W ostatnich miesiącach poprzedzających wojnę, świat Ady Nirskiej, gwiazdy warszawskich rewii, wciąż wygląda tak, jakby nie nadciągała burza. Panuje beztroska, snują się barwne intrygi, trwa zabawa do utraty tchu. Kiedy jednak ten świat zapłonie, przyjdzie czas na konfrontację ze strachem i sprawdzenie samej siebie. Na odwagę, która może zaskoczyć. Wojna obróci dawne życie w popiół, ale jednocześnie da Adzie okazję do wyrównania rachunków z dawnymi wrogami. To będzie szansa, od której może zależeć wszystko. Czy Róży Jabłonowskiej uda się wreszcie rozwikłać tajemnicę swej krewnej? Dowiedzieć się, jak potoczyły się losy Nirskiej podczas wojny i co właściwie wydarzyło się w jej życiu? Róża przekona się jednocześnie, że pewne sekrety są tak straszne, że może lepiej ich nie wyciągać na światło dzienne. Niesamowita, pełna napięcia i dramatyzmu opowieść o tym, że nawet pośród zawieruchy można znaleźć nadzieję i wierzyć w ocalenie. Także o sile uczucia, które potrafi pokonać wszelkie przeciwności, żeby wskazać właściwą drogę.
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2024-04-24
Kategoria: Obyczajowe
ISBN:
Liczba stron: 496
Dwie poprzednie części cyklu obyczajowego „Ogród sekretów i zdrad” Agnieszki Krawczyk nasyciły w stu procentach mój głód barwnego okresu dwudziestolecia międzywojennego, o którym zawsze czytam z ogromną fascynacją, a wzbudziły ciekawość co do dalszych losów ich bohaterów. Zarówno tych skrytych już za zasłoną przeszłości, jak i współczesnych.
Autorka z rozmachem i prawdziwym kunsztem dopina fabuły obu linii czasowych podsycając zaangażowanie czytelnika naprzemienną narracją i budując obraz przeszłości ze strzępków informacji skrywanych w pamięci nieświadomych ich wagi bohaterów.
Wojna zmienia wszystko, i wtedy, i teraz wpływając na losy bohaterów, ich wybory i decyzje. Ciągłe poczucie zagrożenia, otarcie się o śmierć i strata najbliższych przewartościowuje priorytety, wydobywa odwagę do szczerości i uczciwości wobec siebie i innych. Odwagę do życia nadzieją i dania sobie szansy na szczęście.
Śledzimy losy dawnych przyjaciół i wrogów w okolicznościach trudnych, często wydobywających z ludzi, to co najlepsze i to, co najgorsze. Autorka nie tylko z ogromną wrażliwością obnaża emocje bohaterów, ale z dbałością historyczną oddaje beztroski czas poprzedzający wojnę, czy grozę uciekających kanałami ludzi.
Z uśmiechem przyjęłam rozwiązanie rodzinnych tajemnic sprzed lat i nie ukrywam, że na takie po cichu liczyłam. Ale i postępowanie Róży wreszcie się zmieniło na tyle, że miałam chęć poklepać ją z uznaniem po plecach.
Trudno rozstawać się z bohaterami tak wciągającej sagi, zachwycającej swoim rozmachem i wielowątkowością, dającej czytelnikowi odczuć arystokratyczny przepych, blichtr rewii, ale i otrzeć się o świat wywiadu czy sztuki. Najbardziej jednak przybliżyły mnie do kobiet z rodu Korsakowskich rodzinne tajemnice, których wyjaśnienia wypatrywałam z zapartym tchem.
Jeśli lubicie przepiękne sagi rodzinne z historią w tle i tajemnice wypływające na powierzchnię po latach zapomnienia, to odwiedźcie pałac w Łabonarówce i jego mieszkańców. To będzie cudowna i ekscytująca podróż!
Czasem ci, którzy skrywają najwięcej tajemnic mają dobre serca.
Ada Nirska to postać po prostu złożona z sekretów i niedomówień.
Jej historię poznajemy tuż przed wybuchem Drugiej Wojny światowej, kiedy to część otaczających ją osób nadal nie daje wiary temu, iż globalny konflikt dosięgnie również Polski.
Mieszkańcy kamienicy do której trafia Adelajda walczą o przetrwanie pośród zawieruchy.
Nirska wraz z siostrą i ciotką Albiną otwierają kawiarnię o nazwie Tuberoza. Miejsce to wkrótce zmienia się w jadłodajnię dla potrzebujących.
Jedną z osób, która zgłasza się do kobiet jest Sonia Leńska , Żydówka z którą Ada dzieliła garderobę w kabarecie Złoty Nietoperz.
Pomoc przyjaciółce wiąże się jednak z ogromnym niebezpieczeństwem.
Czy uda się ocalić życie aktorki? Co stało się z Adą?
I kim jest tajemniczy Georg von Mikanowski, którego podczas spotkania autorskiego poznaje Dorota Jabłonowska?
Właśnie tę zagadkę próbuje rozwiązać córka kobiety Róża z pomocą dwóch ważnych w jej życiu mężczyzn Maksa i Przemka.
Czy jej się uda? Odpowiedzi znajdziecie w wieńczacej sagę o pałacu w Łabonarówce i jej mieszkańcach powieści Wśród burz.
Bardzo lubię pióro Pani Agnieszki, która tworzy książki niezwykle barwne , pełne dramaturgii, ciekawych intryg i niezwykle klimatyczne.
Gorąco polecam całą serię. ?
Agnieszka Krawczyk należy do grona moich ulubionych autorek. Zawsze z niecierpliwością wyglądam kolejnej książki, która wyjdzie spod jej pióra.
,,Wśród burz" to już trzeci i ostatni tom opowieści o Adzie Nirskiej. Akcja książki dzieje się tuż przed wybuchem II Wojny Światowej. Jednak świat Ady, w którym się obraca nie wygląda jakby nagle miała wybuchnąć wojna. Jest beztrosko. Wszyscy dobrze się bawią.
Wojna jednak wybucha, a w raz z nią wszystko zmienia się. Dla Ady jest to również okazja na osobiste porachunki. Jak dalej potoczą się losy bohaterki?
Autorka nie zapomni o Róży Jabłonowskiej, która w poprzedniej części szukała tajemnicy swojej krewnej. Czy teraz uda się jej ją rozwikłać? Co odkryje w trakcie swoich poszukiwań i czy było warto odkrywać głęboko schowane sekrety?
Książkę czyta się bardzo szubko, chociaż nie jest taka cienka. A wszystko to za sprawą barwnych, pełnokrwistych bohaterów, którzy potrafią dostarczyć wielu emocji. Z dnia na dzień ich życie zmieniło się, ale ich historia pokazuje, że warto mieć nadzieję i wierzyć w ocalenie. Każda z tych postaci jest inna, a ich przygody są bardzo ciekawe i wciągają od pierwszego do ostatniego tomu. I jak zawsze bywa podczas serii, szkoda się z nimi rozstać.
Autorka posiada lekkie pióro i potrafi wspaniale oddać klimat początku XX wieku.
Jeśli szukacie dobrej serii, która zabierze Was do dwudziestolecia międzywojennego, to polecam ,,Ogród sekretów i zdrad"
Czasem przeszłość skrywa tajemnice, które nie bez powodu nigdy nie ujrzały światła dziennego. Ich odkrywanie może być na równi fascynujące co druzgocące. Czy warto drążyć i doszukiwać się prawdy w dawnych dziejach, a może lepiej pozostawić wszystko takim, jakie było do tej pory?
Róża Jabłonowska nie ustaje w dociekaniach co do przeszłości własnej rodziny. Pojawiają się kolejne poszlaki, odkrywana przeszłość niesie następne pytania i niepewność, a na jej drodze stają nowe osoby, które mogą rzucić światło na dawne wydarzenia. Ada Nirska prowadzi nas przez przeszłość- niełatwą, naznaczoną wojną i wieloma intrygami. Jednak nawet w trudnych czasach jest miejsce na miłość. Czy kobieta odnalazła swoje szczęście, czy może zginęła jako bezimienna w wojennej zawierusze? I czy nieustępliwa Róża dotrze do prawdy i udowodni, że dotychczasowe znane fakty na temat Ady nie miały wiele wspólnego z prawdą?
,,Wśród burz" to zakończenie trylogii, które mnie zaskoczyło, jak i w pełni usatysfakcjonowało poprowadzeniem losów bohaterów - zarówno tych z teraźniejszości, jak i przeszłości. Ze ściśniętym gardłem i ze łzami w oczach kończyłam tę lekturę, gdyż natłok emocji, jaki zafundowała czytelnikom Agnieszka jest nieopisany. Jednakże to zawsze są niezwykle pożądane emocje podczas lektury i ogromnie się cieszę, że za pośrednictwem losów postaci mogłam je przeżywać na własnej skórze. Wybory, przed którymi stanęły zarówno Ada, jak i Róża, nie należały do łatwych. Ich serca, tak otwarte, jak i bijące ze zrozumiałą obawą, zostały wystawione na wiele prób, ale dzięki temu doceniły także to, co ważne. Agnieszka w doskonały sposób oddała klimat wojennej zawieruchy i w perfekcyjny sposób splotła to z wydarzeniami zza naszej granicy, które mają miejsce obecnie. Pokazała, że wojna to zawsze przegrana - każdej ze stron, a jej skutki pozostają w ludziach już na zawsze. Jednak to także powieść o skomplikowanych relacjach rodzinnych, o porywach serca i strachu przed miłością, o przyjaźniach, poświęceniu czy stracie, o ludziach realnych - zarówno dobrych, jak i złych oraz o jakże rzeczywistych ich losach. W doskonały sposób znajdziemy tu oddany klimat lat czterdziestych ubiegłego wieku, podobnie jak otrzymamy perfekcyjnie skrojone postaci. Agnieszka włożyła nieprawdopodobną pracę w nakreślenie dawnych czasów, jednak wyszło jej to po prostu niesamowicie. Lecz, co istotne, narracja teraźniejsza w niczym nie odbiega od tej przeszłej, jest równie wciągająca i intrygująca, a losy bohaterów z lat obecnych ciekawią na równi z tymi, które dotyczą żyjących podczas II Wojny. To jedna z tych trylogii, która zajmie szczególne miejsce w moim sercu i gorąco polecam ją każdemu, kto docenia zatopienie się w wybornej lekturze napisanej na najwyższym poziomie.
Historia, która brzmi jakby była z bajki ale przecież mogłaby się wydarzyć... Pewnego wieczoru pod koniec lata Sabina Południewska stanęła w drzwiach...
Czy miłość i szczęście można znaleźć przypadkiem w niepozornym sklepie ze starociami? Juliusz Kulik jest odnoszącym sukcesy, bezkompromisowym prawnikiem...
Przeczytane:2024-10-21, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Macie ochotę na powieść o rodzinnych tajemnicach, skomplikowanych relacjach i intrygach?
"Wśród burz" to już trzeci tom tej trylogii opowiadającej o losach bohaterów z Łabonarówki. W tym tomie historia poświęcona jest Adzie Nirskiej, która jest gwiazdą warszawskiej rewii. Jej beztroskie życie zmienia się, gdy wybucha II wojna światowa.
Czy Róża Jabłońska dowie się jak potoczyły się losy jej krewnej?
Autorka umiejętnie lawiruje pomiędzy przeszłością, a teraźniejszością. Świetnie pokazuje nam beztroskie życie bohaterów przed wojną, ale również oddała strach i zło towarzyszące bohaterom powieści podczas wojennej rzeczywistości. Powoli odkrywałam sekrety rodzinne i intrygi. Z zapartym tchem śledziłam losy bohaterów podczas wojny. Autorka potrafi trzymać czytelnika w napięciu. Uwielbiam czytać takie historie, a ta pokazuje nam, że nawet w złych chwilach warto mieć nadzieję na lepszy czas.
Będzie to idealna lektura dla fanów trylogii rodzinnych z wojną w tle.
Porywająca i chwytająca za serce lektura, o której długo nie zapomnę.
Czytajcie wszystkie trzy tomy.
Gorąco polecam!
BRUNETTE BOOKS