7 II: Zabójstwo na kolację

Data: 2013-01-25 11:03:15 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet
News - 7 II: Zabójstwo na kolację

Pisarz Zygmunt Miłoszewski ujawni kryminalne intrygi podczas „Przystawki z kultury”

W czwartek, 7 lutego 2013 w centrum Warszawy dojdzie do literacko-kulinarnej zbrodni. Rozwikłaniem mrocznej zagadki zajmą się goście Kulturalnego Klubu Kolacyjnego. Śledztwo poprowadzi autor świetnych powieści kryminalnych o współczesnej Polsce.

 

Przystawka z kultury. 

Spotkanie 11 : Piękno zbrodni. O tajemnicach kryminału

7 lutego 2013, godz. 19.00

Przewodnik spotkania: Zygmunt Miłoszewski

 

To nie będzie zwykły wieczór, choć rozpocznie się jak dotychczasowe spotkania klubu „Przystawka z kultury”. Kilkunastu gości zjawi się  o 19.00 w pięknej, nowopowstałej w Śródmieściu galerii, by w towarzystwie bestsellerowego pisarza oraz kucharza o zabójczej fantazji porozmawiać o fenomenie literatury kryminalnej. A jednak zdarzy się coś, czego nikt nie przewidział. Coś, co wszystkich wciągnie w przestępczą zagadkę.

 

Zygmunt Miłoszewski, autor thrillera Domofon oraz trylogii kryminalnej o prokuratorze Teodorze Szackim, ceni szczegóły i realizm. Akcja jego powieści rozgrywa się w prawdziwym świecie, precyzyjnie zbadanym, udokumentowanym i odtworzonym przez autora. W zimowy wieczór, 7 lutego 2013 r. każdy, kto weźmie udział w „Przystawce z kultury” powinien więc być wyczulony na drobiazgi: liczbę sztućców na stole i dzieła sztuki wokół, usadzenie gości i schody prowadzące do piwnicy. Wreszcie – nietypowe smaki, zapachy i zaskakujące zachowanie kucharza. Wszystko może być podpowiedzią w kulturalnym śledztwie i zdemaskować przestępcę. Zanim wieczór się skończy, prawda wyjdzie na jaw. 

 

Literacki wieczór „Piękno zbrodni” będzie połączeniem gry towarzyskiej i bliskiego spotkania z pisarzem, którego wyobraźnia pozwala rozprawiać się ze złem. Zygmunt Miłoszewski, jeden z najpoczytniejszych w Polsce autorów kryminałów - nagradzanych i ekranizowanych – poprowadzi przez realistyczne wątki morderczej fikcji. Przez świat prokuratorów i śledczych, którzy – tropiąc zabójcę – obserwują rzeczywistość. Twórcy kryminałów zapisują ją z dokładnością reportażystów, odsłaniając prawdę o nas, tu i teraz. Kryminały, zbrodnie i ich motywy zmieniają się wraz ze światem i czytelnikami. Podczas rozmowy z autorem zastosujemy wszelkie metody, by ustalić, na czym polega Uwikłanie jego bohaterów i gdzie tkwi Ziarno prawdy – czyli początek kryminalnej intrygi. 

 

Podczas spotkania podane zostanie kryminalne menu – finezyjne przystawki z dreszczykiem i wino.

 

Udział w spotkaniu i kulinarnym śledztwie kosztuje 110 zł. 

 

Zapisy: przystawkazkultury@goculture.pl

 

Miejsce zbrodni podamy do wiadomości uczestników.

 

 

„Przystawka z kultury. Kulturalny Klub Kolacyjny” to retro rozrywka w nowoczesnym wydaniu i nowy pomysł na edukację kulturalną. Autorski program agencji Go Culture – cykl kameralnych spotkań amatorów i entuzjastów z mistrzami oraz ekspertami - rozpoczął się w 2011 r. 

 

Każdy z wieczorów ma intrygujący temat i charyzmatycznego przewodnika. Dotychczas spotkania prowadzili m.in. krytyk filmowy Tomasz Raczek, pisarka Agnieszka Drotkiewicz, dyrygent Łukasz Borowicz, projektantka Joanna Klimas i designer Tomek Rygalik. Rozmowom towarzyszą wyszukane przystawki, inspirowane tematem wieczoru.

 

Menu spotkania przygotuje Aleksander Baron 

Doświadczenie w świecie  gastronomii zdobywał  w Szkocji i na Karaibach. Po powrocie do kraju był szefem kuchni w warszawskiej restauracji Nowy Wspaniały Świat. Zamiłowaniem do polskich potraw dzieli się z klientami Solca proponując im coraz to nowe, pomysłowe dania, bazujące na dobrze wszystkim znanej  rodzimej tradycji kulinarnej. Aleksander Baron ma zacięcie artystyczne – jest także absolwentem wydziału rzeźby ASP, studiował historię sztuki. Dlatego potrawy wychodzące spod jego palców przypominają dzieła sztuki. 

 

Zapisy i szczegóły: www.przystawkazkultury.pl oraz www.goculture.pl

 

Już teraz zapraszamy na kolejną Przystawkę z kultury – w marcu przewodniczką wieczoru „Inżynieria w biżuterii – rewolucja hand made” będzie projektantka Anna Orska.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Szepty jeziora
Grażyna Mączkowska
Szepty jeziora
Tropem miłości
Izabela M. Krasińska
Tropem miłości
Psy gończe
Joanna Ufnalska
Psy gończe
W jedną noc dookoła świata
Małgorzata Starosta
W jedną noc dookoła świata
Pokaż wszystkie recenzje