reklama

Wypaczona

Oto jedna z miejskich legend…
W środku nocy na śmietnikach pojawia się tajemnicza dziewczyna w stroju lolity. Podobno jeśli przypadkiem odpowiesz na jej pytanie, bez wątpienia czeka cię groteskowa „wynaturzona” śmierć. Pewien nieświadomy tego chłopak bezwiednie wplątuje się w zbliżającą się wielkimi krokami katastrofę.

Informacje dodatkowe o Wypaczona:

Wydawnictwo: Waneko
Data wydania: 2018-10-31
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Ibitsu
Tłumaczenie: Joanna Szmytkowska

Kup książkę Wypaczona

Wypaczona - opinie o książce

Co jak co, ale pomijając, że to naprawdę trudny horror, to za Chiny ludowe nie spodziewałam się takowej historii.

Mamy tutaj (tytułową) Morderczą Lolitę i niczego nie świadomego Kazukiego. Spotyka ją na śmietniku. Siedzącą, samą, poranioną z misiem w dłoniach. I pech chłopaka, że odpowiada na pytanie owej poczwary. I powiem Wam, że ewidentnie miałam koszmary po tej opowieści. Kreska jest super, postacie są wyraziste i obłędne tak samo jak nasza Wypaczona.

Całość opiera się na smutnej historii dziewczynki, która zwyczajnie w świecie miała problemy psychiczne – wymordowała rodzinę, doprowadziła lekarza prowadzącego do obłędu i końcowo wymordowała rodzinę naszego bohatera.

Manga jest świetna, naprawdę. Po kolei poznajemy rodzinę chłopaka, jego młodszą siostrę Hikari i przelotem matkę. To co tam się działo to istne kamikadze. Lolita popada w obłęd, stalkuje naszego bohatera, włazi mu na bezczelnego do mieszkania i mąci w głowie robiąc mało przyjemne rzeczy. Jak najbardziej dobra pozycja! Co prawda trzeba chyba mieć do tego mocniejsze nerwy, ale to nie zmienia faktu, że ta manga to prawdziwy sztos!

Dodatkowo mamy dwa, krótkie opowiadania, które pozwalają „odświeżyć” głowę od historii głównej. Także w temacie horroru i także warte zauważenia, szczególnie, że nie sposób ich ominąć   No i na końcu książeczki mamy słowniczek – szkoda, że nie gdzieś w środku, bo trzeba było przerywać ciekawą scenę tylko po to, by obczaić wyjaśnienie. Ale to nic! To nie jest przeszkodą by zatopić się w sprawie Lolity i jej morderczego pytania! =)

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-12-28, Ocena: 4, Przeczytałem,

CZEKA CIĘ WYNATURZONA ŚMIERĆ

Każdy, kto choć trochę interesuje się Japonią, prędzej czy później musiał trafić na jakieś legendy o Kraju Kwitnącej Wiśni, w tym, oczywiście, także te miejskie. A jaka jest najsłynniejsza z nich? Nie, nie o kasecie wideo, która zabija, a o kobicie zwanej Kuchisake-onna – zjawie z rozciętymi ustami, która zadaje ludziom pytania i pozbawia ich życia. I na niej właśnie oparta jest niniejsza manga. Klimatyczna i udana jednotomówka, która spodoba się wszystkim miłośnikom horrorów.

Kazuki jest chłopakiem, jakich wiele. Studiuje, mieszka sam, spotyka się z kuplami. Czasem coś mu wychodzi, czasem nie, ale jakoś sobie radzi i nic niezwykłego nie dzieje się w jego życiu. Przynajmniej do momentu, kiedy wyrzucając śmieci późnym wieczorem zauważa ją. Dziwna kobieta, wariatka, ubrana jak Lolita, stoi przy śmietniku. Dziwnie się zachowuje, zadaje mu pytanie o siostrę, w jednej dłoni trzyma parasolkę, w drugiej pluszaka. Kazukiego coś w niej niepokoi, ale nie wie jeszcze co. Po kolejnym spotkaniu kobieta siłą wchodzi do jego mieszkania, wyprać swoją maskotkę, ale na tym koniec. Przynajmniej na razie. O co w tym wszystkim chodzi? I wtedy Kazuki słyszy legendę miejską o tajemniczej kobiecie w stroju Lolity, pojawiającej nocą i zadającej przypadkowym ludziom pytanie. Jeśli się na nie odpowie, kobieta zaczyna prześladować zapytanego, starając się zostać jego siostrą, a potem… Cóż, nieszczęśnik umiera ostatecznie wynaturzoną śmiercią. A przecież Kazuki odpowiedział na jej pytanie. Czyżby taki sam los czekał i jego? A jeśli tak, czy istnieje sposób uniknięcia go?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/12/wypaczona-haruto-ryo.html

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung