reklama

Ta jedna noc

Ophelia żyje w ciągłym pędzie, starając się zadowolić swoich kontrahentów. Tym samym kobieta zapomina o sobie i gdy dochodzi na skraj swoich możliwości, decyduje się odpocząć. Przyjaciółka proponuje, by pojechała do jej domku w lesie. Dziewczyna jest nieco zaskoczona tą ofertą, tym bardziej że nie wiedziała o posiadaniu drugiej nieruchomości przez przyjaciółkę. Bez wahania decyduje się na taki plan. Cisza i spokój, którą zaznaje po dotarciu do celu, sprawia, że zatraca się w swojej pasji, jaką jest malarstwo. Pewnego ulewnego dnia przypadkowo poznaje mężczyznę, który przychodzi doglądać posiadłości pod nieobecność właścicieli. Nikt mu nie zgłosił, że ktoś tu będzie. Deszcz przybiera na sile i kobieta zmuszona jest spędzić czas z nieznajomym. Uwięzieni na odludziu w małej drewnianej chatce jakoś muszą się dogadać i poczekać, aż ktoś naprawi wyrządzone szkody przez naturę Czy odnajdą wspólny język? Co kryje się za dziwnymi telefonami do mężczyzny? A może mężczyzna nie jest tym, za kogo w pierwszej chwili się podawał?

Informacje dodatkowe o Ta jedna noc:

Wydawnictwo: Magia Słów
Data wydania: 2024-09-10

Kup książkę Ta jedna noc

Ta jedna noc - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ewelina-czyta
Ewelina-czyta
Przeczytane:2024-09-12, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Przyznać muszę, że ta historia mnie zaskoczyła, obawiałam się tego co może się zadziać na zaledwie stu trzydziestu stronach, bałam się niepokończonych wątków, niedopracowanych szczegółów byłam bardzo sceptycznie nastawiona, a okazało się, że trafiła do mnie naprawdę fajnie poprowadzona historia, przemyślana od początku do końca, zaskakująca, poruszająca i otwierająca oczy na ważne tematy.
Nie będę streszczać fabuły, bo już z notatki wydawcy wszystkiego istotnego się dowiecie. Zaznaczę tylko, byście zarezerwowali sobie odpowiednią ilość czasu, bo jeśli już weźmiecie do ręki tę historię, nie będziecie chcieli jej nawet na sekundę odłożyć. Dałam się porwać tej historii, urzekła mnie ona plastycznymi opisami, nieśpieszną akcją i ciepłem, którym mnie otuliła. Ma ona w sobie "to coś" co sprawia, że nie chce się jej odłożyć.
Autorki stworzyły naprawdę życiową historię, pokazały, jak ważna jest szczerość w związku, że miłość się mnoży gdy się ją dzieli (jejku, jak ja kocham ten zwrot), że czasami lepiej odpuścić, choćby wydawałoby się, że bez nas i naszej pracy świat się zawali... po prostu wrzucić na luz i dać się ponieść życiowej fali.
Bohaterowie są fajnie napisani, nie sposób ich nie polubić, szczególnie pewna dziewczynka skradnie niejedno serce ;)
Akcja, tak jak wspomniałam wyżej, nie goni na złamanie karku, ale gwarantuje całą gamę odczuć i emocji. Zakończenie raczej nie zaskakuje, ale i tak czeka się na rozwiązanie kilku motywów z przysłowiową duszą na ramieniu.

Książkę czyta się bardzo przyjemnie, napisana jest ładnym językiem, czcionka też robi dobrą robotę, będzie się wygodnie czytać osobom z problemami ze wzrokiem. Podział na krótkie rozdziały sprawia, że historia jest przejrzysta i poukładana. Cieszę się, że poznałam tę historię, choć jest bardzo krótka, jest naprawdę esencjonalna.

Czy polecam?
Polecam, jest to bardzo przyjemna odskocznia od opasłych tomów, książka jest idealna "na raz" ale niosąca naprawdę sporą dawkę emocji i gwarancję relaksu.

Avatar użytkownika - booksitsmypassio
booksitsmypassio
Przeczytane:2024-09-14, Ocena: 6, Przeczytałam,

Tytuł : Ta Jedna Noc.

Autor : Joanna Postój, D.S.Wojciechowska

Wydawnictwo Magia Słów

Data premiery : 10.09.2024r.

#współpracareklamowa

#współpracabarterowa

#współpracarecenzencka

Opis książki :

Deszcz przybiera na sile i kobieta zmuszona jest spędzić czas z nieznajomym.

"Nigdy nie czułam się tak pewnie i jednocześnie nie pragnęłam obcego mężczyzny. A może do tej pory trafiałam na niewłaściwe osoby?”

Króciótka nowelka, która pochłonie was od początku do końca. Idealna do popołudniowej kawki czy herbatki.

Uczuciowa historia o niespełnionych marzeniach i trudnych wyborach.

Autorki wykreowały świetnych bohaterów, czytelnik stopniowo odkrywa wszystkie tajemnice i powoli odkrywa tożsamość nieznajomego.

Krótkie rozdziały i lekkie pióro autorek wciągają nas w świat pracoholizmu, zaniedbywania bliskich i pochopnych ocen po pozorach innych.

Gorąco polecam.

A Wy, wpuścilibyście nieznajomego do serca?

Dziękuję wydawnictwu za zaufanie i egzemplarz recenzencki.

#książkoweimpresje #ewelabook #polskiebookstagramy #bookstagrampl #tajednanoc #wydawnictwomagiaslow #joannapostój #dswojciechowska

Avatar użytkownika - izanaglik

Autor: Joanna Postój ,D.S Wojciechowska

Wydawnictwo: Magia Słów

Premiera: 10.09.2024

(współpraca reklamowa)

Ophelia to prawdziwa pracoholiczka. Żyje w ciągłym pośpiechu.Za wszelką cenę chcę jak najlepiej wypaść przed swoimi potencjalnymi klientami. Przez swój pracoholizm zapominać o sobie. Pewnego dnia jej przyjaciółka Brenda postanawia przekonać Ophelie na kilka dni odpoczynku. Proponuje jej aby udała się do jej domku w lesie. Kobieta jest bardzo zaskoczona bo nawet nie miała pojęcia że jej przyjaciółka posiada taką nieruchomość. Bez wahania zgadza się na jej propozycje.Tam w leśnej chatce w końcu zaznaje ciszy i spokoju,a tego brakowało jej od dawna. Piękne okoliczności przyrody sprawiają że zatraca się również w swojej pasji jaką jest malarstwo. Pewnego bardzo deszczowego dnia poznaje przypadkowego mężczyznę . Okazuje się że Lance opiekuje się domem jej przyjaciółki pod jej nieobecność. Podczas wielkiej ulewy zostają odcięci od świata i są zmuszeni spędzić ze sobą czas w drewnianej chatce, dopóki nie zostaną naprawione szkody wyrządzone przez matkę naturę.

Czy uda jej się znaleźć z Lancem wspólny język? Jaką tajemnicę skrywa mężczyzna?

Na wstępie serdecznie gratuluję autorkom wspaniałego duetu. Jesteście genialne. To było coś pięknego.

"Ta jedna noc" to pięknie napisana historia. Książka została napisana w bardzo prostym i przystępnym językiem. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej historii. Książka pokazuje że nie samą pracą człowiek żyje. Każdy z nas potrzebuje również odpoczynku który jest nam bardzo potrzebny. Nie możemy zapominać o sobie. Książkę pochłonęłam w jeden wieczór. Fabuła książki jest tak wciągająca że nie sposób się od niej oderwać. Gorąco zachęcam do lektury ❤️

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2024-09-10, Ocena: 6, Przeczytałem,

"Życie samo układa nam scenariusz. I to w najmniej oczekiwanym momencie sprawia, że musimy je nagle zmienić. Przeprojektować tak, by było bardziej funkcjonalne i znalazło się miejsce dla innych."

Życie Opheli to ciągły pęd.

Starając się zadowolić wszystkich w koło, zapomina o sobie.

Widząc, że Ophelia jest na skraju zmęczenia, przyjaciółka proponuje (po trochę wręcz wymusza na niej), aby udała się na zasłużony urlop, proponując jej swój domek w leśnym zaciszu.

Na miejscu okazuje się, że dziewczyna rzeczywiście potrzebowała tego wypoczynku, a dodatkowo oddaje się również swojej ukrytej pasji, malarstwie.

W pewien deszczowy dzień, na jej drodze staje nieznajomy mężczyzna, ich znajomość obiera zaskakujący obrót, który odmieni pędzące życie Opheli już na zawsze.

"Ta jedna noc" krótka, choć intensywna Nowelka, która zabiera nas do małego domku w lesie, z pięknymi widokami.

Autorki zdecydowanie wiedziały, o czym piszą, przedstawiając nam widoki, były tak realistyczne, że chwilami czułam ten zapach i widziałam góry.

Fabuła genialnie przemyślana przyprawiającą o rumieńce na twarzy. Napisana lekkim i przyjemnym stylem, pozwala odpocząć i się odstresować.

Bohaterowie tu można by się rozpisywać.

Ona nie ma czasu na szczęście, On skrywa pewną tajemnicę o i tyle wam powiem ? resztę musicie sami przeczytać.

Książka pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych i, że miłość przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie a tajemnice potrafią namieszać.

Ja uwielbiam te 129 stronową nowelkę i z czystym sumieniem Wam polecam, na pewno pokochacie tę historię.

Znajdziecie ją również na Legimi ??

Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2024-09-07, Ocena: 6, Przeczytałem,
?Recenzja?

Premiera 11.09.2024 r.

,,Ta jedna noc" - Joanna Postój, D.S. Wojciechowska

Współpraca reklamowa z @wydawnictwomagiaslow

Jedna noc potrafi wiele zmienić i rzutować na całe życie.

Ophelia jest pracoholiczką, kocha to co robi, ale zatraciła dawną siebie, pasje i to co naprawdę sprawiało jej radość. Za namową koleżanki jedzie do jej domku. Tam ma zamiar odpocząć, ale już od początku pogoda ją nie rozpieszcza. Dzięki niej poznaje tajemniczego nieznajomego. Od razu łapią wspólny język, co skutkuje szybkim pójściem do łóżka. Znali się chwilę a już zatracili się w siebie. Nie było między nimi dużej ilości rozmów, bardziej takie krótkie. Nie mieli czasu na poznanie. A do tego dochodzą telefony Lanca, które są dosyć dziwne. I właśnie to mnie najbardziej zaintrygowało, bo on rozmawia z kimś, mówi do niego kochanie, kocham Cię, a bohaterka zamiast spytać wprost o co tutaj chodzi, to ona puszcza to mimo uszu i oddaje się pożądaniu. Dla mnie osobiście, jest to niezbyt racjonalne zachowanie. Do tego dochodzi ich szybkie rozstanie i kolejne nowości, które nagromadzają się z czasem.

Powiem szczerze, że w ogólne nie wkręciłam się  w tę książkę. Była za krótka, bo zaledwie 130 stron. Nie czułam chemii między bohaterami. Brakowało mi rozmów i emocjonalnego poznania się. Nie było tych iskier. To wyglądało tak: spotkali się, poszli do łóżka, w między czasie dziwne telefony i bum, niespodzianka. Ophelia niby stateczna kobieta, traci głowę i nie zadaje pytań. Rozumiem, że trafiła ją nagle strzała amora, ale to nie w moim stylu. Jedynym plusem były ciekawe opisy wnętrz i natury. Po za tym, wszystko szło zbyt szybko, bez wyrazu i zaintrygowania. Ale przyznać trzeba, że jest lekka i odstresowująca.

Jednak to nie oznacza, że nie sięgnę po inne książki, bo autorkę jedną znam i podobała mi się jej wcześniejsza historia. Po prostu w tej coś poszło nie tak, albo po prostu nowelki nie są dla mnie ?

2/10

Avatar użytkownika - poprostuwiola
poprostuwiola
Przeczytane:2024-09-07, Ocena: 5, Przeczytałam,

Ophelia to samotna pracoholiczka. Stara się jako projektantka architektoniczna spełniać marzenia innych. Za namową przyjaciółki bierze krótki urlop i wyjeżdża do domku w lesie. Tam spotyka mężczyznę, o którym nie wie nic, a mimo to spędza z nim noc.

Nowelka w wykonaniu dwóch autorek to krótka, lekka i przyjemna propozycja na złapanie oddechu pomiędzy cięższymi książkami. W tak krótkim opowiadaniu być może zobaczymy samych siebie...zabieganych, odkładających swoje potrzeby, marzenia czy pasje na potem. Przekonamy się, że przypadek może mieć wpływ na nasze dalsze życie.

Czasem trzeba się odciąć od doczesnego świata, wyciszyć, pobyć sam na sam z naturą, przekonać się na własne oczy, że świat to coś więcej niż technologia, tłum ludzi, on jest tak po prostu piękny, zaszaleć, oddać się chwili zapomnienia, zrelaksować i przede wszystkim...nie tracić nadziei, na spełnienie naszych marzeń, być może już całkiem pogrzebanych, dać się zaskoczyć.

Myślę, że tak jak i ja spędzicie z tą książką kilka miłych chwil.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski