SODOMA. Hipokryzja i władza w Watykanie

Kilkudziesięciu kardynałów oraz setki biskupów i księży zgodziło się rozmawiać z francuskim socjologiem i pisarzem Fredericem Martelem. Wśród nich znaleźli się zdeklarowani homoseksualiści, którzy odsłonili przed nim świat wielkiej szafy, w której ukrywają się księża geje, i dzięki którym poznał pilnie strzeżone tajemnice Watykanu.

,,Sodoma" to opowieść o konsekwencjach ukrywania własnej orientacji. O podwójnym życiu Kościoła. O hipokryzji, która stoi za najważniejszymi decyzjami kościelnych hierarchów i wpływa na funkcjonowanie całego Kościoła. Zdaniem Martela to homoseksualizm kleru jest kluczem, który pozwala najlepiej zrozumieć pontyfikaty Jana Pawła II, Benedykta XVI i być może Pawła VI oraz papieża Franciszka. Bowiem to właśnie w Kościele istnieje największa społeczność homoseksualistów na świecie.

Dlaczego homoseksualni duchowni są największymi homofobami? Dlaczego ukrywają seksualnych przestępców w koloratkach? Dlaczego zawsze zależało im i zależy nadal na zachowaniu w Kościele konserwatywnego status quo? Za co tak nienawidzą papieża Franciszka? Na te i wiele innych pytań Martel szuka odpowiedzi w książce, która jest efektem czteroletniego śledztwa w trzydziestu krajach.

Informacje dodatkowe o SODOMA. Hipokryzja i władza w Watykanie:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2019-04-03
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Sodoma

Tagi: bóg Reportaż i dziennikarstwo śledcze

Kup książkę SODOMA. Hipokryzja i władza w Watykanie

SODOMA. Hipokryzja i władza w Watykanie - opinie o książce

Avatar użytkownika - jukka82
jukka82
Przeczytane:2022-08-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Bardzo drobiazgowa, rzetelna. Autor poświęcił jej napisaniu kilka lat. Sprawia, że na niektóre sprawy - np. ustapienie Benedykta XVI, patrzy się z innej perspektywy.

Ciekawa pozycja. Napisana bez oceniania religii jako wiary i jej założeń, ale z punktu widzenia obserwatora organizacji jaką jest kościół - kościół administracyjny. Ciekawa analiza faktów, bez oceniania ludzkiej moralności, raczej stwierdzenia faktów. Odniesienia do całego systemu, nie tylko do jednostek. Ogromna praca i research przeprowadzony na przestrzeni wielu lat, zaowocował w tej książce obrazem ludzkiej próżności, zawiści i wzajemnego krycia dla ratowania 'idei'.

Avatar użytkownika - iluzja
iluzja
Przeczytane:2020-12-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Jestem pod ogromnym wrazeniem. A raczej : PRZERAŻENIEM. Ogrom homoseksualizmu, obłudy, kłamstwa, pedofilii jest straszny. Po tej książce zupełnie inaczej patrzę na kler.

Sodoma. Śledztwo w sercu Watykanu
Frederic Martel0
Okładka ksiązki - Sodoma. Śledztwo w sercu Watykanu

"Sodoma" jest efektem czteroletniego śledztwa Autora, prowadzonego w kręgach kościelnych w trzydziestu krajach.  Dochodzenie ujawnia wstrząsające...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski