Szkoła i ja. Ćwiczymy koncentrację

Szkoła i ja - nowa seria dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole!

Odpowiednia koncentracja jest bardzo ważna, kiedy uczymy się nowych rzeczy. Dzięki niej lepiej rozumiemy czytany tekst, rozwiązujemy zadania i zapamiętujemy informacje.

Ale czasami tak trudno się skupić...

Na szczęście koncentrację można ćwiczyć jak mięśnie i zaraz zobaczycie, jak to działa!

W tej książce znajdziecie zabawy rozwijające koncentrację, aby nauka była łatwiejsza i ciekawsza. Razem będziemy ćwiczyć supermoc, która pomoże wam osiągnąć sukces w szkole i poza nią.

Agnieszka Łubkowska, trener zdolności poznawczych

Agnieszka Łubkowska od ponad 20 lat pomaga dzieciom, młodzieży i dorosłym w pokonywaniu trudności edukacyjnych, takich jak dysleksja, ADHD, dyskalkulia czy dysgrafia. Specjalizuje się w zaawansowanych metodach korygowania tych problemów. Posiada certyfikat Davis Dyslexia Association International z metody Davisa, którą stosowała przez 12 lat. Obecnie wykorzystuje różnorodne metody, takie jak ForBrain, metoda Dennisona, mindfulness czy autorskie ćwiczenia wspierające syntezę tekstu i jego głębokie rozumienie. Prowadzi indywidualne treningi czytania, pisania i koncentracji, dostosowane do wieku i możliwości uczniów. Jako trener umiejętności poznawczych prowadzi zajęcia grupowe z zakresu skutecznej nauki, szybkiego czytania, technik pamięciowych i treningów pamięci.

Jej misja to równe szanse rozwoju dla każdego dziecka. Prywatnie uwielbia zwierzęta i angażuje się w walkę o ich prawa.

Paulina Nachman - absolwentka grafiki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Śląskiego, matka-Polka feministka. Od 2018 roku aktywnie działa jako freelancerka: ilustruje książki, tworzy wzory, projektuje sztukę użytkową. Najbardziej ceni październikowe popołudnia i owoce latem. Współwłaścicielka studia tatuażu. Mieszkanka Beskidów. Nie lubi zimy i niesmacznego jedzenia.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Szkoła i ja. Ćwiczymy koncentrację:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2024-08-14

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Szkoła podstawowa Dzieci od ok. 6 lat

Kup książkę Szkoła i ja. Ćwiczymy koncentrację

Szkoła i ja. Ćwiczymy koncentrację - opinie o książce

Avatar użytkownika - zabciaczyta
zabciaczyta
Przeczytane:2024-08-26, Ocena: 6, Przeczytałem,
Skupienie uwagi na wykonywaniu konkretnej czynności jest bardzo ważne. Dlaczego? Ponieważ brak koncentracji może doprowadzić nawet do naszej śmierci (np. w skutek braku uwagi na drodze, podczas prowadzenia samochodu). Koncentracja towarzyszy nam w życiu codziennie, od najmłodszych lat. U maluchów pojawia się uwaga mimowolna, gdy coś ciekawego szczególnie je zainteresuje. Dzieci w wieku przedszkolnym uczą się koncentracji, trenują uwagę dowolną, która sprawia, że mogą zająć się jedną tylko czynnością przez dłuższą chwilę. To właśnie to skupienie uwagi na jednym przedmiocie, czynności, bądź zjawisku towarzyszy nam do późnych lat życia. Czy koncentrację można ćwiczyć? Okazuje się, że tak, a trening koncentracji może być równie ważny, jak trening ciała. To dzięki niej nauka staje się łatwiejsza, a nowa wiedza szybciej zostaje zapamiętana. O tym jak wspierać swoją koncentrację możecie przeczytać w trzeciej części serii Szkoła i ja, którą to napisała Agnieszka Łubkowska, a zilustrowała Paulina Nachman. "Ćwiczymy koncentrację" to książka, w której znajdziecie wiele prostych ćwiczeń pomagających poprawić nasze skupienie. Ponadto autorka podpowiada, co jeść, by dostarczyć mózgowi wartościowych składników odżywczych. Nie zabrakło również wzmianki o wpływie elektroniki nasz organizm, a także o wielkim znaczeniu snu, który pomaga zregenerować się nie tylko ciału. Wiele z tych ćwiczeń warto wprowadzić do dobowego rytmu, szczególnie najmłodszym, by ułatwić im naukę i zniwelować nieco stres związany z rozpoczęciem przygody z nauką w szkole. Polecam dzieciom, ale i dorosłym, którzy w nadmiarze rozlicznych bodźców także często mają problem ze skupieniem się i realizacją zamierzonych celów.

Macie czasami problemy z koncentracją? Kiedy wkoło jest pełno rozpraszaczy, ciężko się skupić zwłaszcza dzieciom. I dla nich właśnie przede wszystkim jest skierowana książka "Ćwiczymy koncentrację" z serii "Szkoła i ja", wydana nakładem wydawnictwa @naszaksiegarnia.

Co znajdziecie w książce? Agnieszka Łubkowska w bardzo przystępny sposób wyjaśnia, czym jest koncentracja, dlaczego jest ważna i w czym nam pomaga. Wyjaśnia też, dlaczego czasami tak trudno się skupić.

Koncentracja to umiejętność skupienia uwagi na danej czynności. Dzięki niej łatwiej przychodzi nauka czytania, pisania, liczenia.

Koncentrację jednak można ćwiczyć. Autorka przedstawia kilka prostych ćwiczeń na wyciszenie oraz wzmocnienie koncentracji. Ćwiczenia są proste i wykonają je nawet 6 latki. Niektóre będą świetną zabawą dla całej rodziny.
Koncentrację wspierają też wszystkie gry logiczne, krzyżówki, wykreślanki i wyszukiwanki.

W książce znajdziecie również listę produktów spożywczych, które świetnie działają na nasz mózg. Zapewne nie jeden z Was wie co to za produkty. A są to przede wszystkim produkty, które zawierają witaminy z grupy B oraz kwasy omega-3, m.in. orzechy, ryby, zielone warzywa, awokado.

Na końcu książki jest notka dla rodziców i opiekunów, w której znajdują się wskazówki, jak wspierać dziecko.

Powrót do szkoły coraz bliżej, więc warto już zacząć się przygotowywać. Książka "Ćwiczymy koncentrację" będzie doskonałym uzupełnieniem tych przygotowań. Idealna dla dzieci, które we wrześniu rozpoczną szkolną przygodę, jak i tych starszych, którym trudno się skupić. My już zaczęliśmy ćwiczyć.

,,Ćwiczymy koncentrację" to książka, która zawiera wiele ciekawych ćwiczeń ułatwiających wyciszenie się, a przez to również poprawiających koncentrację.

Wraz z Adą i Kubą dzieci poznają różne techniki by lepiej skupiać się na lekcji matematyki gdy pani opowiada o tych wszystkich liczbach albo gdy w klasie jest za głośno. Zagramy z nimi w ,,Muchę", ,,Samolot" albo ,,Magiczne drzewo".

Znajdziemy tutaj gry ruchowe, ale również takie, które pozwalają wyciszyć się. Są i takie, które wymagają abstrakcyjnego myślenia. Są gry, które dziecko wykonuje samo, jak i gry grupowe. Opisane są w sposób krótki i obrazowy, dzięki czemu wykonanie ich przez dzieci jest bardzo łatwe.

Dzieci dowiedzą się:

?        Co to jest koncentracja i dlaczego jest tak ważna podczas nauki czytania, pisania i liczenia.

?        Czym jest superpaliwo dla naszego mózgu.

?        Co robi nasz mózg gdy śpimy.

?        Co to dopamina i jaką odgrywa rolę.

Książeczka oprócz ciekawych ćwiczeń, zawiera przepiękne ilustrację, które same w sobie skupiają uwagę i pobudzają wyobraźnię. Napisana jest łatwym językiem, dzięki czemu nikt nie ma problemu w zrozumieniu poleceń ćwiczeń. Na końcu znajdują się wskazówki dla rodziców jak wspierać swoje dziecko.

Książka chociaż przeznaczona jest dla dzieci, to również jest świetnym narzędziem dla rodziców, nauczycieli i innych osób pracującymi z dziećmi, które mają  problemy z koncentracją. Polecam!

W serii SZKOŁA I JA ukazały się tytuły:

?        Idziemy do pierwszej klasy

?        Budujemy poczucie własnej wartości

?        Ćwiczymy koncentrację

Elementarz dla dzieci z dysleksją
Agnieszka Łubkowska0
Okładka ksiązki - Elementarz dla dzieci z dysleksją

Przed wami książka, jakiej jeszcze nie było! Czy wiecie, że kobra potrafi splunąć jadem na odległość pięciu metrów, a większość muszli ślimaków...

Nauka liczenia
Agnieszka Łubkowska0
Okładka ksiązki - Nauka liczenia

Nauka liczenia jeszcze nigdy nie była tak prosta! ,,Nauka liczenia" zawiera wskazówki dla rodziców oraz interesujące ćwiczenia i zabawy...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung