Z Olsztyna do Kudyp. Ścieżka przyrodnicza.

Ocena: 4 (1 głosów)

Przewodnik ten został napisany z myślą o możliwie szerokim kręgu odbiorców, którzy chcą aktywnie odpocząć i pogłębić swą wiedzę przyrodniczą. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie w zależności od czasu i środka lokomocji, jakim dysponuje.

Informacje dodatkowe o Z Olsztyna do Kudyp. Ścieżka przyrodnicza.:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 1998-01-02
Kategoria: Przewodniki turystyczne
ISBN: 8387443506
Liczba stron: 44
Język oryginału: polski

więcej

Kup książkę Z Olsztyna do Kudyp. Ścieżka przyrodnicza.

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Z Olsztyna do Kudyp. Ścieżka przyrodnicza. - opinie o książce

"W przeciwieństwie do większości wielkich miast Polski, mieszkańcy Olsztyna mają do wyboru bardzo duże możliwości obcowania z przyrodą."
Chociaż ostatnio zauważyłam, że nawet najmniejsze zielone skrawki Olsztyna są zabudowywane, to jednak jest jeszcze sporo zieleni w mieście. Lecz w przypadku stolicy Warmii i Mazur nie ma potrzeby zbyt daleko jechać, żeby jakby odpocząć od powszechnej betonozy i dużego ruchu samochodowego. Dookoła miasta jest wiele rozległych kompleksów leśnych a także kilka jezior. Wystarczy więc kilka godzin lub nawet mniej żeby bez wielu zbędnych przygotowań spędzić wolny czas w ciszy, nad wodą lub w lesie, obcując z przyrodą.
Znane przysłowie: cudze chwalicie, swego nie znacie, tu sprawdza się całkowicie. Gdy zupełnie przypadkowo dowiedziałam się z tv o arboretum tuż za Olsztynem... Gdy rozmawiałam ze znajomymi, to każdy wzruszał ramionami i ze zdziwieniem odpowiadał, że nie słyszał o czymś takim w okolicy.


"Idea utworzenia niewielkiego arboretum w okolicach Olsztyna zrodziła się kilkanaście lat temu w środowisku leśników Warmii i Mazur. Do tego celu w Nadleśnictwie Kudypy wydzielono fragment oddziału leśnego 278, leżący w rozwidleniu szosy Olsztyn - Ostróda i drogi na Sząbruk, który jest końcowym punktem leśnej ścieżki dydaktycznej "Kudypska Polana"."
W bibliotece znalazłam ten przewodnik, który został wydany już w 1998 roku, bo właśnie wtedy zostało utworzone arboretum, dlatego zdziwiłam się jeszcze bardziej, że prze tyle lat tak mało jest rozpowszechnione, jednak gdy zajrzałam na stronę internetową, to moje zdziwienie nico zmalało, tam jest wszystko, nawet wirtualne zwiedzanie...
W tym przewodniku opisano leśną ścieżkę dydaktyczno-przyrodniczą "Kudypska Polana", która można przejść pieszo oraz dużo dłuższą trasę rowerową z dziewięcioma przystankami. Autorzy zadbali również o opisy tras dojazdu do Nadleśnictwa Kudypy, chociaż obecnie dojazd jest trochę zmodyfikowany, gdyż mamy częściową obwodnicę miasta, więc zdecydowanie łatwiej dojechać do arboretum.


"Kompleks leśny bezpośrednio przylegający do Olsztyna od strony północnej i ciągnący się w kierunku Dobrego Miasta oraz w kierunku zachodnim na Ostródę, zwany lasami kudypskimi, jest częścią historycznej Puszczy Galindzkiej."
I chociaż to dość krótka broszura, to jednak zawiera sporo treści i można się wiele dowiedzieć przed zwiedzaniem arboretum i podziwianiem natury.

 

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Lato drugich szans
Dagmara Zielant-Woś
Lato drugich szans
Cienie. Po prostu magia
Katarzyna Rygiel
Cienie. Po prostu magia
Suplementy siostry Flory
Stanisław Syc
Suplementy siostry Flory
Upiór w szkole
Krzysztof Kochański
Upiór w szkole
Piwniczne chłopaki
Jakub Ćwiek
Piwniczne chłopaki
Dolina Marzeń. Przeszłość
Katarzyna Grochowska
Dolina Marzeń. Przeszłość
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski
Szczerbata śmierć
Bez litości
Michał Larek
Bez litości
Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka
Z okruchów nadziei
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy