Strażnicy Rzeczypospolitej. Prezydenci w latach 1989-2015

Nowa książka Tomasza Nałęcza Strażnicy Rzeczypospolitej. Prezydenci w latach 1989-2015 osadzona jest w całkiem niedawnej przeszłości, zahacza także o chwilę obecną. Dostajemy polityczne portrety prezydentów Polski po 89 roku. Obserwujemy krzepnięcie nowoczesnej sceny politycznej oraz jej pierwsze ruchy tektoniczne wyjaśniające wiele z dzisiejszych konfliktów. Nałęcz ze swadą i znajomością rzeczy (sam był przez moment kandydatem na ten urząd, a także doradcą Bronisława Komorowskiego ds. polityki historycznej) kreśli tło wydarzeń, przytacza dokumenty, dzienniki, anegdoty i dowcipy.

"Rok 1989 otworzył nowy rozdział naszych dziejów. W wyborach 4 czerwca 1989 r. Polacy odrzucili komunizm. Krok po kroku dokonali wielkiej przebudowy kraju, który ułożyli na nowo, poczynając od politycznego ustroju państwa, a kończąc na reformie gospodarczej. Polska otworzyła się na świat i stała częścią euroatlantyckiej przestrzeni bezpieczeństwa i demokracji: NATO i Unii Europejskiej.

Niezwykle ważnymi architektami tego procesu byli kolejni prezydenci państwa. Ich roli w budowaniu i funkcjonowaniu nowej rzeczywistości poświęcona jest ta książka." (Ze wstępu)

Informacje dodatkowe o Strażnicy Rzeczypospolitej. Prezydenci w latach 1989-2015:

Wydawnictwo: Polityka

Strażnicy Rzeczypospolitej. Prezydenci w latach 1989-2015 - opinie o książce

Afera Rywina. Odsłanianie prawdy
Tomasz Nałęcz0
Okładka ksiązki - Afera Rywina. Odsłanianie prawdy

Domknięcie nierozstrzygniętego śledztwa pozwalające poznać prawdę o jednym z największych skandali korupcyjnych III Rzeczpospolitej. Wizyta, jaką Lew Rywin...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska