Jak określić porowatość włosów?

Data: 2022-12-17 00:51:42 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Autor X
udostępnij Tweet

Obrazek w treści Jak określić porowatość włosów? [jpg]

Każdy ma inny rodzaj włosów, przez co istnieje potrzeba indywidualnego dopasowywania produktów do pielęgnacji włosów. Można powiedzieć, że produkty z najlepszej reklamy mogą nie spełnić swojego zadania, jeśli nie będą odpowiadały potrzebom włosów danej osoby. Włosy, prócz standardowych podziałów na suche, tłuste i normalne, mają jeszcze inne typy. Chodzi o włosy wysokoporowate, włosy średnioporowate i włosy niskoporowate. Dowiedz się, jak można w łatwy sposób określić porowatość włosów.  

1. Jakie znaczenie ma porowatość włosów?

2. Czym są włosy wysokoporowate?

3. Jakie cechy mają włosy średnioporowate — pielęgnacja

4. Włosy niskoporowate, czyli jakie?

Porowatość włosów jest ważnym czynnikiem, który musi być brany pod uwagę przy wyborze kosmetyków do pielęgnacji włosów. Chodzi o to, że  łuski włosa mogą być zwarte lub mocno odchylone. Z tego powodu pielęgnacja włosów może nie przynosić oczekiwanych efektów, nawet gdy stosowane są najlepsze kosmetyki. Dlatego koniecznie trzeba poznać swój typ włosów. Dzięki tej wiedzy z łatwością będzie można wybrać na przykład szampon do włosów niskoporowatych lub do włosów wysokoporowatych.  Tak więc porowatość włosa ma ogromne znaczenie. Wiedząc, jaką porowatość mają włosy, można doprowadzić do przywrócenia ich pierwotnego wyglądu, a przy okazji zadbać o skórę głowy. Jeśli stosujesz kosmetyki powszechnie uznawane za dobre, a nie widzisz rezultatów, postaraj się jak najszybciej sprawdzić porowatość włosów. 

Jakie znaczenie ma porowatość włosów?

Porowatość włosów to zdolność do wchłaniania substancji aktywnych, a także do przyjmowania i oddawania wody. Oznacza to, że do pielęgnacji włosów średnioporowatych potrzebne są zupełnie inne kosmetyki niż do włosów wysokoporowatych. Najwięcej zachodu wymagają włosy o wysokim stopniu porowatości. Ten typ włosów wymaga czasu i zaangażowania — nie jest łatwy w pielęgnacji. Da się jednak o niego zatroszczyć dzięki właściwym produktom kosmetycznym. 

Czym są włosy wysokoporowate?

Cechy charakterystyczne włosów wysokoporowatych to brak blasku i zmatowienie. Najczęściej włosy są suche, łamliwe i z tendencją do rozdwajania się końcówek. Takie włosy się puszą. Są podatne na zabiegi fryzjerskie. Są też wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne. Najlepiej jest stosować szampony delikatne. Przy tej porowatości włosów konieczne jest stosowanie odżywki na całej długości włosów. Można stosować preparaty, w których składzie znajduje się na przykład olej ze słodkich migdałów. Bardzo pomocne są proteiny. 

Jakie cechy mają włosy średnioporowate — pielęgnacja

Włosy tego typu mają cechy włosów o wysokiej i niskiej porowatości. W tym przypadki łuski jedynie w niewielkim stopniu odstają od kory włosa. Mogą źle zareagować na przesadne zabiegi fryzjerskie, ale nie będzie czegoś takiego jak rozdwajanie się końcówek włosów. Przy porowatości włosów tego rodzaju warto stosować kwasy jednonienasycone, czyli przykładowo może to być olejek makadamia lub oliwa z oliwek. 

Włosy niskoporowate, czyli jakie?

W przypadku włosów niskoporowatych można od razu zauważyć, że są lśniące i gładkie. Ich wadą jest to, że są mało podatne na zabiegi fryzjerskie. Czyli jeśli z prostych włosów chce się zrobić burzę loków za pomocą lokówki, to trzeba liczyć się z tym, że bardzo szybko włosy się wyprostują i po fryzurze nie zostanie nawet śladu. Wydawać by się mogło, że te włosy nie wymagają szczególnej pielęgnacji, gdyż prezentują się w idealny sposób. Trzeba jednak uważać z wybieraniem kosmetyków — nieodpowiednie dobrane mogą zbytnio je obciążać. 

 

 

Tagi: sponsorowany,

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje