Walka o orgonit

Czy masz odwagę, by uwolnić świat od kłamstw i manipulacji?

Kiedy polski przedsiębiorca, Rafał Kossowski, odkrywa tajemniczą strukturę skalną w swojej kopalni w Południowej Afryce, nie podejrzewa nawet, jak wielki wpływ na jego życie będzie miało to przypadkowe znalezisko. Wkrótce, z powodu eksplozji w kopalni, zostają mu postawione poważne zarzuty o zaniedbanie bezpieczeństwa podczas prac wydobywczych, a jego ukochana córka ginie w wypadku. Zszokowany mężczyzna wraca do Polski, gdzie dowiaduje się, czym tak naprawdę jest substancja, na trop której wpadł w Afryce: to orgonit, który uwalnia ludzką świadomość od wpływów odwiecznej manipulacji społecznej, ekonomicznej i emocjonalnej. Czy niesamowite odkrycie Kossowskiego zmieni losy świata?

Informacje dodatkowe o Walka o orgonit:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2019-10-07

Tagi: Spisek rząd

Kup książkę Walka o orgonit

Walka o orgonit - opinie o książce

Powiew świeżości od razu zauważalny. Autorka wprowadza nas w tajemny, nieosiągalny dla zwykłych śmiertelników świat, zakamuflowany i nieodgadniony. Zadziwiające zdarzenia i sytuacje mają miejsce w tej kryminalnej powieści. Nie wspomnę, że rozstraja system nerwowy i emituje nadmiar niewyczuwalnej energii …

Rafał Kossowski całe życie ma pod górkę. Nieudane małżeństwo, płomienny romans, którego owocem jest córeczka Karolinka, bankructwo firmy prowadzonej w Afryce, a na koniec podejrzenie o morderstwo. Dość wiele się tego uzbierało, jak na młodego mężczyznę. A gdy do głosu dochodzą służby specjalne nie tylko Polski, ale i Stanów Zjednoczonych, to można się domyślać, że będzie gorąco. I tak też jest przez całą powieść. Nieustanne ucieczki i pościgi, tajemne skrywanie się, kombinowanie, jak przetrwać kolejny dzień i chronić swoich bliskich. W tle pojawiają się tajne i prowadzone w konspiracji eksperymenty medyczne prowadzone przez rzekomo znaną uczelnię pod ochroną rządu. Eksperymenty na ludziach, ogłupiające ich i zmierzające do przejęcia władzy nad ludzką psychiką. Mające na celu zniewolić człowieka, pozbawić wolnej woli i manipulować jak marionetką.

Dość okrutna wizja przyszłości, ale dość prawdziwa. Czyż dzisiaj nie prowadzi się takich tajnych badań? Czy ludzie mają pełną wiedzę, do czego są zdolne rządy i służby specjalne wielkich mocarstw? Nie liczą się ludzie, tylko przejęcie władzy nad światem za pomocą drugiego człowieka. Człowieka sterowanego za pomocą fal elektromagnetycznych, zniewolonego i doprowadzonego do ostateczności. Pozbawionego myślenia, zmanipulowanego i widzącego to, co mu się w danej chwili umiejętnie zaprezentuje. Smutny obraz i przerażający, ale wielce prawdopodobny. Miejmy nadzieję, że jednak jakaś cząstka wrażliwości ujawni się w wielkich tego świata i się opamiętają. Inaczej katastrofa nieunikniona.

Walka toczy się o tajemniczą i jeszcze mało znaną substancję, tzw. orgonit. Uwalnia ona ludzką świadomość od wpływów odwiecznej manipulacji społecznej, ekonomicznej i emocjonalnej. Ona może zmienić i zrewolucjonizować losy całego porządku świata. Każdy chciałby przejąć władzę nad jej wydobyciem, aby ostatecznie mieć kontrolę nad wszystkimi ludźmi.

„Orgonit jest jak inteligentna istota, sama z siebie zrodzona. Istota posiadająca empatię. Jest jak dopełnienie osobowości człowieka, który z nią pracuje. Zestraja się samoistnie z częstotliwością fal mózgowych ludzi i stanowi rozszerzenie możliwości naszego pojmowania, naszej percepcji, inteligencji i wszelkich możliwości, nawet w sferze fizycznej”.

Powieść wielce wciągająca i emocjonująca. Świetne i zdecydowanie szybkie tempo akcji nie pozwala ani na chwilę złapać oddechu. Nie ma czasu na dywagacje i głębsze refleksje, autorka zbyt nam na to nie pozwala. Chwila wytchnienia i zaspokojenia ciekawości pojawi się po skończeniu lektury, wtedy będziemy się starali zrozumieć i próbowali pojąć, jaki przekaz miał ten thriller. A przyznam, że warty uwagi. Autorka wtajemnicza i prowadzi nas w świat dla nas niedostępny i nierealny. Odkrywa i ujawnia tajniki wiedzy, która jest zabroniona dla zwykłego obywatela. Ona mogłaby tylko zaszkodzić człowiekowi, zburzyć poukładany system wartości.

Jednym minusem tej lektury jest zbyt specjalistyczne słownictwo i opis całej tej trudnej materii, dość trudnej do zrozumienia i pojęcia. Te skomplikowane procesy zachodzące w psychice ludzkiej pod wpływem prowadzonych eksperymentów, badania fal elektromagnetycznych, rozmaite synchronizacje i próby przeciwstawienia się im trochę powiewają namiastką nudy. Wiele sytuacji wydaje się odbywać w „kosmosie”i trudno jest się z tym pogodzić i zaakceptować. Ale taki fantasy thriller, zarówno dla fanów jednego i drugiego gatunku. Każdy coś uszczknie dla siebie.

Po tej lekturze zadasz sobie pytanie, co tak naprawdę jest prawdą, a co fikcją? Gdzie jest granica między wiarygodnością. a manipulacją? Komu można uwierzyć, skoro najbliżsi przyjaciele też potrafią zawieść …

Sięgnijcie po nią sami i się przekonajcie, czy świat jest taki poukładany i oczywisty, jak się wam wydaje? Czy coś jest w stanie zburzyć wasze wyobrażenie o świecie? Najlepiej sami sprawdźcie na sobie, abyście później mogli polecać ją innym ...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun