Tatiana - tajna broń

Druga po Matce diabła część najnowszej trylogii Suworowa poświęconej Wielkiemu Dziesięcioleciu.

Autor wnikliwie analizuje kulisy dojścia do władzy i okres rządów Nikity Chruszczowa, następcy samego Józefa Stalina. Szczególną uwagę poświęca Suworow polityce zagranicznej i wojskowej ZSRS, który konsekwentnie przygotowywał się wówczas do III wojny światowej. Działaniom dyplomatycznym Rosjan - m.in. zgodzie na neutralność Austrii, ale utrzymywaniu podziału Niemiec - towarzyszyły rozbudowa armii i opracowywanie nowych strategii militarnych.

W tym kontekście na pierwszy plan wysuwa się ponura postać generała Gieorgija Żukowa, znanego zwłaszcza z operacji na poligonie tockim, podczas której wykorzystano najnowszą radziecką broń - bombę atomową RDS-4 ,,Tatiana".

Wiktor Suworow - właściwie Władimir Bogdanowicz Rezun - to znany rosyjski pisarz i historyk. Ukończył Wojskową Akademię Dyplomatyczną w Moskwie, a następnie był rezydentem GRU w Genewie. Po ucieczce do Wielkiej Brytanii został zaocznie skazany na karę śmierci. Dom Wydawniczy REBIS opublikował większość jego książek, m.in. Akwarium, GRU, cykle ,,Lodołamacz" i ,,Cień zwycięstwa" oraz powieści kryminalne z cyklu o Nastii Strzeleckiej.

Informacje dodatkowe o Tatiana - tajna broń:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2013-11-05
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Tatiana - tajna broń

Tatiana - tajna broń - opinie o książce

Avatar użytkownika - lusiast
lusiast
Przeczytane:2015-01-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 2015, 52 książki - 2015, Reportaż,
Matka diabła. Kulisy rządów Chruszczowa
Wiktor Suworow0
Okładka ksiązki - Matka diabła. Kulisy rządów Chruszczowa

Suworow w swojej najnowszej książce odtwarza wydarzenia z przełomu lat 50. i 60., na skutek konfrontacji ZSRR i USA ludzkość znalazła się wtedy na progu...

Wyzwoliciele
Wiktor Suworow0
Okładka ksiązki - Wyzwoliciele

„Wyzwalanie” Czechosłowacji w 1968 r we wspomnieniach Wiktora Suworowa Zbeletryzowana autobiografia Wyzwoliciele (którą wcześniej publikowano...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung