Uwolnij się od przewlekłego stresu i osiągnij METASPOKÓJ

Wyobraź go sobie. METASPOKÓJ to błogi stan równowagi, spójności, dogłębnej znajomości siebie i co za tym idzie - życia w zgodzie ze sobą. Osiągnięcie go pozwala podejmować decyzje, które są zgodne z wewnętrznym systemem wartości. Doświadcza się w nim pewności, odwagi i motywacji do działania bez żadnych obciążeń czy lęków. Pozostaje się wolnym od oczekiwań innych, od ich - często negatywnych - ocen. Innymi słowy: to stan, w którym potrafisz w trudnych sytuacjach wejść w rolę obserwatora i przyglądać się sobie i swojemu życiu z poziomu META. To pozwala zachować równowagę wewnętrzną.

Czy chcesz dotrzeć do tego miejsca?

Jeśli tak, sięgnij po tę książkę i pracuj z nią, analizując rozdział po rozdziale. Napisała ją dla Ciebie Justyna Żejmo, psycholożka, pasjonatka neuronauki, od lat skupiająca się na poszukiwaniu sprawdzonych neurometod redukowania codziennego stresu. Za pośrednictwem tego poradnika autorka wyposaży Cię w niezbędną wiedzę dotyczącą mechanizmów funkcjonowania mózgu. Następnie poda Ci konkretne pomysły na radzenie sobie z trudnymi emocjami, a także podpowie, jak samodzielnie budować odporność psychiczną.

Justyna Żejmo przyznaje, że dzięki znajomości mózgu nauczyła się z nim przyjaźnić i współpracować tak, że obecnie prowadzi życie lepszej jakości, pełne wewnętrznej równowagi. Jej relacje z ludźmi są zdrowe, a ona czuje w sobie niezwykłą siłę psychiczną. Dzięki lekturze tej książki i Ty możesz się znaleźć w tym miejscu.

Weź mózg w swoje ręce i ruszaj tam, gdzie znajdziesz SZCZĘŚCIE

Informacje dodatkowe o Spokojny mózg. Neuronaukowe i psychologiczne narzędzia budowania odporności psychicznej:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2024-04-02
Kategoria: Poradniki
Ilustracje:tak

Tagi: Mózg psychika równowaga metaspokój odporność

Kup książkę Spokojny mózg. Neuronaukowe i psychologiczne narzędzia budowania odporności psychicznej

Spokojny mózg. Neuronaukowe i psychologiczne narzędzia budowania odporności psychicznej - opinie o książce

Avatar użytkownika - paulinarobak
paulinarobak
Przeczytane:2024-05-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2024, 52 książki 2024,
O odporności psychicznej słów więcej niż kilka

"Spokojny mózg. Neuronaukowe i psychologiczne narzędzia budowania odporności psychicznej" Justyny Żejmo to książka naszpikowana wiedzą o mózgu - jego budowie oraz funkcjonowaniu. Autorka wprowadza czytelnika w tajniki tego niezwykłego narządu, ale robi to w taki sposób, że czyta się z przyjemnością - bez poczucia zagubienia czy niezrozumienia, ponieważ kolejne kwestie są przybliżane prostym, często obrazowym językiem. Graficzne elementy stanowią odpoczynek od tekstu, a przy okazji pozwalają skoncentrować się na istotniejszych zagadnieniach. Całość urozmaicają ćwiczenia do samodzielnego wykonania, które pozwalają lepiej poznać siebie, a przy okazji wprowadzić zmiany umożliwiające poradzenie sobie z konkretnymi trudnościami. Autorka zdecydowanie zaleca, by przerobić je wszystkie. Dla mnie niektóre pytania były mało precyzyjne, ale domyślam się, że na dedykowanych kursach czy spotkaniach wszelkie niejasności są dokładnie wyjaśniane.

"Spokojny mózg" to książka pełna wartościowej wiedzy na temat budowy oraz funkcjonowania ludzkiego mózgu, ale również znaczenia hormonów, a także roli równowagi psychicznej, która ma ogromny wpływ na ogólny dobrostan organizmu. Choć książkę oceniam bardzo wysoko, to zdarzały się fragmenty, które nie do końca pasowały mi do całości. Nie bardzo wiem, jak to nazwać, ale momentami miałam wrażenie, jakby autorka odchodziła od naprawdę docenionej przeze mnie w tej publikacji merytoryki w kierunku konkretnych relacji, które zbudowała już wcześniej ze swoimi pacjentami i uczestnikami kursów. Chodzi mi przede wszystkim o posługiwanie się wypracowanym zapewne tam nazewnictwem, którego nie znajdziemy w literaturze profesjonalnej.

Rozdziały, które szczególnie zwróciły moją uwagę dotyczą tego, co zagraża naszej odporności psychicznej, jak ją poprawić, jakie nawyki budują równowagę wewnętrzną oraz jak się uspokoić i wyciszyć, kiedy jesteśmy mocno wzburzeni. Warta poznania jest wspomniana metoda ABCD Briana Tracy'ego dotycząca priorytetyzowania zdań oraz mocno inspirujące podejście do słowa "PORAŻKA", które to autorka nieco rozbudowała w oparciu o swoje przemyślenia. Z ciekawostek polecam informacje na temat stref zwanych Blue Zones - miejsc na świecie, gdzie żyje się długo (a może nawet również szczęśliwie 😉).

Lekturę polecam osobom, które chcą poznać działanie swojego organizmu w celu zbudowania odporności psychicznej, ale przede wszystkim są gotowe zastosować zdobyta wiedzę i wykorzystać ją w praktyce. Warto przyjrzeć się sobie, swoim nawykom i potrzebom, ponieważ bez tego trudno będzie osiągnąć oczekiwane rezultaty. Powodzenia!

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski