Wyjść z ukrycia

Ocena: 5.67 (3 głosów)

,,Wyjść z ukrycia" to zapis przemyśleń Keksa - młodego mężczyzny, który od dzieciństwa mierzy się z brakiem akceptacji. Skrywany homoseksualizm ma wpływ na jego funkcjonowanie również w innych dziedzinach życia niż seksualna. To pamiętnik człowieka pragnącego własnym przykładem unaocznić, jak wielki wpływ na codzienność mają z pozoru nic nieznaczące wydarzenia, i jakie reakcje mogą wywołać traumatyczne przeżycia, nawet po wielu latach.
Umysł ludzki ma wiele tajemnic. Ważne, by poznać schematy kierujące naszym postępowaniem.
,,Przez większość życia tkwiłem w emocjonalnym zamknięciu wywołanym przez strach przed opinią innych ludzi. W końcu nabrałem odwagi, aby podzielić się swoją historią".
- Keksu

Informacje dodatkowe o Wyjść z ukrycia :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-08-23
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788366533554
Liczba stron: 153

Tagi: Poznań

więcej

Kup książkę Wyjść z ukrycia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Wyjść z ukrycia - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-05-19, Ocena: 6, Przeczytałam,

Czytając książki takie jak ta, wciąż dziwi mnie fakt, że ludzie o odmiennej orientacji seksualnej są postrzegani inaczej niż ci heteroseksualni. Według mnie wyglądają tak samo, jedzą to samo, cieszą się z tego samego i również kochają tak samo jak my. Jest wiele par homoseksualnych, którzy potrafią dać więcej miłości, niż inni ludzie. Ja naprawdę nie widzę tu różnicy. Zauważyłam jednak, że autor miał sporo problemów z tego powodu. To jego osobista historia, gdzie zwierza nam się ze wszystkich bolączek, które go dręczyły. Pisząc tą bardzo osobistą książkę wiedział, że może przyjąć się jako biografia, lub poniesie całkowitą porażkę. Ja chylę czoła nad tekstem, który jest bardzo dobrze dopracowany, przede wszystkim szczery i otwarty. Jeśli mu coś w życiu nie wyszło, miał odwagę się do tego przyznać. Można dwojako ją zrozumieć. Mogła służyć jako spowiedź, gdzie spisał rzeczy, które go męczyły stawiając na prawdę i akceptację, pokazanie tego jaki jest naprawdę. Wydanie tej książki ma go po części uzdrowić, by sam mógł przyznać się przed wszystkimi, że jest gejem. Albo opowieść mogła posłużyć jako ukazanie społeczeństwu tego, jak traktują takie osoby i jakie jego zdaniem jest to niesprawiedliwe. To historie wzięte z jego życia, gdzie spisywał je w najzwyklejszych miejscach. Niekiedy zdradzał nam co w danym momencie robi i dlaczego w danej chwili nie mógł nam czegoś dokończyć. Te wszystkie formułki sprawiały, że odebrałam ją jako osobisty pamiętnik. Niekiedy może nadużywał niektórych zwrotów, ale podejrzewam, że gdybym sama miała opisać swoje życie, zrobiłabym podobnie. Autor bardzo chciał, byśmy wiedzieli gdzie pisał i co w danym momencie myślał. Widać, że cierpienie było nieodłącznym elementem jego życia. O czymkolwiek pomyślał, przekazywał nam to w prostej formie. Z wieloma rzeczami mogłam się zgodzić, choć bywały momenty, że przekazane informacje były na tyle osobiste, iż na twarzy pojawiał mi się rumieniec. Książka nie jest gruba, ale bywa, że mamy ochotę przemyśleć kilka rzeczy, dlatego odkładamy ją na bok. Następnie wracamy do niej ciekawi jak dalej toczyły się jego losy. Na koniec chciałabym dodać, że bardzo dobrze się ją czytało, gdyż lekki i prosty styl pozwalają uwierzyć w to, co o sobie napisał. Przygotujcie się zatem na wzruszającą opowieść o człowieku, który pomimo traum wie, że należy iść na przód! Polecam ją zwłaszcza tym, którzy mają własne problemy i nie wiedzą jak z nich wyjść:-)

Link do opinii
Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2022-11-27,

Keksu „Wyjść z ukrycia” 🌈

„Nigdy nie myślałem o dzieciństwie jako o okresie słabości. Zawsze wmawiałem sobie, że dzięki tym przeżyciom jestem silniejszy od innych. Byłem jak wojownik, ale w środku pozostawałem kruchy i łatwo było mnie złamać”.

Homoseksualizm to preferencja seksualna, która budzi wiele wrogości, jest otoczona mitami i często jest postrzegana jako choroba, a homoseksualiści są podatni na stres wywołany przez wrogie społeczeństwo.

„Wyjść z ukrycia” to poruszający pamiętnik, osobisty zapis niezwykłego życia jednego człowieka. Cóż za przyjemność i przywilej otrzymać tak intymny dostęp do czyjegoś życia.

Autor mierzy się z akceptacją i odmiennością. Opowiada o problemach, braku poczucia własnej wartości, wrażliwości emocjonalnej.

Gratuluję odwagi. Bądźmy tolerancyjni. Inny nie znaczy gorszy. 🙂

„Nie trzeba mieć setek przyjaciół, którzy akceptują fałszywą wersję ciebie. Lepiej mieć ich garstkę, ale takich, z którymi czujesz się sobą. Nie musi cię akceptować cały świat, a ty nie żyjesz dla innych”.

Link do opinii

Najtrudniej jest pisać o występującym dla nas problemie z przeszłości, z którym to borykamy się właściwie sami, ukrywamy go przed całym światem ze względu na to, jak zostaniemy odebrani, gdy ujawnimy po stwierdzeniu, że jesteśmy gotowi, aby powiedzieć, co nam od wielu lat leży na wątrobie.

Nie każdy ma tyle w sobie odwagi, aby występujący u niego główny problem nakreślić na tyle na ogół i szczególe. Wie, jak o nim rozmawiać, zna swoje możliwości, ale brakuje mu osoby, która mogłaby go nakierować na właściwe tory życia.

Niestety coraz częściej spotykamy się z nietolerancją dla osób mających inną odmienność seksualną. Bez należytej im pomocy, która się w tym momencie przydała, nie każdy potrafi wyciągnąć do nich tę pomocną dłoń i powiedzieć słowa akceptacji ku po pozytywnemu krzepieniu. Zaakceptować ich takimi, jakimi są.

Dlatego trzeba pisać o występujących w środku człowieka problemach częściej, gdyż to może okazać właściwą i jedyną deską ratunku na jego potrzeby, których my najczęściej nie dostrzegamy, bo lekceważymy, bo nie chcemy mu pomóc ze względu na wtrącanie się do jego życia. Czasem niespodziewana pomoc tak wiele działa niż brak akceptacji. Miejmy tego świadomość, że osoba przedstawiająca swój problem nie zawsze czuje komfort, zaufanie, znajomość, gdy żyje do końca w przekonaniu i nazywa go z definicji, czy tak jest, musimy, się przekonać o tym sami zapoznając się z losami głównego bohatera książki biograficznej, który to występuje w podwójnej roli jako autor i jako bohater.

Książka pt. ''Wyjść z ukrycia'' autorstwa młodego autora Keksu to historia, którą pisze on sam. Przedstawia ją w formie pamiętnika biograficznego przedstawiającego o tym, co czuł, z czym się zmagał, skrywając swoje prawdziwe uczucia, kim jest naprawdę, jaki miał na niego wpływ homoseksualizmu, kto był wówczas z nim, a kto unikał z nim kontaktu.

Zapoznając, się z główną treścią zawartą w tej oto książce nie sądziłam, że mi się ona spodoba, mając na uwadze to, że autor jest debiutantem. Zaznacza to na samym początku, zadaje we właściwy sposób pytania, dzięki którym możemy go lepiej poznać.

Podoba mi się to, że autor swoją odwagą przekazuje najważniejsze myśli, emocje, jakie w nim były podczas tworzenia tej książki.

Tytuł książki ilustruje to wszystko, co autor chciał najważniejszego przekazać, a w szczególności wrażliwość, skrytość, wyrazistość, trudne problemy środowiskowe, akceptacje bądź prymitywne unikanie jej.

Książkę czytało mi się bardzo dobrze.

Warto przeczytać tę książkę.

Link do opinii
Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2022-11-11, Ocena: 5, Przeczytałem,

[współpraca reklamowa] Wydawnictwo AlterNatywne

,,Wyjść z ukrycia" to książka o poszukiwaniu swojego miejsca na świecie, gdzie można czuć się swobodnie i być sobą.

Autor książki to Daniel, zwany Keksu. Gdy zaczął pisać tę książkę, zastanawiał się co się stanie po jej publikacji? Kim się stanie? Co powiedzą inni? Miał wiele więcej wątpliwości czy w ogóle zabierać się za opowiedzenie swojego życia.

Daniel pochodzi ze wsi, z rodziny, w której ojciec pił i były często awantury w domu oraz przemoc. Atmosfera w rodzinie przekładała się na naukę i brak koncentracji. Coraz więcej gier komputerów, sięganie po papierosy w wieku 6 lat. Brak poczucia własnej wartości. Keksu to osoba, która zmagała się całe życie z brakiem akceptacji i ukrywaniem swojej orientacji seksualnej.

Gdy był w szkole średniej nie było wcale łatwiej. Do tego doszedł bunt nastolatka, ale również odkrycie, że nie podobają mu się dziewczyny. ,,Daniel, dlaczego nie masz dziewczyny?", jedno pytanie, które powoduje wiele złych rzeczy. Pytanie, które potrafi prześladować. Keksu doszedł do wniosku, że chce uciec od swojego życia. Mógł zrobić to na dwa sposoby. Albo popełnić samobójstwo albo zostać księdzem.

,,Wyjść z ukrycia" to książka napisana w formie pamiętania osoby, która od dziecka borykała się z odrzuceniem, alkoholem i brakiem poczucia własnej wartości. Autor miał jeden cel pisząc tę książkę. Chciał pokazać innym, że nie są sami z tym wszystkim i by nie poddawali się. Keksu przeszedł długą drogę by pokazać światu prawdziwe JA, by uwierzyć w siebie.

Książka mnie zaskoczyła. Nie wiedziałam czego do końca spodziewać się po jej gabarytach i kładce z zaciśniętą pięścią. A okazała się bombą emocjonalną, która potrafiła wybuchnąć. Autor pisząc tę książkę, chciał podziwu. Mój ma. Na pewno ciężko jest rozdrapywać stare rany, opowiadać o tym co nas spotkało obcym ludziom i w kółko zadawać sobie pytanie: ,,Co inni powiedzą?".

Myślę, że książkę powinien przeczytać każdy. Nie tylko osoba, która mierzy się z podobnym problem i nie potrafi ,,wyjść z ukrycia", ale każda inna, by nauczyła się tolerancji i szacunku.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy