reklama

Złamana

Możesz uciekać, ale zawsze będziesz niósł ze sobą ból, cierpienie i tajemnice.

ONA - od dawna wiedziała, że będzie musiała porzucić swojego męża z powodu przemocy fizycznej i psychicznej, którą ten uwielbia praktykować. Wie to jeszcze lepiej, teraz gdy jest w zaawansowanej ciąży, bo przecież nie chce dla swojego dziecka takiego życia...

ON - zawodzi, gdy niesłusznie ją osądza, ale w końcu decyduje się ją chronić i pragnie pomóc w walce z mężem, który nie zasługuje na miano człowieka, tylko bestii.

,,Złamana" to książka, obok której nie da się przejść obojętnie. Poznaj losy bohaterów, by dowiedzieć się, czy ta historia może zakończyć się happy endem.

Informacje dodatkowe o Złamana:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-03-13

Tagi: romans mrok cierpienie

Kup książkę Złamana

Złamana - opinie o książce

W moje ręce trafiła książka, przez którą wylałam wiele łez i gdy tylko wspomnę sobie jej treść to zaraz robię się przygnębiona. Nie bądźcie przerażeni, gdyż historia sama w sobie jest ciekawa, nietuzinkowa i zdecydowanie ociekająca brutalnością. Dlatego uczciwie uprzedzam. Jeśli jesteście zbyt wrażliwi na przemoc, gwałt i niesprawiedliwość, to przemyślcie dobrze zanim po tą pozycję sięgniecie. Ja mimo wszystko nie żałuję i jestem pod jej wielkim wrażeniem.

Życie Sylwii nie oszczędzało od najmłodszych lat. Ojciec nie myślał o jej przyszłości, narobił długów, za które to ona musiała płacić najwyższą cenę. Będąc jeszcze nieletnią stała się własnością gangu motocyklowego, a ich członkowie nie mieli dla niej litości. Poniżana, maltretowana i wykorzystywana dziewczyna zaszła w ciążę. Mimo, iż ojcem rosnącego w jej łonie dziecka był jeden z jej oprawców, to bohaterka pokochała go całym sercem i postanowiła chronić. Odnalazła w sobie wewnętrzną siłę i uciekła.

Czy krok na jaki zdecydowała się Sylwia ma szansę na powodzenie? Czy kradzione auta otworzą jej drogę do wolności? Kogo spotka i czy będzie mogła na tę osobę liczyć? Czy szczęście i bycie kochaną jest jej kiedykolwiek pisane?

Moi drodzy, lektura wciągnęła mnie od pierwszych zdań i trzymała w żelaznym uścisku napięcia do samego końca, a i wtedy nie odczułam ulgi, gdyż zakończenie mnie totalnie powaliło na kolana. Jednak w moim sercu tli się iskierka nadziei, że autorka w kolejnym tomie zrobi coś, że moja nadzieja wróci.

Osoby, które raczej stawiają na dialogi i nie lubią częstych opisów odczuć mogą się czepiać, ale mi to odpowiadało. Dzięki temu doskonale wiedziałam jak czuje się dziewczyna, co myśli, co ją dręczy. Po mimo traumatycznych i bolesnych przeżyć nie poddała się, nie załamała psychicznie. Jej hart ducha mnie zadziwiał, gdyż ja na jej miejscu chyba bym odebrała sobie życie.

Podobała mi się kreacja charakternych postaci zarówno tych pierwszoplanowych jak i pobocznych. Fabuła toczy się swoim tempem, ale czasem przyśpiesza i zaskakuje. Emocje są tak silne, że wręcz osłabiają i człowiek zapomina o oddechu. Przez głowę przelatuje tysiąc myśli, a pytania kłębią się chaotycznie.

Autorka swą książką sprawiła, że jestem wypompowana i nie mam ochoty na nic. Wciąż rozpamiętuję treść, która nie ukrywa bestialstwa siedzącego w ludziach, czerpiących przyjemność z poniżania i znęcania się nad słabszymi. Dla mnie członkowie gangu motocyklowego nie byli normalni. Nazwałam ich gadami bez uczuć, empatii. Nie ma w nich człowieczeństwa. Zaspakajają swe żądze i wyniszczają wszystko co stanie im na drodze do celu.

Uważam, że historia Sylwi zasługuje na waszą uwagę, dlatego chcę zachęcić was do sięgnięcia po to dzieło. Dajcie szansę powieści, która na pewno wami wstrząśnie, ale nie zapomnijcie mieć przy sobie chusteczek i kogoś, kto w trudnych momentach was pocieszy. Ja dosłownie beczałam!

Żyję nadzieją, że szybko w moje ręce trafi kontynuacja i będzie ona zdecydowanie weselsza. Gorąco polecam!

Problemy Sylwii zaczynają się, gdy jej ojciec popada w alkoholizm i długi. To ona ma być ich zapłatą. Staje się własnością Czachy i gangu motocyklowego. Początkowo nic nie zapowiadało piekła, które ją czeka. Jednak gdy stała się pełnoletnia wszystko się zmieniło. Członkowie gangu zaczęli w brutalny sposób wykorzystywać ją seksualnie, znęcali się nad nią fizycznie i psychicznie dla własnej rozrywki. Dziewczyna nie zna normalności i miłości. Doskonale wie czym jest strach i smutek. Dodatkowo jej ciało naznaczone jest licznymi bliznami i okropnym tatuażem na plecach. Wielokrotnie chciała więc umrzeć, by zakończyć swój los.

Sylwia ucieka z tego piekła. Poznaje Komandosa - faceta, któremu ukradła samochód, a który postanowił jej pomóc. Jednak dziewczyna żyje w ciągłym strach, że oprawcy odnajdą ją i  zemszczą się nie tylko na niej, ale i na jej najbliższych. Uważa, że nie zasługuje na normalne życie i szczęście. Co jeszcze ją czeka? Czy ta historia ma szansę na szczęśliwe zakończenie?

"Złamana" to nie jest lekka historia. Pokazuje przemoc i cierpienie w najgorszej postaci. Tu ból widoczny jest na każdej stronie. W napięciu śledziłam losy Sylwii po cichu trzymając kciuki, by udało jej się zerwać z przeszłością. Czy tak się stało? Tego nie zdradzę. Zapraszam do lektury.

Zwracam uwagę na detale. W tej książce każdy rozdział poprzedza cytat z piosenki. Uważam, że to świetny pomysł. Jesteście ciekawi jakie utwory się tam znalazły?

?Nie będzie cukierkowo ani słodko. Jest to historia przepełniona bólem i cierpieniem. Gdzie człowiek jest w stanie zapłacić wysoką cenę żeby jeszcze raz móc zaznać smak miłości i przyjaźni. Ale zacznijmy od początku...

?Życie Sylwii od najmłodszych lat nie było usłane różami, straciła matkę a jej ojciec by mieć na życie, narobił długów u podejrzanych ludzi. Pewnego dnia bandyci z klubu motocyklowego zjawili się u niej w domu i Czacha na jej oczach zabił jej ojca. Od tamtej chwili stała się jego własnością za długi ojca. Uciekła tylko raz i bardzo tego pożałowała. Te gnoje uwielbiali sprawiać jej ból. Maltretowali ją fizycznie i psychicznie. Była gwałcona, poniżana i traktowana jak rozrywka do sprawdzania jej progu bólu. Zaczęła się z nim utożsamiać bo był jedyną stałą w jej życiu. Nie zaznała ani grama miłości, a w nagrodę otrzymała wielki tatuaż na plecy, który świadczył kto jest jej ,,właścicielem". Gdy zachodzi w ciąże wie, że ciężko jej będzie ją utrzymać , ale ciąża daje jej możliwość ucieczki. Czy tym razem jej się uda? Kogo spotka na swojej drodze i czy ta osoba będzie w stanie zapewnić jej bezpieczne życie? Czy będzie dokładnie taka sama? To już koniecznie musicie sami sprawdzić.

?Niezmiernie się cieszę, że otrzymałam możliwość patronowania tej książki. Historia zawarta w niej jest bardzo bolesna i brutalna. Wylałam potok łez, a zakończenie nie przyniosło żadnej ulgi. Sylwia bohaterka książki, przeżywa najgorsze katusze jakie możemy sobie tylko wyobrazić. Lecz w momencie gdy dwoje przypadkowych osób jest w stanie zaproponować jej dozgonną przyjaźń i miłość ,to w końcu otrzymuje możliwość poznania tak potrzebnych nam uczuć. Bycia potrzebną i kochaną. Moje serce wraz z zakończeniem tej części pękło na miliony kawałeczków i jeszcze długo wspominam tą historię. Część, ponieważ na wattpadzie stopniowo pojawia się kontynuacja, której jestem strasznie ciekawa. Z drugiej strony obawiam się, bo Miśka uwielbiam jak każdy, ale Konrad to sobie u mnie mocno nagrabił. ?

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski