Zabij albo zgiń 2

Samozwańczy mściciel na ścieżce prowadzącej wprost w objęcia mroku i szaleństwa. Horror, krwawy kryminał czy psychologiczny thriller? Opowieść wciąż wymyka się jednoznacznym interpretacjom. Znany i ceniony duet Ed Brubaker i Sean Philips (Criminal, Fatale, Fade Out) w szczytowej formie. Szczera i brutalna dekonstrukcja klasycznych komiksowych motywów, jedna z najlepszych nowych serii 2017 roku.

Informacje dodatkowe o Zabij albo zgiń 2:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2018-03-20
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Kill or be killed
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Paulina Braiter-Ziemkiewicz

Kup książkę Zabij albo zgiń 2

Zabij albo zgiń 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-03-21, Przeczytałem,

ZABIJ I NIE DAJ SIĘ ZABIĆ

Pierwszy tom „Zabij albo zgiń” okazał się lekturą o niebo lepszą, niż się spodziewałem i jednym z najpozytywniejszych zaskoczeń, jeśli chodzi o ofertę Non Stop Comics. Dlatego na drugi czekałem z wielką niecierpliwością. Ale wreszcie jest, mam go w swoich rękach i mogę powiedzieć, że warto było czekać, a seria z każdą częścią wciąga mnie tylko bardziej i bardziej.

Zanim jednak przyjrzę się bliżej temu albumowi, przypomnijmy sobie o co w tym wszystkim chodzi. Jak słusznie zauważa główny bohater, ludzie pamiętają ledwie pięć minut – co czasem jest błogosławieństwem – warto więc to zrobić. Otóż młody mężczyzna, Dylan, postanowił się zabić, ale i to, jak wiele innych rzeczy, mu nie wyszło. Przeżył, ocalony przez demona, odkrył, że wcale nie chce umierać, a wspomniany demon zażądał od niego zapłaty w postaci zabijania złych ludzi. Jeśli nie będzie tego robił, sam zginie. Czy to prawdziwa moc nieczysta, czy też jego psychika, Dylan nie wie, ale ponieważ próby przeciwstawienia się temu kończą się dla niego źle, zaczyna działać jako swoisty antybohater.
I w tym tomie działa nadal. Niestety sytuacja zaczyna się komplikować, bo policja wie o zamaskowanym mścicielu i nie zamierza przymykać oka na jego działania. Co zrobi Dylan, kiedy wpadnie na jednego z funkcjonariuszy? To na razie kwestia na przeszłość. Póki co w jego życiu prywatnym dzieje się niewiele mniej. Chłopak zaczyna przygotowywać się coraz lepiej do swojej roli, do tego Kira i Mason zrywają, ale dziewczyna spędza z Dylanem coraz mniej czasu. Na dodatek powraca jego była, a to dopiero początek…

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/03/zabij-albo-zgin-2-ed-brubaker-sean.html

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung