
Jarosław Dobrowolski ;
Zły Samarytanin
Pokaż wszystkie recenzje