Światło i mrok

Tokio, rok 1916. Młode małżeństwo – Onobu i Yoshio Tsuda – wiedzie spokojne i z pozoru pozbawione większych trosk życie, jednak pod płaszczem codziennych zdarzeń toczy ze sobą nieustanną wojnę o miłość i dominację, szczerość i zachowanie gry pozorów przed krewnymi oraz sobą nawzajem, a przede wszystkim - o ujawnienie skrywanych przez Yoshio wydarzeń z przeszłości. Opowieść o egoizmie, o niezgłębionych motywacjach ludzkich zachowań, o tęsknocie za naturalnością oraz o istocie małżeństwa i miłości.

Informacje dodatkowe o Światło i mrok:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2016-12-12
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7900-651-9
Tłumaczenie: Barbara Andrasik

Kup książkę Światło i mrok

Światło i mrok - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnieszka3201
agnieszka3201
Przeczytane:2016-12-12, Ocena: 6, Przeczytałam,
Powieść pt. Światło i mrok Natsume S?sekiego to książka, która otwiera nam drogę do poznania obyczajów panujących w japońskim małżeństwie. A są one inne od tych, które znamy z własnego ,,europejskiego podwórka". Spętana łańcuchem narzuconych reguł Onobu sama musi mierzyć się z trudnościami życia małżeńskiego. Z jej ust nie może paść choćby cień skargi, bo w otoczeniu zostanie to odebrane jako sprzeniewierzenie się własnemu, świadomemu przecież, wyborowi zamążpójścia. Długie, aczkolwiek ciekawe dialogi stanowią okazję do poznania mentalności Japończyków, dotarcia do relacji panujących w rodzinie i poza jej granicami. Powieść dla wytrwałych, którzy z tej podróży z książką wrócą bogatsi o wiedzę na temat realiów japońskiego życia.
Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung