reklama

Terapia Bowena

Technika Bowena, znana również jako terapia Bowena, powięziowa albo „terapia lekkim dotykiem”. To holistyczna metoda manualna, która pobudza w organizmie mechanizmy samoleczenia. Polecana dla każdego, bez względu na wiek i stan zdrowia. Odpowiednia zarówno dla noworodków, jak i osób starszych. Uznawana za jedno z największych osiągnięć medycyny naturalnej XX wieku. Zabiegi Bowena oparte są na wykonywaniu delikatnych i charakterystycznych ruchów przywracających zdrowie. Terapię tę można stosować w przypadku drobnych dolegliwości, jak również w chorobach przewlekłych czy neurologicznych. Natomiast wykorzystywana profilaktycznie zwiększa odporność, korzystnie wpływa na cały organizm oraz likwiduje każdy ból. Praktykowana przez tysiące ludzi na całym świecie, teraz dostępna również dla Ciebie.

Informacje dodatkowe o Terapia Bowena:

Wydawnictwo: Vital
Data wydania: 2020 (data przybliżona)
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 978-83-8168-513-9
Tytuł oryginału: Bowen Unravelled. A Journey into the Fascial Understanding of the Bowen Technique
Tłumaczenie: Barbara Mińska

Tagi: Praktyki chrześcijańskie

Kup książkę Terapia Bowena

Terapia Bowena - opinie o książce

Julian Baker kieruje swoje słowa głównie do terapeutów, osób studiujących anatomię ale też terapeutów i osób pracujących z techniką Bowena ale też na pewno skorzystają z tej wiedzy masażyści, lekarze a także osoby cierpiące na jakieś bolesne dolegliwości. Autor podpowiada jak pracować z pacjentem, na co zwrócić uwagę i w jaki sposób wykonywać masaże miejsc związanych z daną dolegliwością ale też przekazuje wiele informacji pomagających zrozumieć co nam dolega i jaka jest tego przyczyna.

Napisał tę książkę także po to, by wyprostować niektóre stworzone koncepcje i obalić narosłe mity wokół metody Bowena i powięzi. Przekonuje w niej o jej skuteczności w przypadku wielu dolegliwości, których nie wiążemy z powięziami i problemami z mięśniami. Okazuje się, że jest ona skuteczna w takich schorzeniach jak rwa kulszowa, choroby neurologiczne, astma, problemy z oddychaniem, nadciśnieniem, bezsenność, zgaga, migreny, wrzody, biegunka i wiele innych. Może być stosowana u osób w każdym wieku bez względu na stan zdrowia, a nawet u dzieci i zwierząt.

Technika Bowena i inne tego rodzaju terapie są z pewnością czymś nowym w praktyce leczenia i uważam, że warto wiedzieć więcej na ten temat. Medycyna tradycyjna często nie uznaje nowych metod bazując na standardowych procedurach leczenia i nieco sztywno podchodzi do wszelkich nowych terapii. Jednak warto przyjrzeć się nowym trendom, tym bardziej, że wiele z nich jest skutecznych, bezpiecznych i przede wszystkim dają możliwość uniknięcia poważnych problemów zdrowotnych.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2020/12/687-terapia-bowena.html

Szczerbata śmierć