reklama

Sorry, taki mamy ślad węglowy. Fakty, liczby, procenty

Książka oparta na solidnych badaniach, zawierająca czytelne dane, rzetelne statystyki oraz pouczające wykresy, a przy tym napisana przystępnie i z dużą dawką humoru. Autor nie mówi ludziom, co mają robić, jak żyć, ale podnosi świadomość, zachęca do dyskusji i pomaga wyrobić sobie własne zdanie.

Emisja gazów cieplarnianych drastycznie wzrasta, toniemy w śmieciach, wycinamy płuca Ziemi, a tuż za rogiem czai się klimatyczna apokalipsa rodem z Mad Maxa. Czy ja, ty mamy na to wpływ? Mike Berners-Lee uświadamia, jaki ślad węglowy zostawiamy zarówno w skali mikro, w codziennym życiu, jak i w skali makro, produkując, konsumując, a nawet odpoczywając. Sama Ziemia generuje ślad węglowy, np. w wyniku wybuchów wulkanów, ale bezsprzecznie największym szkodnikiem jest człowiek. W książce przedstawiono nasz niechlubny udział, zaczynając od zdarzeń najmniej uciążliwych dla planety – kilkugramowych, poprzez kilogramy, aż po działania wytwarzające miliardy ton CO2, jak wojna czy pożary lasów.

Przyjaźniejsza dla środowiska jest podróż autobusem czy hybrydowym samochodem? W publicznej toalecie lepiej wytrzeć ręce papierowym ręcznikiem czy skorzystać z suszarki? I jak bardzo martwić się tym, że zjadamy banany transportowane z Ameryki Południowej? Odpowiedzi na te oraz setki innych pytań znajdziesz w tej książce. Dzięki zgromadzonej w niej wiedzy w sposób bardziej świadomy będziesz dokonywać codziennych wyborów, przyczyniając się do ratowania planety.

Informacje dodatkowe o Sorry, taki mamy ślad węglowy. Fakty, liczby, procenty:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-09-07
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Tytuł oryginału: How Bad Are Bananas?: The carbon footprint of everything
Tłumaczenie: Aleksandra Czwojdrak

Kup książkę Sorry, taki mamy ślad węglowy. Fakty, liczby, procenty

Sorry, taki mamy ślad węglowy. Fakty, liczby, procenty - opinie o książce

Avatar użytkownika - mjelski86
mjelski86
Przeczytane:2022-10-26, Ocena: 4, Przeczytałem,

Super. Można się naprawdę zdziwić.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski