Stop!

To debiutancka opowieść napisana z humorem, dystansem do siebie, pełna spotkań z ludźmi na trasie do Hercegowiny oraz wyzwań na drodze do spotkania z Bogiem. Rozśmiesza, wzrusza, zastanawia, zachęca do naśladowania.

Stop to opis podróży autostopowej do Medjugorie w Bośni i Hercegowinie. Autor dzieli się z czytelnikiem przeżytą przygodą, która porusza. Książka może być dobrą inspiracją do rozpoczęcia własnej przygody z autostopem.

Ksiądz Tomasz Romantowski zapragnął przeżyć rekolekcje inne niż wszystkie. I co zrobił? Wziął plecak i wraz z dwiema towarzyszkami podróży postanowił dotrzeć do Medjugorie… autostopem (!) – bez pieniędzy, bez zaplanowanych noclegów, ufając, że Opatrzność zajmie się resztą. Co wynikło z tej podróży? Panu Bogu nie zabrakło pomysłów! Dzięki podróży odkrył, że to co przed nami, jest zawsze lepsze od tego, co za nami. To jeden z piękniejszych faktów naszej wiary. Krzysztof Pałys OP

Przez kolejne trzy godziny przeżywaliśmy kryzys. Nikt nie chciał nas zabrać. (…) W tej potwornej gorączce bardzo chciało mi się pić.(…) W pewnym momencie poczułem, że trzeba zacząć inaczej. Zdesperowany wyciągnąłem ręce i krzyknąłem w stronę nadjeżdżającego samochodu:
– W imię Jezusa zatrzymaj się!
I nie mogłem uwierzyć, ale samochód naprawdę się zatrzymał. (fragment)

Informacje dodatkowe o Stop!:

Wydawnictwo: inne