reklama

Toksyczne słowa. Słowna agresja w związkach

Książka, dzięki której świat usłyszał o słownej agresji.

Trzecie rozszerzone wydanie bestsellerowego poradnika Patricii Evans odpowiada między innymi na pytania, dlaczego zjawisko to tak bardzo się nasiliło w ostatnich latach i jak można mu zapobiegać. Pomaga rozpoznać przejawy napastliwych zachowań, uczy bezpiecznego i skutecznego reagowania na słowną agresję, a przede wszystkim tego, jak żyć lepiej i szczęśliwiej.

W dwóch całkiem nowych rozdziałach Evans opisuje czynniki zewnętrzne sprzyjające nasilaniu się werbalnych ataków i podpowiada, jak zmniejszać ich negatywne oddziaływanie na związek dwojga ludzi. Przedstawia także różne poziomy słownej agresji.

Przytaczając przykłady zaczerpnięte z setek autentycznych doświadczeń zwykłych ludzi, autorka podsuwa strategie, scenariusze oraz praktyczne plany działania, które pomagają ofiarom przemocy zmierzyć się ze słowną agresją oraz jej sprawcą.

Nowe wydanie Toksycznych słów krok po kroku przybliża czytelnikowi sposoby rozpoznawania przejawów napastliwych zachowań i radzenia sobie z nimi.

Słowna agresja powoduje cierpienie emocjonalne i psychiczne. To kłamstwo powtarzane Tobie albo o Tobie. Zasadniczo słowny agresor definiuje drugą osobę, mówiąc jej, kim ona jest, co myśli, co nią kieruje i tak dalej. Niezależnie czy jesteś ofiarą słownej agresji, czy też jej sprawcą, najlepszym sposobem, aby poradzić sobie z tym problemem, jest dowiedzieć się jak najwięcej o funkcjonowaniu związków opartych na przemocy. Zwykle jeden z partnerów oskarża, obwinia albo znieważa drugiego, ten zaś usiłuje się bronić i tłumaczyć. (...) Jeśli podejrzewasz, że w twoim związku występuje słowna agresja, mam nadzieję, że przeczytasz moje książki. Każda z nich odmalowuje jakiś aspekt tego zjawiska, w sumie dając pełen jego obraz.

Informacje dodatkowe o Toksyczne słowa. Słowna agresja w związkach:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2018-07-04
Kategoria: Psychologia
Tytuł oryginału: The Verbally Abusive Relationships, 3rd edition

Kup książkę Toksyczne słowa. Słowna agresja w związkach

Toksyczne słowa. Słowna agresja w związkach - opinie o książce

Rewelacyjna książka dla wszystkich. To nie musi dotyczyć tylko partnera, choć w głównej mierze tak właśnie jest. Może być to ktoś z rodziny, przyjaciel, współpracownik. Każdy przemocowy człowiek może mieć ogromny wpływ na to, że w końcu staniesz się ofiarą. Tylko my sami możemy się ocalić. Nie możemy brać odpowiedzialności za zachowanie drugiej osoby.

To nie człowiek jest problemem, tylko przemoc. Ignorowanie jej staje się jawnym przyzwoleniem do kontynuacji. A ta psychiczna potrafi nieść jeszcze więcej szkód, niż nam się wydaje. Teraz dopiero otwieram oczy na to, że się nie myliłam, że moje odczucia są prawidłowe i systematycznie przechodziłam pranie mózgu, że wciąż i wciąż moje myśli i emocje były negowane do takiego stopnia, że przestałam wierzyć nawet samej sobie.

Na szczęście autorka jest realistką i wie, że po wielu latach takiej przemocy, ofiary nie mają możliwości odejścia. Przedstawia więc sposoby na choć minimalną poprawę sytuacji i systemy obronne, które mogą choć trochę podnieść poczucie wartości. Wskazuje też pierwsze oznaki przejścia agresora z przemocy psychicznej do fizycznej, na które warto szczególnie zwrócić uwagę.

Ilość cytatów, jakie zaznaczyłam jest nie do zliczenia. Mam nadzieję, że takich publikacji ukaże się więcej.

Patricia Evans0
Okładka ksiązki - Dyktatorzy emocjonalni. Jak radzić sobie z ludźmi, którzy chcą kontrolować nasze życie

Toksykologia emocjonalna Czy ktoś próbuje mówić Ci, jak masz żyć? Czy któraś z bliskich Ci osób "wie lepiej", co dla Ciebie dobre? Czy masz obok siebie...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung