Wawel. Skarbiec wiary i polskości

Tu biło i bije serce Polski. Wawel - ponad tysiącletnia katedra i królewski zamek - góruje nad Krakowem, prastarą stolicą. To prawdziwy skarbiec najdawniejszych i nowszych zabytków; od romańskich po młodopolskie. Wawel to świadectwo silnej wiary Polaków i państwa-mocarstwa zwanego Rzeczpospolitą. To nekropolia wielkich królów, zasłużonych hierarchów, dzielnych bohaterów, ale i wieszczów narodowych. Album ukazuje niepowtarzalność oraz piękno architektury, bogactwo licznych dzieł, w tym sztuki malarskiej, rzeźbiarskiej, tkackiej i snycerskiej.

Oglądamy te wszystkie okazałości obiektywem rodowitego krakowianina, który dorastał u stóp Wawelu - wielkiego mistrza fotografii Adama Bujaka. Zaglądamy dzięki niemu nie tylko do bogatych komnat zamkowych i fantastycznych kaplic katedralnych, ale i miejsc niedostępnych dla zwiedzających; mamy wyjątkową okazję podziwiania bezcennych dzieł i zabytków sztuki przechowywanych od pokoleń w skarbcach katedralnym i zamkowym. Dumne sarkofagi władców, prastare księgi, wspaniałe ołtarze, apartamenty i komnaty królewskie, arrasy, zbrojownia, fortyfikacje... Przed naszymi oczami przesuwa się ponad dziesięć wieków wspaniałej historii Polski.

Informacje dodatkowe o Wawel. Skarbiec wiary i polskości :

Wydawnictwo: Biały Kruk
Data wydania: 2022-11-15
Kategoria: Albumy

Kup książkę Wawel. Skarbiec wiary i polskości

Wawel. Skarbiec wiary i polskości - opinie o książce

Wawel. Miejsce, które było niemym świadkiem wielu ważnych dla naszego kraju wydarzeń. Ostatnie miejsce spoczynku królów i ich rodzin oraz wielu wybitnych Polaków. Skarbiec zabytków. W tym miejscu człowiek niemal namacalnie może dotknąć wielkiej historii.
Wawel. Skarbiec wiary i polskości ukazuje niepowtarzalność tego miejsca, jego piękno i bogactwo dzieł sztuki.
Swój pobyt w Krakowie, który miał miejsce kilka lat temu wspominam z rozrzewnieniem.  Natomiast moja wizyta na Wawelu była dla mnie niezwykłym przeżyciem. Według mnie to niesamowite miejsce powinien odwiedzić każda Polak i każdy Polak. Tutaj można odbyć podróż w przeszłość.
Pierwszym krokiem, która pozwoli zapoznać się z tym miejscem jest właśnie Wawel. Skarbiec wiary i polskości. W środku niniejszego albumu znalazło się wiele zdjęć Wawelu oraz skarbów, które się w nim znajdują. Każda z przedstawionych postaci ukazywała zjawiskowość tego miejsca i zachęcała do obejrzenia wszystkiego na własne oczy. A co z tymi, którzy mieli już szczęście zwiedzić Wawel ? Zapewniam, że album przywołuje miłe wspomnienia z wizyty w siedzibie królów.
Moim zdaniem album Wawel. Skarbiec wiary i polskości to idealny pomysł na prezent. Jego wielkim walorem są nie tylko liczne zdjęcia tego miejsca i skarbów, które się w nim znajdują, ale także jego wygląd. Aż się prosi by podarować go bliskiej osobie.

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska