Społeczeństwo nadzorowane

Tytuł autorstwa wielokrotnie nagradzanej amerykańskiej dziennikarki śledczej Julii Angwin to odpowiedź na pytanie kto nas obserwuje, co dokładnie o nas wie i czy naprawdę jesteśmy stale obserwowani. Autorka rzuca zupełnie nowe światło na zagadnienie pozyskiwania naszych osobistych danych przez firmy prywatne, rząd czy nawet instytucje porządku publicznego. Stawia tezę, że w świecie, w którym jesteśmy obserwowani nawet w naszych domach, gdzie nie ma żadnych tajemnic, gdzie łatwo można podszyć się pod czyjąś tożsamość, największym zagrożeniem jest pogodzenie się z wszechobecną inwigilacją i utrata wolności, która czyni z nas niezależne jednostki.

Na potwierdzenie swej teorii Angwin w niezwykle ciekawy sposób prowadzi i opisuje eksperymenty tworząc fałszywą tożsamość w sieci i próbując ochronić swoją prywatność w codziennym życiu. Czy to w ogóle możliwe oraz jak to zrobić? Książka dostarcza wielu cennych wskazówek dotyczących tego, jak pozostać w sieci bezpiecznym, nie zdradzać o sobie zbyt wiele i świadomie korzystać z dobrodziejstw wynikających z digitalizacji.

Informacje dodatkowe o Społeczeństwo nadzorowane:

Wydawnictwo: Kurhaus Publishing
Data wydania: 2017-10-10
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-65301-25-3
Tytuł oryginału: Dragnet Nation
Tłumaczenie: Kurhaus Publishing, Paulina Jagielska, Dominik Jednorowski

Kup książkę Społeczeństwo nadzorowane

Społeczeństwo nadzorowane - opinie o książce

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski