reklama

Trzy życzenia

O co złota rybka mogłaby poprosić ludzi?

Historia na wspak. Tym razem to złota rybka wypowie trzy życzenia. Jakie? Tego tu nie zdradzimy. Pytanie, czy my - czy mali, czy duzi - możemy je spełnić?

Na początku historii poznajemy podwodny świat jeziora, które może być każdym, oraz jego mieszkańców. Poznajemy ich przy śniadaniu, kiedy plotkują i cieszą się ciepłym porankiem. Wydawałoby się, że ich życie toczy się całkiem zwyczajnie, lecz szybko okazuje się, że w wodzie zachodzą zmiany. Nie dalej jak tydzień temu pewien karp cierpiał z powodu niestrawności po zjedzeniu czerwonej, plastikowej słomki... I to nie jest odosobniony wypadek pod wodą.

Ludzie zupełnie zapomnieli o tym, że ten świat nie należy tylko do nich, i powinni się o niego troszczyć - konstatują ryby.

Książka może być wspaniałym pretekstem do rozmowy - w domu lub w szkole - na temat tego, w jaki sposób warto kształtować nasze myślenie o otaczającej nas przyrodzie i jak na co dzień możemy zapobiegać zanieczyszczeniu środowiska. Pobudza wyobraźnię, uczy empatii dla natury oraz jej elementów, nawet tych najmniejszych.

Informacje dodatkowe o Trzy życzenia:

Wydawnictwo: inne