Zmysłowa idealna żona

Tom 2 cyklu Zmysłowa dziewczyna

Kate i Price'a Lewisów łączyło małżeństwo idealne - miłość, udane kariery i wspaniałe mieszkanie w mieście. Kiedy jednak Price ginie w katastrofie samolotu podczas podróży służbowej, bajka umiera razem z nim.

Mija rok, a Kate nadal nie może się z tym pogodzić. Przechodzi żałobę tak intensywnie, jak intensywnie kochała Price'a. Gdy szwagierka namawia ją na babskie wakacje - trzy tygodnie na wyspie na południowym Pacyfiku - Kate się zgadza. W willi równie ustronnej jak sama wyspa zamieszkują we dwie, a przynajmniej tak jej się wydaje do chwili, kiedy na plaży natyka się na ducha. Price żyje.

Ich ponownemu spotkaniu daleko do ideału. Kate dochowała wierności zmarłemu mężowi, ale teraz domaga się wyjaśnień. Zamiast nich otrzymuje zagadkową propozycję - może wrócić za trzy tygodnie do domu sama albo zniknąć z Price'em... Na zawsze.

Emocje szaleją, namiętność płonie jasnym ogniem, a Kate mierzy się z wyborem niemożliwym. Czy Price zdoła odzyskać żonę? A może jego tajemnice rozdzielą ich na zawsze?

Informacje dodatkowe o Zmysłowa idealna żona:

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2018-05-23

Kup książkę Zmysłowa idealna żona

Zmysłowa idealna żona - opinie o książce

Zaczynając od okładki - nie ma tu jakiegoś szału. Pasuje do poprzedniego tomu z racji tego, że dominuje tutaj szarość. Tu mamy różowy akcent, a w poprzednim był pomarańczowy jak dobrze pamiętam.
Posiada skrzydełka, które są dodatkową ochroną przed mechanicznymi uszkodzeniami. Na jednym z nich przeczytacie fragment książki, a na drugim ujrzycie pierwszy i trzeci tom tej serii. Czcionka jest duża, czyta się wiec szybko. Literówek nie zauważyłam, ani żadnych innych błędów. Marginesy i odstępy między wersami zostały zachowane. :)

Przechodząc do autorek - znów nie idzie się zorientować, kto napisał którą część książki. Oczywiście jest to plusem ponieważ nie ma tego zróżnicowania jakie czasem czuć na kilometr czytając powieści pisane w duecie lub więcej.Niewątpliwą zaleta jest również to, że czytając tę książkę, można odpocząć. Odetchnąć od codziennych trudności, problemów.
Pochłania się drugi tom bardzo szybko, przynajmniej ja odniosłam takie wrażenie czytając ją tylko i wyłącznie w drodze do pracy, dwa, może trzy dni z rzędu? Lekkość pióra, a co za tym idzie wszystko jest piękne i przyjemne.
ALE.
Ta seria na pewno nie może być czytana przez osoby, które nie tolerują erotyków. Bo głównie jest to na tym oparte. Sceny seksu, ciągle to samo, a w dodatku takie bez emocji. I to jest największy minus. Bo gdyby jeszcze to miało ręce i nogi, chociaż trochę emocji, no ciut ciut - to byłoby dobrze. A tak... Niezbyt mi się chciało czytać te same niemal sceny, średnio raz na dwie, trzy strony? W każdym bądź razie jest tego dużo, naprawdę.
Nie uważam tej lektury za beznadziejną, ale nie jest też z wyższej półki, tylko z takich przeciętnych. Ale zapewne sięgnęłabym po nią raz jeszcze by po prostu odetchnąć od tego, co mnie otacza.

Co do bohaterów... Niestety, ale nie ujęli oni mojego serca. Sympatii też nie zdobyli. Wydawali mi się tacy prości, bezpłciowi i neutralni. Może dlatego niezbyt przypadli mi do gustu? Pewnie tak. Zdecydowanie bardziej polubiłam bohaterów z części Zmysłowa dziewczyna z miasta. Tym razem to nie to, niestety. Wiem, że może ja jestem wybredna, inni czytelnicy mogli ich polubić, ale ja jakoś... Nie.Co mnie zaciekawiło? Sam wątek zniknięcia Price'a i szkoda, że nie został on bardziej rozwinięty. Wprawdzie wszystkiego się dowiadujemy, ale uważam, że można to było jakoś jeszcze dokręcić, coś dodać, poplątać - wtedy byłaby to niebywała historia, a tak ,jest to bardzo prosta powieść. Z początku odnosiłam wrażenie, że jest to początek niemal spisany z książki Corinne Michaels - Consolation. Ale odetchnęłam z ulgą po chwili wstrzymania oddechu, że to jednak nie jest spisane. ;)

Ta recenzja jest bardzo uboga, ale nic nie mogę na to poradzić. Reasumując więc, jest to lekki erotyk z wątkiem obyczajowym w tle, gdzie jakaś sensacja również się kryje, ale nie poprowadzona należycie nie wzbudza żadnych emocji. Uważam, że autorki mogły się bardziej postarać, wtedy mogłoby wyjść z tego coś zdecydowanie lepszego.

Jako odmóżdżacz jak najbardziej - ale żadnych głębszych treści tu nie ma.Czy polecam? Jeśli macie ochotę na zabicie czasu lub odejście od rzeczywistości, jeśli lubicie erotyk i sceny seksu w książkach nie są wam obce ani obrzydzające - śmiało. W przeciwnym razie - wtedy nie polecam.

Któż z nas nie marzy, aby być idealnym w dążeniu zamierzonego celu, ponieważ dodaje nam to większą motywację do działania, by stawać się lepszym każdego dnia. Niestety przed takim problem boryka się jeden z głównych bohaterów Price Lewis książki autorstwa Meredith Wild, Helen Hardt pt. '' Zmysłowa idealna żona''.

Miłość, udane życie zawodowe stanowi dopiero początek wielu tajemnic związanych z życiem małżeńskim Kate i Price. Powoli życie Kate ulegnie zmianom, ale mimo wszystko próbuje się nie załamać po utracie osoby bliskiej sercu- męża. Siła miłości powoduje to, że nie myśli o swoim nieszczęściu, które ją spotkało. W podświadomości ma nadzieję, że jest to nieprawda i że jej ukochany mąż żyje.

W trudnych chwilach wspiera ją szwagierka. Wspólnie spędzają, czas na wyspach południowego Pacyfiku próbując zapomnieć o wydarzeniach sprzed roku. Życie musi toczyć się dalej. Dokonywane są w nim nawet zmiany widoczne dla tych osób, które chcą je odkryć małymi krokami. Pojawią się pytania: Czy Kate pozna nową miłość i zapomni o swojej miłości?, Co zrobi, kiedy ujrzy męża i czy ulegnie dawnemu uczuciu, jakim darzyła go od zawsze?

Odpowiedzi na te pytania łatwe nie są, ale potrafią, przy tym dają wskazówkę do przemyśleń. Dlatego życie nasze pisze nam różne skomplikowane scenariusze miłosne, które potrafią, sprawdzić jak zachowamy się w sytuacjach trudnych i pełnych zaskoczeń.

Price nigdy nie zapomniał jakim uczuciem pozytywnym darzyła go żona. Był dla niego trudny rok, w którym musiał przetrwać oraz tęsknił za swoją miłością.

'' Zmysłowa idealna żona'' to przykład miłości głównych bohaterów, którzy pomimo burz i niebezpieczeństw na horyzoncie życia przeszłości pokazuje cienie i blaski ujawniające, że w chwilach kryzysu istnieje szansa na przezwyciężenie oraz nadzieje na odzyskanie wzajemnego zaufania. Książka składa się z 18 rozdziałów, w których autorki opisują, jak wygląda z osobna życie Kate i Price Lewisów.

W sposób kreatywny została opracowana fabuła oraz dialogi, które tworzą tutaj negatywny sytuacyjny aspekt podczas wydarzeń związanych z historią zniknięcia Pricea. Dodatkowym elementem ułatwiającym czytanie jest zastosowany właściwy dobór czcionki oraz piękne wykonana okładka książki.

Zaprzyjaźniłam się z tą dwójką sympatycznych bohaterów, którzy tak dzielnie walczyli i pokonali wielkiego rodzaju przeszkody małżeńskie. Są przykładem dla wielu par, które się pogubiło, a chcących odkryć swoją miłość na nowo i udoskonalać się każdego dnia.

Prawdziwa miłość uczy, wygrywa i zwycięża. Warto się o tym przekonać czytając tę książkę.

Avatar użytkownika - dona
dona