Jeśli oczy są zwierciadłem duszy, to skóra jest obrazem ukazującym stan naszego zdrowia.

Skóra to prawdziwy organ ludzkiego ciała, w dodatku największy. Wyznacza granicę między nami a światem zewnętrznym, ulega wpływom zarówno tego, co w sobie kryje, jak i otoczenia.

W tej lekkiej, a zarazem naukowo rzetelnej książce dermatologia staje się kopalnią drogocennych porad i informacji. W kolejnych rozdziałach opisano budowę, anatomię i fizjologię, dokonując przeglądu typów skóry i jej potrzeb zależnie od wieku.

Tak oto odkrywamy, że nie należy lekceważyć sygnałów wysyłanych przez skórę - to, co skóra nam ujawnia, nie wiąże się jedynie z kwestią estetyki i wyglądu, wprost przeciwnie, granica między tym, co nieestetyczne, a chorobą niejednokrotnie jest czystą teorią.

Autorka odkrywa prawdę o najczęstszych schorzeniach dermatologicznych i uczy, jak odczytywać znaki świadczące o zaburzeniach wewnętrznych; obala mity i legendy dotyczące skóry i odżywiania. Pomaga także zorientować się w świecie kosmetyków, ukazując skutki, jakie składniki aktywne wywierają nie tylko na skórę, lecz również na środowisko

Informacje dodatkowe o Zaprzyjaźnij się ze swoją skórą. Wszystko, co trzeba wiedzieć o największym organie naszego ciała:

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2018-05-25
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Un' amica per la pelle

Kup książkę Zaprzyjaźnij się ze swoją skórą. Wszystko, co trzeba wiedzieć o największym organie naszego ciała

Zaprzyjaźnij się ze swoją skórą. Wszystko, co trzeba wiedzieć o największym organie naszego ciała - opinie o książce

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski