Wstęp do religii

Czy można pisać i mówić o wierze lekko, a zarazem poważnie? Czy można przekonać do niej osoby zatwardziałe w swych antykościelnych przekonaniach? Czy można pokazać Boga komuś, kto ma trudności, aby poznać samego siebie?

Mistrzem w tej dziedzinie był arcybiskup Fulton J. Sheen, jeden z najsłynniejszych amerykańskich księży katolickich XX wieku, wciąż stosunkowo słabo znany w Polsce. Był wybitnym kaznodzieją i apologetą, autorem 66 książek. Jego cotygodniowe programy radiowe i telewizyjne urzekały publiczność, przykuwając do odbiorników miliony słuchaczy i widzów, katolików, protestantów, żydów i ateistów. Doprowadził do Chrystusa niezliczone ilości ludzi, którzy co tydzień masowo gromadzili się na prowadzonych przez niego lekcjach katechezy.

Z myślą o tych ostatnich napisany został „Wstęp do religii“, w którym autor w sposób niezwykle klarowny i logiczny porządkuje i wyjaśnia prawidła wiary katolickiej. Nie są to rozważania czysto abstrakcyjne: każdy czytelnik rozpozna niechybnie przy lekturze swoje własne tęsknoty i pragnienia, znajdzie też wiele odpowiedzi na pytania, których – być może – nigdy wprost nie sformułował, a które od dawna nurtowały jego duszę. Po tę pozycję sięgnąć mogą nie tylko osoby pozostające poza Kościołem lub poszukujące dopiero wiary; również dla wielu zaangażowanych katolików może się ona okazać niezbędnym, a zarazem fascynującym podręcznikiem, pozwalającym na nowo odkryć własną tożsamość religijną.

Ta napisana niemal 70 lat temu książka do dziś zaskakuje błyskotliwością i aktualnością sformułowań. Pióro Fultona J. Sheena zachwyca swą lekkością i zarazem ostrością, a jego styl słusznie przywodzi na myśl takich mistrzów jak Gilbert Keith Chesterton lub Clive Staples Lewis.

źródło opisu: ...(?)

źródło okładki: ;

Informacje dodatkowe o Wstęp do religii:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2014-02-09
Kategoria: Duchowość, religia
Tytuł oryginału: Preface to Religion
Tłumaczenie: Izabella Parowicz

Kup książkę Wstęp do religii

Wstęp do religii - opinie o książce

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2018-08-06, Ocena: 6, Przeczytałam,

wielkie WOW:) mega prostota w przekazywaniu niewzykłych zawiłości:)

Siedem grzechów głównych. Zaskakująca interpretacja ostatnich słów Jezusa.
Fulton John Sheen0
Okładka ksiązki - Siedem grzechów głównych. Zaskakująca interpretacja ostatnich słów Jezusa.

Pełne pasji rozważania na temat tytułowych siedmiu grzechów: gniewu, zawiści, nieczystości, pychy, łakomstwa, lenistwa i chciwości. Fulton J. Sheen...

Odnowa i pojednanie. Rekolekcje dla kapłanów
Fulton John Sheen0
Okładka ksiązki - Odnowa i pojednanie. Rekolekcje dla kapłanów

Oddana w ręce czytelników książka „Odnowa i pojednanie”to pozycja nietypowa. Są to rekolekcje wygłoszone do kapłanów.Mają one...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski