To co moje

Dziewięcioletnia Emilia zaginęła w drodze ze szkoły do domu. Znaleziono jedynie jej plecak i bukiet kwiatów podbiału. Sześć dni później mały Kim zostaje porwany nocą ze swego pokoju. Wkrótce powraca do rodziny ? nieżywy i z przypiętą kartką, na której widnieje zdanie: ?Dostajesz to, na co zasługujesz?.Naukowiec Inger Johanne Vik, matka małej Kristiane, jest wstrząśnięta zniknięciem dzieci, podobnie jak cała Norwegia. Ale kiedy komisarz Yngvar Stubo prosi ją o pomoc w rozwiązaniu zagadki, początkowo odmawia, mimo że ma za sobą przeszłość w FBI zarówno jako prawnik, jak i psycholog. I wtedy znika bez śladu kolejne dziecko ? z autobusu pełnego pasażerów. O dziwo, nikt jednak nie zauważa niczego podejrzanego.Kim jest zwyrodnialec, który tak okrutnie postępuje z dziećmi? Bo nie ulega wątpliwości, że to ta sama osoba. Jaki może mieć motyw? Czy między jego ofiarami istnieje jakiś związek? Inger Johanne Vik zgadza się pomóc Yngvarowi Stubo w rozwikłaniu tej sprawy, by nie dopuścić do kolejnej tragedii.Anne Holt (ur. 1958) jest popularną norweską pisarką. Z wykształcenia prawniczka, pracowała jako dziennikarka telewizyjna, starszy radca policji w Oslo i adwokat. W latach 1996?1997 sprawowała funkcję ministra sprawiedliwości w rządzie socjaldemokratycznym. Zadebiutowała w 1993 roku powieścią Blind gudinne, która odniosła ogromny sukces czytelniczy. Za swoją drugą powieść kryminalną, Salige er de som torster, otrzymała Rivertonprisen, prestiżową nagrodę norweską dla literatury kryminalnej. Obie powieści zostały sfilmowane. Anne Holt ma już w swoim dorobku 13 powieści, przetłumaczonych na wiele języków i wydanych w 20 krajach świata.

Informacje dodatkowe o To co moje:

Wydawnictwo: Jacek Santorski
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-7554-031-4

Kup książkę To co moje

To co moje - opinie o książce

Avatar użytkownika - wiolamp
wiolamp
Przeczytane:2016-08-07, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2016,
"To co moje" to kryminał po którym spodziewałam się więcej. Początki dość nudnawe, nabiera tempa dopiero w połowie. Pomysł na książkę dobry, ale troszkę źle przedstawiony jak dla mnie. Zaginięcia dzieci powinny być bardziej rozbudowane, a nie tylko napomknięte. Bohaterowie bez polotu. Jedyne co było zadziwiające to koniec, gdy na jaw wyszły powiązania między bohaterami oraz sposób zabijania dzieci. Niektóre wątki jakby urwane w połowie jak np. co stało się z chorą kobietą, która tak chciała udowodnić niewinność Aksela lub spotkanie Emilii i ojca. Nudno przedstawiony również wątek miłosny. Książka na pewno nie spodoba się tym, którzy chcą mocnego kryminału, natomiast może odpowiadać tym, którzy chcą się troszkę rozerwać.
Avatar użytkownika - chabrowacczyteln
chabrowacczyteln
Przeczytane:2015-02-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Autorka to znana na całym świecie norweska pisarka. Z wykształcenia prawniczka, pracowała jako dziennikarka, adwokat, była ministrem sprawiedliwości. Czytałam już jej jedną książka, która zawładnęła moim życiem na jeden wyjątkowo długi wieczór. Czy tym razem też tak było? Zaczynają ginąć dzieci. Najpierw dziewięcioletnia Emilia, później Kim. Nic tych dzieci ze sobą nie łączy, ich rodziców tym bardziej. Policja jest bezradna. Komisarz Yngvar Stubo przypadkowo dowiaduje się o naukowcu Inger Johanne Vik i prosi ją o pomoc. Czy wspólnie dowiedzą się kto za tym stoi? Rzeczywiście po raz kolejny książka tej autorki mnie po prostu pochłonęła. Musiałam jak najszybciej doczytać ją do końca i zobaczyć kto może robić takie okropności. Podejrzewałam wiele osób i po raz kolejny oczywiście nie trafiłam. Dopiero na koniec dowiedziałam się, że jest to pierwsza część serii o dwójce głównych bohaterów. Tutaj obserwujemy początki znajomości komisarza i pani doktor. Polubiłam zwłaszcza Yngvara. Człowieka- olbrzyma, który zdaje się nie przejmować swoją posturą. Zagadka kryminalna jest bardzo wciągająca, trzyma w napięciu. To bardzo dobry kryminał rodem z Norwegii. Polecam.
Avatar użytkownika - kamkap
kamkap
Przeczytane:2011-01-06, Ocena: 5, Przeczytałam,
Lubię kryminały ze Skandynawii. I ten mnie nie rozczarował.
Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka