UML 2.0 w akcji. Przewodnik oparty na projektach

Poznaj język UML i wykorzystaj jego możliwości Opanuj podstawy języka Stwórz modele systemów biznesowych i informatycznych Zaplanuj integrację systemów przy użyciu języka UML Kluczowym elementem dużych projektów programistycznych jest modelowanie, pomocne również przy tworzeniu średnich i małych projektów. Język UML to narzędzie służące właśnie do modelowania. Za pomocą diagramów i wykresów będących jego elementami można przedstawić zarówno sam system informatyczny, jak i jego związki z otoczeniem biznesowym, w którym będzie on wykorzystywany. Gdy system tworzony jest przez duży zespół projektowy, zastosowanie języka UML daje gwarancję poprawnego zinterpretowania zarówno założeń, jak i zadań systemu, a także zgodnej z nimi realizacji projektu. Książka "UML 2.0 w akcji. Przewodnik oparty na projektach" prezentuje język UML w sposób gwarantujący jego błyskawiczne opanowanie. Jej autorzy koncentrują się wyłącznie na tych zastosowaniach UML-a, które mogą okazać się przydatne w modelowaniu. Wszystkie zagadnienia teoretyczne podane są wraz z konkretnymi przykładami ich przydatności praktycznej. Dzięki tej publikacji poznasz elementy języka i nauczysz się wykorzystywać je podczas projektowania. Dowiesz się, jak tworzyć projekty systemów biznesowych i informatycznych oraz jak stosować UML w opisach zależności pomiędzy nimi. Oto kwestie poruszane w tej książce: przegląd elementów i zastosowań języka UML 2.0 modelowanie procesów biznesowych diagramy przypadków użycia diagramy aktywności i sekwencji diagramy klas i stanów modelowanie systemu informatycznego i jego otoczenia Przekonaj się, jak język UML usprawnia pracę nad projektami.

Informacje dodatkowe o UML 2.0 w akcji. Przewodnik oparty na projektach:

Wydawnictwo: Helion